مهرزاد مسیحی

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز

        مزاحمت تلفني عبارت است از اينكه كسي با استفاده از تلفن يا ساير وسايل مخابراتي، بدون جهت ضمن اشغال خط تلفن متعلق به اشخاص حقيقي يا حقوقي، موجبات اذيت و آزار و سلب آسايش طرف دیگر را فراهم نمايد. مثل اينكه در نصف شب با به صدا در آوردن زنگ تلفن ديگري او را از خواب بيدار كرده، آرامش او را بر هم زند.ايجاد مزاحمت تلفني يك فعل عمدي آگاهانه است و به محض كشف، ملاك مسئوليت كيفري مزاحم شناخته مي‌شود، مگر اينكه مرتكب با ارائه دلائل به دادگاه ثابت نماید که عمل او از روی حسن نیت بوده و با هدف مشروع انجام گرفته است.

عناصر:

عنصر قانوني: مادۀ 641 قانون مجازات اسلامي مزاحمت با تلفن یا دستگاه‌هاي مخابراتي ديگر را جرم تلقي كرده و براي آن مجازات تعيين كرده است و علاوه بر آن ماده واحدۀ قانون اصلاح تبصرۀ 2 مادۀ 14 قانون تأسيس شركت مخابرات ايران مصوب 1366 نيز مؤيّد اين مطلب است.

نکات ضروری:

با توجه به صدر ماده كه مي‌گويد:

هر كس به وسيله تلفن يا دستگاه‌هاي مخابراتي ديگر براي اشخاص ايجاد مزاحمت نمايد...

وسيله ارتكاب جرم علاوه بر دستگاه تلفن شامل كليه دستگاه‌هاي مخابراتي از قبيل دستگاه فرستنده بی سيم و با سيم و همين طور ساير وسايل مخابراتي كه براي اعلام خبر و پيامک مورد استفاده قرار مي‌گيرد خواهد شد.

عنصر مادي:

براي تحقق اين جرم، رفتار فيزيكي خارجي مرتكب در ايجاد ارتباط لزوماً بايد به صورت رفتار غير متعارف بوده و انجام آن باعث ناراحتي و سلب آسايش شنونده يا گيرنده پيام شود. بنابراين ترك فعل نمي‌تواند تشكيل دهنده عنصر مادي اين جرم باشد. يعني هر كس با علم و اطلاع از قصد ديگري مبني بر ايجاد مزاحمت تلفني براي شخص ثالث، اقدامي در جلوگيري از اين كار به عمل نياورد ترك فعل او باعث تحقق عنصر مادي نمي‌شود. هرگاه ايجاد مزاحمت تلفني همراه با جرايم ديگري مانند تهديد به قتل و اخاذي باشد، عمل مرتكب واجد عناوين متعدد ايجاد مزاحمت تلفني (موضوع ماده 641) و همچنين مشمول حكم ماده 669 قانون مجازات اسلامي خواهد بود.

عنصر رواني:

ايجاد مزاحمت تلفني از جرايم عمدي است و براي مجرم شناختن مرتكب، احراز عمد عام (ارتكاب عمل ممنوع) كفايت نمي‌كند و اثبات مسئوليت كيفري مرتكب منوط به احراز عمد خاص (قصد مزاحمت) مي‌باشد.

مجازات:

كيفر مرتكب جرم مزاحمت تلفني علاوه بر اجراي مقررات، خاص شركت مخابرات در صورت شكايت شاكي حبس از يك تا شش ماه خواهد بود (موضوع ماده641قانون مجازات اسلامی) و در صورت گذشت شاكي تعقيب كيفري و اجراي مجازات متوقف نخواهد شد به دليل اينكه اين جرم از جرايم عمومي است و ماده 727 قانون مجازات اسلامي اين جرم را در عداد جرايم قابل گذشت احصا نكرده است. منظور از مقررات خاص كه در ماده اشاره شده است ماده واحده قانون اصلاح تبصره 2 ماده 14 قانون تأسيس شركت مخابرات مي‌باشد كه مقرّر مي‌دارد:

«هر كس وسيله مخابراتي در اختيار خود را وسيله مزاحمت ديگري قرار دهد يا با عمد و سوء نيت ارتباط ديگري را مختل كند براي بار اول پس از كشف، ارتباط تلفني او به مدت يك هفته همراه با اخطار كتبي قطع و تجديد ارتباط مستلزم پرداخت هزينه‌هاي مربوطه خواهد بود براي بار دوم ارتباط تلفني او به مدت سه ماه همراه با اخطار كتبي قطع و تجديد ارتباط مستلزم پرداخت هزينه‌هاي مربوطه و تقاضاي مشترك خواهد بود و براي بار سوم، شركت، ارتباط تلفني وي را به طور دائم قطع و اقدام به جمع آوري منصوبات تلفن نموده و وديعه مشتري را پس از تسويه حساب مسترد خواهد نمود».

                                               پس برای مجازات مزاحمت‌های پیامكی و تلفنی، مجرمان به مجازات تعزیری محكوم می‌شوند. این مجازات ممكن است شامل شلاق، جریمه مالی و حبس باشد. نوع مجازات نیز بسته به شخصیت متهم، دفعات و نوع مزاحمت بستگی دارد.و همچنین  مزاحمت تلفنی موضوعی است كه علاوه بر امكان پیگیری از سوی شركت مخابرات، از طریق دادسرا و در قالب شكایت كیفری نیز قابل پیگیری است. برای این كار كافی است به دادسرای محل سكونت یا كار خود یعنی جایی كه مزاحمت در آنجا رخ داده مراجعه كنید. داشتن نامه‌ای از مخابرات نیز می‌تواند باعث سرعت در كار شود. در این مرحله روی یك برگه كاغذ شكایت خود را مطرح می‌كنید. عنوان مجرمانه این شكایت هم چنین است: «ایجاد مزاحمت تلفنی از طریق ارسال پیامك.» اگر توهین شدیدی هم صورت گرفته باشد، شاكی می‌تواند تقاضای «اعاده حیثیت» را هم مطرح كند. ممكن است طرف مقابل نامشخص باشد. در چنین حالتی در بخش مربوط به متشاكی نوشته می‌شود: «نامشخص.»

بعد از این مرحله، با ارجاع شكایت به یكی از شعبه‌های دادیاری یا بازپرسی، با نامه‌ای كه دادگاه خطاب به كلانتری برای تكمیل كردن تحقیقات می‌نویسد، كلانتری از مخابرات درخصوص این شماره تلفن استعلام و تقاضای پرینت مكالمات تلفنی را عنوان می‌كند. ممكن است این استعلام به طور مستقیم از سوی دادگاه خطاب به مخابرات ارسال شود، اما بخش اولیه كار در این مرحله شناسایی متشاكی است.

این نامه‌ها نیز برای بخش حقوقی شركت مخابرات ارسال می‌شود. در این بخش ردیابی مربوط به خط و گوشی تلفن عادی و همراه قابل انجام است. حتی مخابرات می‌تواند گوشی تلفن همراهی كه از آن تماس گرفته شده را ردیابی كند و این مساله را مشخص كند كه آخرین بار چه زمانی و چگونه از آن استفاده شده و چه سیمكارتی در آن فعال بوده است؟ پس از این مرحله و مشخص شدن شماره تماس، از سوی دادسرا برای آن نشانی و صاحب خط تلفن اخطاریه ارسال می‌شود و دادسرا ایشان را احضار و تحقیق می‌كند. اگر فردی در مرحله اول در دادسرا یا كلانتری حاضر نشود، برای بار دوم نیز برای او اخطاریه ارسال می‌شود و در نهایت با عدم حضور وی، برای بار سوم در صورتی كه دادستان دلایل جرم را قوی تشخیص دهد، برای او حكم جلب صادر می‌شوند.

در مرحله بازپرسی اگر فرد مزاحم این مساله را بپذیرد، پرونده با صدور كیفرخواست برای صدور رای به دادگاه فرستاده می‌شود. البته ممكن است متشاكی در طول مراحل بازجویی عنوان كند كه استعلام را قبول ندارد.

در این مرحله تا زمان اقرار، بازجویی ادامه می‌یابد و در صورتی كه دلایل كافی وجود داشته باشد، با اخذ قرار مناسب، پرونده مراحل بعدی خود را طی می‌كند.

یكی از شیوه‌های اثبات مزاحمت تلفنی، استناد به صدای ضبط شده است. صدای ضبط شده در رسیدگی به یك پرونده جزو اماره محسوب می‌شود و گاهی دادیاران، بازپرس‌ها یا قضات این مساله را نمی‌پذیرند. چون ممكن است با توجه به پیشرفت تكنولوژی، صدای ضبط شده ساختگی باشد.
.

 

نظرات
نویسنده: عارف
۱۳۹۴/۰۱/۱۴ ۰۶:۱۹:۰۸
سلام یه راهنمایییی میخواستم و اگه میشه حتمااااااااااا جواب بدین . امروز دوستم با گوشی من به یک نفر زنگ زده .و گفته یکی هست اینجا که تصادف کرده و شماره شما تو گوشیشه . بعد هم بهش گفتن که شوخی کردیم ببخشید. حالااون اقا مثل این که به مادرش گفته و حالش بد شده .مادرش تو بیمارستانه . بعدش به من زنگ زده میگه ازتون شکایت میکنم .منم گفتم والا من نبودم. دوستام بودن من خبر ندارم . صدامو ضبت کرده. حالا اگه مادرشون طوری بشه من مقصرم یا نه ؟؟ خیلی پشیمونم رمز گوشیم گفتم بهشون میشه یه راهنمایی کنیین خیلییی ممنون
نویسنده: عارف
۱۳۹۴/۰۱/۱۴ ۰۶:۱۸:۱۶
سلام یه راهنمایییی میخواستم و اگه میشه حتمااااااااااا جواب بدین . امروز دوستم با گوشی من به یک نفر زنگ زده .و گفته یکی هست اینجا که تصادف کرده و شماره شما تو گوشیشه . بعد هم بهش گفتن که شوخی کردیم ببخشید. حالااون اقا مثل این که به مادرش گفته و حالش بد شده .مادرش تو بیمارستانه . بعدش به من زنگ زده میگه ازتون شکایت میکنم .منم گفتم والا من نبودم. دوستام بودن من خبر ندارم . صدامو ضبت کرده. حالا اگه مادرشون طوری بشه من مقصرم یا نه ؟؟ خیلی پشیمونم رمز گوشیم گفتم بهشون میشه یه راهنمایی کنیین خیلییی ممنون
نویسنده: الهام تیمساری
۱۳۹۴/۰۱/۱۱ ۱۹:۱۳:۰۲
با سلام
مدتیست که یکی از مشتریان ما که شماره خط کاری مرا دارد مزاحمت ایجاد می کند ابتدا با درخواست ازدواج و ندیده ابراز علاقه کردن موجب مزاحمت شد که بنده ندید گرفتم و مدام رد تماس میدادم . از روی کنجکاوی با او قرار ملاقاتی خارج از شرکت گذاشتم و تذکراتی در خصوص حساسیت کار و پیگیریم در مورد شکایت از او مطرح نمودم. اما از روی لجاجت بیشتر تماس میگرفتند و وقتی با بی اعتنایی و جواب ندادن و رد تماس دادن بنده مواجه گردید رکیکتری پامها را برایم ارسال کرد و الان چند روز است که دست بردار نیست . و این امر موجب گردیده ار نظر روحی آسیب ببینم و چشمم چند روز است که مدام تیک میزند و افت فشار پیدا کرده ام . من فقط از او یک شماره تلفن دارم که نمیدانم به نام خودش هست یا خیر . لطفا راهنماییم کنید
متشکرم
نویسنده: وحید کلاته
۱۳۹۴/۰۱/۱۱ ۰۲:۳۰:۲۸
سلام یک نفر مزاحم تلفنی (مزاحم تلفنی وپیامکی)خانواده بودند بنده از ایشان شکایت کردم دادگاه تا آخر فروردین بر گزار می شه به نظر شما دادگاه چه حکمی خواهد داد ومن چه کار باید انجام بدم با تشکر از شما
نویسنده: طاها
۱۳۹۴/۰۱/۰۵ ۰۶:۴۲:۴۷
باسلام من مردي 35 ساله هستم در ضمن متاهل هم هستم . مد ت سه ماه كه همسرم مخفيانه rnبا كسي به صورت اسمس و تماس تلفني رابطه پيدا كرده است اسمسها و شماره تلفنها را بعد از رويت حذف ميكند و همچنين مدتي است به بهانه رفتن به خانه خواهرم شب خانه را ترك ميكند و هر بار با او در مورد اين مسئله صحبت مي كنم كار را به دعوا مي كشه لطفا مرا ياري كنيد
نویسنده: رضا
۱۳۹۳/۱۲/۰۶ ۰۴:۱۵:۵۱
با سلام و عرض ادب.در تیرماه سال جاری یک روز ظهر با شماره خودم به یکی از همسایگان که در ساختمان کلاس آموزش رقص داشتند و من از ایشان خوشم می آمد پیاک دادم و در متن پیامک اسم کوچک ایشان را بکار بردم و گفتم نلی جان عزیزم.و بعد خواستم اگر امکان دارد باهم برویم بیرون برای آشنایی بیشتر.ایشان جواب نداد چند دقیقه بعد گفتم اگر میخواهید و بیرون گرم است یا شما بیا بالا یامن بیایم پایین.و باز ایشان پاسخ ندادند و با همین چند پیامک رابطه ما قطع شد و دیگر هیچ ارتباط تلفنیو یا پیامکی از هیچکدام صورت نگرفت.تا دو روز بعد که آقایی به درب منزلمان مراجعه کردند و گفتند همسر آن خانم هستند و از متن پیامکها مطلع شدند و من برای عذرخواهی و ابراز پشیمانی و اعلام اینکه اطلاعی از تاهل ایشان نداشتم به پارکینگ نزد ایشان رفتم ولی آنجا بامن درگیر شدند و از ناحیه بینی و پرده گوش آسیب دیدم.از آنها شکایت کردم و آنها نیز بابت مزاحمت تلفنی از من شکایت کردند.به بازپرس گفتم من فقط یک ربع آنهم در همان روز با دو سه پیامک با ایشان ارتباط داشتم که ایشان پاسخی ندادند و من هم دیگر با ایشان تماسی نگرفتم اما بازپرس من را متهم به مزاحمت تلفنی کردند که همینکه درخواست ارتباط داشتم جرم مرتکب شدم و برایم در دادگاه حبس میبرند.حالا تکلیف من چیست.لطفا من را راهنمایی بفرمایید.اگر برایم سوءسابقه بشود آینده شغلی من ازبین خواهد رفت.بنده مربی موسیقی هستم و برای مجوزهای وزارت ارشاد به مشکل برمیخورم.
عاجزانه میخواهم راهنمایی کامل و مناسبی بفرمایید.سپاسگزارم.
نویسنده: یه دوست
۱۳۹۳/۱۲/۰۶ ۰۳:۰۹:۱۳
بنده دانشجوی ارشد رشته ی برق دانشگاه تهران هستم مدتی با یکی از همکلاسیهام به صورت چت در ارتباط بودم که چندین بار هم از ایشون خواستم قطع ارتباط کنیم چون باعث وابستگی بیشتر من میشه ولی ایشون قبول نکردن و در نهایت با گفتن این دروغ که همسر دارن رابطه رو ترک کردند. من واقعا به بیماری وسواس دچار شدم و در مدت 6 ماه گذشته تماما در پیامک هایی خواستم ثابت کنم که من مزاحم زندگی هیچکس نبودم و خودش باید از اول میگفت متاهله و وقتی خودش مواظب زندگیش نیست من چی کار میتونم بکنم و .... همش خواستم اثبات کنم که تقصیر من نبوده و تقصیر هودش بوده. پیام ها تهدید آمیز نبودن و همش در مورد گذشته هستن و اینکه من فقط با صداقت حرفم رو زدم و چندین بار هواستم ترک ارتباط کنم. الان تحت نظر روانشناس و روانپزشک هستم تا بیماری برطرف شه حالا اگر این آقا از من به عنوان مزاحم تلفنی شکایت کنن حکمش چیه؟ آیا دادگاه به سخن من وقعی خواهد داد؟
نویسنده: عاشق دل شکسته
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ۲۰:۵۷:۲۳


سلام من بیست سالمه شاید براتون این داستان خنده دار باشه ولس حقیقت داره...من با دختری چندین ماه دوست بودم و همو دوسداشتیم و قرار ازدواج گذاشتیم ولی کم کم سرد شد..داستان این بود که تا رفت دانشگاه کم کم حس کردم با یکی دوس شده تو کلاسش و میخاد تموم کنه باهام .من دوسال میشناختمش خیلی به هم وابسطه بودیم و همو دوسداشتیم اون به من خیلی عکسداده بود شماره خونه مامانش ادرس منم همینطور همه چیمو میدونست و خانوادم در جریان این دوستی بودن تا یه روز گفت که منو نمیخاد منم خیلی باهاشس حرف زدم ولی گفت دیگه مزاحمش نشم.منم مجبور شدم به تهدید کردن کاری که هنوز باورم نیست کردم.بهش گفتم اگه بره عکساش شمارش تو لاین واتس فیسبوک پخش میکنم اون ترسید و برگشت باهام ...یه مدت گذشت ولی باز رفت منم باز شروع به تهدید کردم چون نمیتونستم نبودنش تحمل کنم اون همه چیز من بود تا اغینکه به یه پسر گفت بهم گفت که به داداشش گفته ماجرارو اون پسر منو تهدید ب شکایت کرد و گفت ابروم میبره و بزارم برم من دست ورنداشتم بعسش گفتم داداشش باش ولی ذمن میخامش اونم زنگ زد خونمون و به خانواده گفت که من مزاحم شدم و نمیزارم خ.اهرش ازدواج کمه ...منم بیخیال شدم ولی یه چند وقت دنبالش بودم تا فهمیدم اونی که بهم گفته داداشش دوست جدیدیش بوده که زنگ زده .حالا من میخام از اون پسر شکایت کنم که خودشو جای کسی قرار داده .دستم بجایی میرسه؟با اینکه دختر از این ماجرا خبر داشته ولی اون با جای گذاشتن خودش از خیلی چیزها و رازهامون پی برد و برا این میخام شکایت کنم .منم اون دخترو شکایت کردم ولی پسره ام منو خیلی تهدید و فحاشی ب خودم و خانوادم کرد منم میخام خانواده دختره بفهمن که با من . کسی دوست بوده ...؟rnلطفا هر کاری مسشه کردد بهم بگیدrnمنتظرم .ممنون
نویسنده: عاشق دل شکسته
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ۲۰:۴۹:۳۲
سلام من بیست سالمه شاید براتون این داستان خنده دار باشه ولس حقیقت داره...من با دختری چندین ماه دوست بودم و همو دوسداشتیم و قرار ازدواج گذاشتیم ولی کم کم سرد شد..داستان این بود که تا رفت دانشگاه کم کم حس کردم با یکی دوس شده تو کلاسش و میخاد تموم کنه باهام .من دوسال میشناختمش خیلی به هم وابسطه بودیم و همو دوسداشتیم اون به من خیلی عکسداده بود شماره خونه مامانش ادرس منم همینطور همه چیمو میدونست و خانوادم در جریان این دوستی بودن تا یه روز گفت که منو نمیخاد منم خیلی باهاشس حرف زدم ولی گفت دیگه مزاحمش نشم.منم مجبور شدم به تهدید کردن کاری که هنوز باورم نیست کردم.بهش گفتم اگه بره عکساش شمارش تو لاین واتس فیسبوک پخش میکنم اون ترسید و برگشت باهام ...یه مدت گذشت ولی باز رفت منم باز شروع به تهدید کردم چون نمیتونستم نبودنش تحمل کنم اون همه چیز من بود تا اغینکه به یه پسر گفت بهم گفت که به داداشش گفته ماجرارو اون پسر منو تهدید ب شکایت کرد و گفت ابروم میبره و بزارم برم من دست ورنداشتم بعسش گفتم داداشش باش ولی ذمن میخامش اونم زنگ زد خونمون و به خانواده گفت که من مزاحم شدم و نمیزارم خ.اهرش ازدواج کمه ...منم بیخیال شدم ولی یه چند وقت دنبالش بودم تا فهمیدم اونی که بهم گفته داداشش دوست جدیدیش بوده که زنگ زده .حالا من میخام از اون پسر شکایت کنم که خودشو جای کسی قرار داده .دستم بجایی میرسه؟با اینکه دختر از این ماجرا خبر داشته ولی اون با جای گذاشتن خودش از خیلی چیزها و رازهامون پی برد و برا این میخام شکایت کنم .منم اون دخترو شکایت کردم ولی پسره ام منو خیلی تهدید و فحاشی ب خودم و خانوادم کرد منم میخام خانواده دختره بفهمن که با من . کسی دوست بوده ...؟rnلطفا هر کاری مسشه کردد بهم بگیدrnمنتظرم .ممنون
نویسنده: عاشق دل شکسته
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ۲۰:۴۷:۱۱
سلام من بیست سالمه شاید براتون این داستان خنده دار باشه ولس حقیقت داره...من با دختری چندین ماه دوست بودم و همو دوسداشتیم و قرار ازدواج گذاشتیم ولی کم کم سرد شد..داستان این بود که تا رفت دانشگاه کم کم حس کردم با یکی دوس شده تو کلاسش و میخاد تموم کنه باهام .من دوسال میشناختمش خیلی به هم وابسطه بودیم و همو دوسداشتیم اون به من خیلی عکسداده بود شماره خونه مامانش ادرس منم همینطور همه چیمو میدونست و خانوادم در جریان این دوستی بودن تا یه روز گفت که منو نمیخاد منم خیلی باهاشس حرف زدم ولی گفت دیگه مزاحمش نشم.منم مجبور شدم به تهدید کردن کاری که هنوز باورم نیست کردم.بهش گفتم اگه بره عکساش شمارش تو لاین واتس فیسبوک پخش میکنم اون ترسید و برگشت باهام ...یه مدت گذشت ولی باز رفت منم باز شروع به تهدید کردم چون نمیتونستم نبودنش تحمل کنم اون همه چیز من بود تا اغینکه به یه پسر گفت بهم گفت که به داداشش گفته ماجرارو اون پسر منو تهدید ب شکایت کرد و گفت ابروم میبره و بزارم برم من دست ورنداشتم بعسش گفتم داداشش باش ولی ذمن میخامش اونم زنگ زد خونمون و به خانواده گفت که من مزاحم شدم و نمیزارم خ.اهرش ازدواج کمه ...منم بیخیال شدم ولی یه چند وقت دنبالش بودم تا فهمیدم اونی که بهم گفته داداشش دوست جدیدیش بوده که زنگ زده .حالا من میخام از اون پسر شکایت کنم که خودشو جای کسی قرار داده .دستم بجایی میرسه؟با اینکه دختر از این ماجرا خبر داشته ولی اون با جای گذاشتن خودش از خیلی چیزها و رازهامون پی برد و برا این میخام شکایت کنم .منم اون دخترو شکایت کردم ولی پسره ام منو خیلی تهدید و فحاشی ب خودم و خانوادم کرد منم میخام خانواده دختره بفهمن که با من . کسی دوست بوده ...؟rnلطفا هر کاری مسشه کردد بهم بگیدrnمنتظرم .ممنون
نویسنده: عاشق دل شکسته
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ۲۰:۴۶:۱۵
سلام من بیست سالمه شاید براتون این داستان خنده دار باشه ولس حقیقت داره...من با دختری چندین ماه دوست بودم و همو دوسداشتیم و قرار ازدواج گذاشتیم ولی کم کم سرد شد..داستان این بود که تا رفت دانشگاه کم کم حس کردم با یکی دوس شده تو کلاسش و میخاد تموم کنه باهام .من دوسال میشناختمش خیلی به هم وابسطه بودیم و همو دوسداشتیم اون به من خیلی عکسداده بود شماره خونه مامانش ادرس منم همینطور همه چیمو میدونست و خانوادم در جریان این دوستی بودن تا یه روز گفت که منو نمیخاد منم خیلی باهاشس حرف زدم ولی گفت دیگه مزاحمش نشم.منم مجبور شدم به تهدید کردن کاری که هنوز باورم نیست کردم.بهش گفتم اگه بره عکساش شمارش تو لاین واتس فیسبوک پخش میکنم اون ترسید و برگشت باهام ...یه مدت گذشت ولی باز رفت منم باز شروع به تهدید کردم چون نمیتونستم نبودنش تحمل کنم اون همه چیز من بود تا اغینکه به یه پسر گفت بهم گفت که به داداشش گفته ماجرارو اون پسر منو تهدید ب شکایت کرد و گفت ابروم میبره و بزارم برم من دست ورنداشتم بعسش گفتم داداشش باش ولی ذمن میخامش اونم زنگ زد خونمون و به خانواده گفت که من مزاحم شدم و نمیزارم خ.اهرش ازدواج کمه ...منم بیخیال شدم ولی یه چند وقت دنبالش بودم تا فهمیدم اونی که بهم گفته داداشش دوست جدیدیش بوده که زنگ زده .حالا من میخام از اون پسر شکایت کنم که خودشو جای کسی قرار داده .دستم بجایی میرسه؟با اینکه دختر از این ماجرا خبر داشته ولی اون با جای گذاشتن خودش از خیلی چیزها و رازهامون پی برد و برا این میخام شکایت کنم .منم اون دخترو شکایت کردم ولی پسره ام منو خیلی تهدید و فحاشی ب خودم و خانوادم کرد منم میخام خانواده دختره بفهمن که با من . کسی دوست بوده ...؟
لطفا هر کاری مسشه کردد بهم بگید
منتظرم .ممنون
نویسنده: ggh
۱۳۹۳/۱۱/۰۹ ۱۷:۰۴:۱۴
سلام بنده از یکی از افراد نزدیک 100 تومان بدهکارم اما ایشون هر دفعه زنگ زدم جواب تلفن منو ندادند و الان ایشون فرم شکایت مزاحمت تلفنی پر کردنند الان ایشون مقصر هستند نتیجه مجازات ایشون چیه
نویسنده: فائزه
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ ۰۴:۵۶:۰۲
خواهش میکنم سریع تر راهنماییم کنید نمیدونم به کی باید بگم
نویسنده: فائزه
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ ۰۴:۴۴:۲۹
سلام من با یه اقایی ارتیاط داشتم فقط دوستی ساده بودالبته میگفت بخدا دوست دام وتا اخرشم باهاتم من هفده سالمه واون اقا سرباز بیست سالشه اومده بود مرخصی که پسرخالش زنگ زد به خونه ما گفت تصادف کرده براش دعا کن اما بعدش گفت که فوت کرده فردا بیا تشیع جنازش منم بعد از مدرسه با دوتا از دوستام رفتیم روستاشون وپسرخالش گفته بود بیاید از هرکی ادرس بپرسید بهتون میگه ماهم ادرس پرسیدیم ورفتیم اونجا در ضمن گفته بود که اگه مامان باباش ببیننت میکشنت چون بخاطر تو فرار میکرده هی از سربازی.ما رفتیم جلو درشون اما خبری نبود زنگ زدم به گوشیش ک بگم بیا جلو در جواب نداد دوستم درشونو زد خواهرش اومد گفتم بگو مجید بیاد جلو در باهاش حرف دارم اما مامانشو فرستاد والکی وبی دلیل کلی فحش رکیک به ما گفت...ماهم چیزی نگفتیم .وحالا پسر خالش منو تهدید کرده که ادرس خونتونو دادم به بابای اون یارو میخواد بیاد جلو درتون تا حالتو جا بیاره من باید چیکار کنم
نویسنده: فائزه
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ ۰۴:۴۳:۴۹
سلام من با یه اقایی ارتیاط داشتم فقط دوستی ساده بودالبته میگفت بخدا دوست دام وتا اخرشم باهاتم من هفده سالمه واون اقا سرباز بیست سالشه اومده بود مرخصی که پسرخالش زنگ زد به خونه ما گفت تصادف کرده براش دعا کن اما بعدش گفت که فوت کرده فردا بیا تشیع جنازش منم بعد از مدرسه با دوتا از دوستام رفتیم روستاشون وپسرخالش گفته بود بیاید از هرکی ادرس بپرسید بهتون میگه ماهم ادرس پرسیدیم ورفتیم اونجا در ضمن گفته بود که اگه مامان باباش ببیننت میکشنت چون بخاطر تو فرار میکرده هی از سربازی.ما رفتیم جلو درشون اما خبری نبود زنگ زدم به گوشیش ک بگم بیا جلو در جواب نداد دوستم درشونو زد خواهرش اومد گفتم بگو مجید بیاد جلو در باهاش حرف دارم اما مامانشو فرستاد والکی وبی دلیل کلی فحش رکیک به ما گفت...ماهم چیزی نگفتیم .وحالا پسر خالش منو تهدید کرده که ادرس خونتونو دادم به بابای اون یارو میخواد بیاد جلو درتون تا حالتو جا بیاره من باید چیکار کنم
نویسنده: مهدی
۱۳۹۳/۱۰/۱۹ ۱۶:۲۳:۱۳
سلام چگونه میتوان فهمید روی سیم کارت ما شکایتی است منتظر جواب شما هستم
نویسنده: افسانه باقری
۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۹:۱۷:۲۶
باسلام من زسه سال بایک مرد افغانی که صاحبکارم بوده ارتباط داشتم دوسال پیش توحرم امام رضا محرم دایمی شدیم قرارشد کارهای اداری بکنه رسمی کنیم تو این مدت خانواده ایشان متوجه ارتباط ماشدند وایشان همه چچی منکر شده ورفت به عنوان مزاحم تلفنی ازمن شکایت کرده وباتوجه به اینکه مدارکی دال بر ارتباطمون ارایه دادم دادگاه منو محکوم کرد وایشان چندتا اس تهدید از خط من به تلفن خودش فرستاده بوده ومن خبر نداشتم وعقد نامه دستش دارم محضری نیست دم به ساعت با تلفنهای ناشناس زنکگ میزنه میگه ازدواج کنی این برگه را رو میکنم از اینورمن منکر هر گونه ارتباطی است نمیدونم چیکار کنم وعقدنامه را از خانه برداشته برده
نویسنده: سارا
۱۳۹۳/۱۰/۱۷ ۱۵:۱۳:۴۰
سلام وقتتون بخیر.rnببخشید ی مدته ی فردی با ی شماره ب من زنگ می زنه و پیام میفرسته ک یک سیم کارت پیدا کردم و شماره تو توش سیوه این خط مال شماست و باسد تحویل بگیرید. من با هر روشی ک میدونستم بهش گفتم مال من نیست اما همش با پیام و تماس مزاحمم میشه . چکار باید بکنم ؟rnممنون از لطفتون
نویسنده: علی
۱۳۹۳/۱۰/۱۴ ۰۲:۰۱:۵۸
سلام خدمت شما.
من شماره ی یه خانوم رو توی شبکه اجتماعی دیدم و چند بار زنگ زدم .
ببخشید رک بگم این خانوم فاحشه بود من هم زنگ زدم. بعد از چند بار بهم اس ام اس داد منو تهدید میکنی توهین هم کرد منظورم ناسزای رکیک هست.
گفت میرم شکایت میکنم اشنا دارم و فلان و اینا. در صورتی که من هیچ تهدیدی نکرده بودم.
یک بار هم زنگ زد من گفتم غلط کردم و از این جور حرفا بعد اس ام اس داد صدات ضبط شد.
3 الی 4 بار هم یه اس ام اس به من داد که صدق میکنه این خانوم فاحشه هست.
خواستم بدونم میتونه شکایت کنه یا نه؟
ببخشید رک گفتم ولی لطفا جواب سوال منو بدید... باتشکر
نویسنده: نصرالله هزاره
۱۳۹۳/۱۰/۰۱ ۰۲:۱۵:۴۳
سلام .من از کسی بابت حادثه ی کاری شکایت کردم وقاضی 23میلیون دیه برام برید من حکم جلب طرف را گرفتم ویکبار اقدام به دستگیریش کردم ولی خانه نبود .وحالا بخاطر فرار از دیه یک روز گوشی مرا گرفت وبه بهانه ی تماس با دوستش گوشی را از من گرفت وحدودا پنج دقیقه با ان کار کرد وبه من داد حالا ابلاغیه ای در خصوص شکایت زن طرفی که من ازش دیه طلبم به دستم رسید ومن به پاسگاه رفتم ووقتی افسر پرسید این شماره برای توست گفتم بله ولی من این شخص را نمیشناسم وبه هیچ وجه برای ان مزاحمت ا یجاد نکردم و در دفاعیه ام گفتم در فلان روز شوهر شاکی که من از ایشان دیه طلبم گوشی مرا گرفت و احتمال میدهم کار ان باشد در حال حاضر پرونده به دادگاه رفته ممنون میشوم مرا در تبرعه شدن واثبات بی گناهی ام یاری فرمایید
نویسنده: سعید
۱۳۹۳/۰۹/۲۹ ۱۵:۲۲:۴۴
سلام و خسته نباشید
چند ماه پیش با دختری تو چت آشنا شدیم و باهم دوست شدیم. او گاهی میگفت نامزد دارم و عقد کردم و گاهیم میگفت نامزد ندارم. تا اینکه فهمیدم ازدواج کرده و میخواد از نامزدش طلاق بگیره و من احساس گناه کردم ب ایشون گفتم که رابطه ی ما آخرو عاقبت نداره و بهتره که از شوهرش جدا نشه و با اون بمونه . برای همین از ایشون جدا شدم. اما قصدم ازدواج با ایشون بود. بعد چن ماهی که گذشته داداشش زنگ زدو گفت ازت شکایت میکنمو شمارتو میدم کنترل کنن . آیا میتونه همچین کاری کنه ؟؟؟؟ آیا من گناه کار میشم ؟و حکمم چیه ؟
نویسنده: حسین شمسی
۱۳۹۳/۰۹/۲۸ ۰۱:۵۰:۰۲
با سلام. اگر 50 روز پیش از شماره ایرانسل و همراه اول دائمی به یک خط اعتباری زنگ زده شده باشه. و هیچ توهین و فحاشی هم صورت نگرفته باشد در حد 3 تماس به منظور خواستگاری. حالا طرف میخاد شکایت کنه که چرا به این منظور با من تماس گرفته اید. من هم نمیخام مساله کشدار بشه گفتم من تماس گرفتم نه به این منظور خواستگاری بلکه به دلایل کاری. آیا این طرف میتواند از طریق مخابرات متن مکالمه ها رو پیدا کنه و بگیره. هیچ اس ام اسی رد و بدل نشده. فقط تماس تا چه مدت مکالمه ها در مخابرات ضبط میمانند. آیا میتواند متن مکالمات را بگیرد
نویسنده: تینا
۱۳۹۳/۰۹/۲۶ ۱۴:۵۶:۲۵
من با فردی مدتی دوست بودم و یک سیم کارتی خریداری کرد به نام من سند زد الان از اون فرد جدا شدم وسیم کارت دست خودش ایا امکان سواستفاده از من توسط سیم کارت است.سیم کارتم ایرانسل و خواهشمندم بگید چیکار باید بکنم
نویسنده: مسعود شوشک
۱۳۹۳/۰۹/۲۰ ۰۲:۰۴:۴۱
سلام پسری معتاد به شیشه وغیره روبروی ساختمان ما زندگی میکنه وبه دلایلی واهی وپر از توهم حاصل از مصرف مواد دوماهی است که مزاحمت برای زن ودخترم ایجاد میکند وچون نرمال نیست نه حرف میفهمه نه میتونم باهاش درگیر بشم چند روز پیش هم مجدد زنگ آپارتمان رو زده ودخترم از آیفون دیده با یه چاقو ایستاده .یکی از همسایه ها رفته پایین واز پشت نرده ها او را با چاقوش تهدید کرده که چرا علیه من با پلیس حرف زدی در صورتیکه او اصلا اونجا نبوده میخوام فردا برم شکایت کنم اما همسایه ها میترسند شهادت بدن حتی همین همسایه از آینده میترسن . میخوام بدونم دادگاه چگونه با چنین شخصی رفتار میکنه یا بیتوجه از کنار چنین افرادی که توهمی هستند میگذره ودوباره جری تر میاد سراغ زندگی ما متشکرم
نویسنده: مسعود شوشک
۱۳۹۳/۰۹/۲۰ ۰۲:۰۳:۱۱
سلام پسری معتاد به شیشه وغیره روبروی ساختمان ما زندگی میکنه وبه دلایلی واهی وپر از توهم حاصل از مصرف مواد دوماهی است که مزاحمت برای زن ودخترم ایجاد میکند وچون نرمال نیست نه حرف میفهمه نه میتونم باهاش درگیر بشم چند روز پیش هم مجدد زنگ آپارتمان رو زده ودخترم از آیفون دیده با یه چاقو ایستاده .یکی از همسایه ها رفته پایین واز پشت نرده ها او را با چاقوش تهدید کرده که چرا علیه من با پلیس حرف زدی در صورتیکه او اصلا اونجا نبوده میخوام فردا برم شکایت کنم اما همسایه ها میترسند شهادت بدن حتی همین همسایه از آینده میترسن . میخوام بدونم دادگاه چگونه با چنین شخصی رفتار میکنه یا بیتوجه از کنار چنین افرادی که توهمی هستند میگذره ودوباره جری تر میاد سراغ زندگی ما متشکرم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۳/۰۹/۱۹ ۰۳:۵۸:۵۹
با عرض پوزش از تمامی کاربران و بازدیدکنندگان عزیز بنده مدتی است به دلیل مشغله زیاد ناشی از همزمانی تدریس و تحصیل و امر وکالت فرصت نکرده ام که پاسخ دوستان را بدهم لیکن قطعا جواب تعدادی از دوستان را خواهم داد مشاوره بنده در این خصوص مجانی و تبرعی است و بعضی از کاربران متاسفانه متوقع هستند و درک نمی کنند.
نویسنده: رویا
۱۳۹۳/۰۹/۱۷ ۲۳:۳۸:۴۷
سلام من 9 ماه پیش با یه پسری دوست شدم تو این مدت حتی دستم ب دستش نخورده وتنها از من یه عکس پوشیده داره(با شال) شماره خونه و آدرس خونه رو داره و مدام منو تهدید میکنه ک عکستو فتوشاپ میکنم میام تو شهرتون آبرو تو میبرم ب همه میگم تو بامن نزدیکی داشتی و کاری میکنم ک برید تو یه روستا زندگی کنید ودرضمن توهمت های ناروا و فوش های رکیک ب خانواده ام میده تورو خدا بیاید وبم و جوابمو بدید بگید من باید چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
نویسنده: مهرداد سعادتی
۱۳۹۳/۰۹/۱۲ ۱۸:۰۳:۴۰
سلام آقای مهرزاد مسیحی گوشی من حدود یک هفته پیش در همدان گم شد و حدود سه روز پیش آن خط را سوزاندم اما امروز از پاسگاه زنگ زدند و گفتند از شما به دلیل مزاحمت تلفنی شکایت شده است من باید چه کار کنم؟
هر یک از دوستان جواب آن را میدانند جوابش را به ایمیلم بفرستند ایمیل من:saadatimehrdad78@gmail.com
نویسنده: نسرین
۱۳۹۳/۰۹/۰۸ ۱۶:۱۳:۲۳
باسلام من 24سالمه قبل از ازدواجم بایه پسر رابطه داشتم بعد میخاستم جواب خواستگارموبدم بهش گفتم اگه منو میخای بیا جلو اونم گفت موقعیتم مناسب نیست منم جواب خاستگارمو دادم بعدش که ازدواج کردم مزاحمت تلفنی تهدید که به شوهرت میگم وازین قبیل طلاق بگیر زندگیتوخراب میکنم اخرسر دید به نتیجه نمیرسه به خانوادم زنگ زد وتهمتهای زیادی بهم زد بازم موفق نشد به شوهرم وخانواده شوهرم گفت:من یه دختر بد وخراب بودم واز این قبیل تهمت ها منم شکایت کردم اما باز نگرانم نکنه بازم مزاحمم بشه اذیتم کنه میخاستم بدونم حکمش طوری هست که دیگه بیخیال مزاحمت بشه؟
نویسنده: مهتاب
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۲۱:۳۸:۳۳
با سلام دختری هستم 5سال پیش با پسر خاله ام نامزد کردیم بعد از عقد هر چی میگفتم بیاعروسی کنیم نمی امد متوجه روابط مشکوکش با زن برادرش شدم با هم درگیری فیزیکی پیدا کردیم بعدم مهریه رو اجرا گذاشتم توی این فاصله زنگ زدم خونه باباش که باپدر جاری ام صحبت کنم ولی چون جاریم جواب میداد اصلا حرف نمیزدم حتی یک کلمه البته از باجه تلفن الان رفتن شکایت کردن که مزاحم ما شده و حرفای بد و رکیک زده چطور در دادگاه از خودم دفاع کنم در حالی که اصلا چیزی نگفتم با اینکه اون پیام های زشتی به من ارسال کرده و چند پیام مبنی بر دخالت در زندگی مشترک ما داشته است
نویسنده: الهام
۱۳۹۳/۰۸/۰۶ ۱۵:۰۳:۴۴
سلام

جناب آقای مهرزاد مسیحی من مشکلی دارم که با مشکلات مطرح شده تقریبا مشابه است ولی نیاز به راهنمایی فوری دارم

حدودا" یک سال پیش با پسری آشنا شدم که به قصد ازدواج بود و با هم رابطه نزدیکی داشتیم ولی بعد از مدتی و دروغهایی که به من گفت و طبق خواسته دو طرف رابطه بهم خورد ولی الان ایشون به همه فامیل تماس میگیره و اعلام میکنه که فیلم وعکس داره و حتما آبروی منو میبره (البته به اشخاص دیگه سپرده که تماس میگیرن و صدای خود ش نیست) من خیلی میترسم میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون و سپاسگزار
نویسنده: mika
۱۳۹۳/۰۸/۰۵ ۱۷:۴۳:۱۵
با سلام.rnحدود دو سال قبل خواهرم با شخصی در ارتباط بود که حتی تا خواستگاری هم پیش رفت. متأسفانه به دلیل مناسب نبودن شرایط خانوادگی و کاری ایشان خانواده من با این شخص مخالفت کردن از جمله اشخاص خانواده من بودم.بعد از جواب رد شنیدن اون شخص شروع کرد به مزاحمت برای من و خانواده ام.تا جایی که پدرم رو تهدید به مرگ کردن پدرم هم شکایت کرد.پس از مدتی پدرم دیگه این قضیه رو دنبال نکرد.حالا پس از گذشت این دو سال من و خواهرم هر دو زندگی مستقلی رو شروع کردیم ولی این شخص دست از سر ما برنمیداره.با همسر خواهرم درگیر شده گوشی و کیفش رو دزدیده.شماره تماس شوهر من رو هم پیدا کرده و هر دوسه ماهیی با همسرم تماس میگیره و حرفایی رو میزنه که باعث شده همسرم بهم شک کنه و هر بار که تماس میگیره زندگیمون تا چند روز خرابه.متاسفانه این شخص طوری شماره گیری میکنه که هیچ شماره تماسی ازش رو گوشی نمیافته حال با این اوصاف من موندم که چطور میتونم این قضیه رو پیگیری کنم چون هم زندگی و هم آبروی من درخطره.rnبا تشکر.
نویسنده: هادی
۱۳۹۳/۰۳/۲۲ ۰۶:۳۰:۲۸
سلام جناب مسیحی.من 3سال پیش سیم کارتم را که ایرانسل بود گم کردم و نمیدانستم که گم شده است و بعد از چند ماه گمان میکردم که سلب امتیاز شده است.و وقتی چند روز پیش با 700 تماس گرفتم :کارشناسی گفت که سیم کارت فعال است .ایا اگر از سیم کارت من سوء استفاده شده باشد ممکن است که بعد از 3سال از من شکایت شود؟برایم هیچ اخطاری از دادگاه نیامده است ولی نگران اینده ام هستم و امروز بسته بازگشت ایرانسل را گرفتم و سیم کارت قبلی را سوزاندم.ایا ممکن است که دادگاه ادرس مرا پیدانکند و برایک حکم غیابی بدهند؟ لطفا کمکم کنید نگرانم و سوال اخر اصلا چقدر طول میکشد که بعد از شکایت از مزاحم برای او از دادگاه اخطاریه بیاید؟ کمکم کنید
نویسنده: پرچمی
۱۳۹۳/۰۱/۱۵ ۲۱:۳۷:۳۲
با سلام
شما که نمی تونید جواب بدید یا وقت ندارید سایتتون را بلوکه کنید چرا وقت بقیه را می گیرید
نویسنده: مهدی
۱۳۹۳/۰۱/۱۲ ۰۵:۵۴:۲۶
سلام
من مزاحم تلفنی داشتم شکایت کردم و تمام مراحل رو طی کردم تا جایی که قرار بود برای مزاحمم احضاریه بفرستن به من گفتن شما برید بقیه کارهاشو خودمون انجام میدیم الان 6ماهه از شکایتم خبری نشده. چیکار باید بکنم تا از نتیجه شکایتم اطلاع پیدا کنم؟
درضمن پیامک هایی که با الفاظ زشت و ناموسی فرستاده بود رو دارم اینها بدردم میخوره؟
نویسنده: غزل آقایی
۱۳۹۲/۱۱/۱۵ ۰۱:۱۱:۳۶
سلام من با ی آقایی دوست بودم و رابطه هم باهاش داشتم که این بخاطرمصرف مواد مخدر توهم میزد و شکاک شده به حدی رسیده که میگه من با نزدیکترین دوستاش رابطه دارم الانم صبح تاشب بهم اس میده فحش میده و تهدید میکنه که صورتتو داغون میکنم که کسی بهت نگاه نکنه اگه برم ازدستش شکایت کنم جرمش چیه ؟هم ازم فیلم داره هم ضبط صدا ,,توروخدا راهنماییم کنید من نمیخوام خانوادم چیزی بفهمن
نویسنده: علی رضا محمدی
۱۳۹۲/۱۱/۱۴ ۲۱:۰۰:۱۰
طبق گفته های همسرم مرد همسایه کناری بنده به موبایل ایشان زنگ زده و طرح دوستی بیان کرده که از طرف همسر بنده رد شده و تهدید شده که اگر یک بار دیگر تکرار شود به اینجانب گفته و حتما از این فرد شکایت خواهیم کر و بع هز مدتی همسر این آقا شماره همسر بنده را در گوشی ایشان دیده و بدون دلیل و مدرک آمده و درب منزل اینجانب جلوی دیدگان همسایه ها و بدون شوهر گناه کارش تهمت به همسر بنده زده و باعث آبرو ریزی شده و بنده از ایشان شکایت کره و مامور انتظامی هم ایشان را مقصر شناخته و صورت جلسه کره حالا همسر ایشان متواری شده و پیدایش نیست اگر من شکایت کنم چه میشود و نظر کارشنای شما درباره این موضوع چیست لطفا راهنمائی کنید . ع. م از تهران 1392 -11-14
نویسنده: شادی
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۰۱:۱۱:۱۱
سلام من یه سوالی داشتم نمیدونم از کجا این سوالم بپرسم لطفا کمکم کنین. امروز یه اس ام اس واسم نامزدم فرستادم و اون اس ام اسی که واسش فرستادم اون چیزی نبود که واسش فرستاده بودم. اس ام اس امروز من با اس ام اسی که 2ماه پیش واسش فرستاده بودم قاطی شده بودو واسش ارسال شده. این مسله باعث بهم خوردن زندگیم شده چه جوری بهش ثابت کنم که من همچین اس ام اسی واسش نفرستادم. تورو خدا کمکم کنین
نویسنده: شادی
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۰۱:۰۹:۵۲
سلام من یه سوالی داشتم نمیدونم از کجا این سوالم بپرسم لطفا کمکم کنین. امروز یه اس ام اس واسم نامزدم فرستادم و اون اس ام اسی که واسش فرستادم اون چیزی نبود که واسش فرستاده بودم. اس ام اس امروز من با اس ام اسی که 2ماه پیش واسش فرستاده بودم قاطی شده بودو واسش ارسال شده. این مسله باعث بهم خوردن زندگیم شده چه جوری بهش ثابت کنم که من همچین اس ام اسی واسش نفرستادم. تورو خدا کمکم کنین
نویسنده: قاسم
۱۳۹۲/۱۰/۲۸ ۱۵:۴۷:۰۹
معذرت ميخوام اون كلمه مهم بعد از كلمه پيام در خط اول اضافه هست
نویسنده: قاسم
۱۳۹۲/۱۰/۲۸ ۱۵:۳۵:۱۶
با سلام
ممنون از زحمات شما
جناب مسيحي من 6 ماه پيش يه خانمي بهم زنگ زد وپيشنهاد دوستي داد چندين پيام مهم بين ما رد وبدل شد ولي بعد از مدتي دعوامون شد ومن براش فحش اس ام اس دادم حالا شكايت كرده ومن رفتم دادگاه.قاضي گفت اگه رضايتشو نگيري حكم برات صادر ميشه
ميخواستم بدونم اولا چه حكمي عليه من ميتونه صادر شه
دوما من الان بعد 6 ماه ميتونم به جرم مزاحمت تلفني ازش شكايت كنم
ضمنا من دانش آموزم وسابقه كيفري هم ندارم
نویسنده: rhsl
۱۳۹۲/۱۰/۲۸ ۱۵:۳۴:۱۰
با سلام
ممنون از زحمات شما
جناب مسيحي من 6 ماه پيش يه خانمي بهم زنگ زد وپيشنهاد دوستي داد چندين پيام مهم بين ما رد وبدل شد ولي بعد از مدتي دعوامون شد ومن براش فحش اس ام اس دادم حالا شكايت كرده ومن رفتم دادگاه.قاضي گفت اگه رضايتشو نگيري حكم برات صادر ميشه
ميخواستم بدونم اولا چه حكمي عليه من ميتونه صادر شه
دوما من الان بعد 6 ماه ميتونم به جرم مزاحمت تلفني ازش شكايت كنم
ضمنا من دانش آموزم وسابقه كيفري هم ندارم
نویسنده: شاهو
۱۳۹۲/۱۰/۲۸ ۱۰:۰۸:۴۱
با عرض سلام وخسته نباشید من با دختری که در حد نامزدی بوده در رایطه بودم و ایشان خیانت کردن من شماره اون پسر رو پیدا کردم و فحاشی و تهدید به قتل کردم شماره بن نام من نیست و صاحب خط رو نمیشناسم اون طرف شکایت نکرده میخواستم بدونم تا چند سال بعد از این ماجرا شکایت کنه دستش به هیچ کجا بند نیست با تشکر از وب سایت خوبتون
نویسنده: امیرحسین خلیلی
۱۳۹۲/۱۰/۲۷ ۲۰:۲۴:۴۱
سلام.من18 سالمه ومتاهل هستم یک جوانی در محل ما هست که ناموس مردم ازیت میکنه به خانمم هم اس داد وخانمم به من گفت و من برای درگیری با اون خودمو جای خانمم جا زدم و این پسره تاجایی بردم وزدمش اونم رفت شکایت کرد که خانمش به منم اس میداد درصورتی که من خودمو جای خانمم جا زدم از بزرگان محل امضا برای استشاتم جمع کردیم که پسره ادم درستی نیست به نظر شما دادگاه به نفع کی تمام میشه؟البته منم شکایت کردم از پسره
نویسنده: امیرحسین خلیلی
۱۳۹۲/۱۰/۲۷ ۲۰:۲۲:۴۹
سلام.من18 سالمه ومتاهل هستم یک جوانی در محل ما هست که ناموس مردم ازیت میکنه به خانمم هم اس داد وخانمم به من گفت و من برای درگیری با اون خودمو جای خانمم جا زدم و این پسره تاجایی بردم وزدمش اونم رفت شکایت کرد که خانمش به منم اس میداد درصورتی که من خودمو جای خانمم جا زدم از بزرگان محل امضا برای استشاتم جمع کردیم که پسره ادم درستی نیست به نظر شما دادگاه به نفع کی تمام میشه؟البته منم شکایت کردم از پسره
نویسنده: امیرحسین خلیلی
۱۳۹۲/۱۰/۲۷ ۲۰:۲۱:۲۷
سلام.من18 سالمه ومتاهل هستم یک جوانی در محل ما هست که ناموس مردم ازیت میکنه به خانمم هم اس داد وخانمم به من گفت و من برای درگیری با اون خودمو جای خانمم جا زدم و این پسره تاجایی بردم وزدمش اونم رفت شکایت کرد که خانمش به منم اس میداد درصورتی که من خودمو جای خانمم جا زدم از بزرگان محل امضا برای استشاتم جمع کردیم که پسره ادم درستی نیست به نظر شما دادگاه به نفع کی تمام میشه؟البته منم شکایت کردم از پسره
نویسنده: صاحب
۱۳۹۲/۱۰/۱۹ ۱۵:۱۸:۵۷
با سلام. یکی ازدوستام تو خوابگاه محض شوخی گوشیمو برداشت و به یه دختر که یکی دیگه بش گفته بود داغونه زنگ زد اسم منو داد گفت من پولدارم بیاد در خواست *** کرد. دو دیقه بعد یه پسره زنگ زد گفت من شوهرشم اسم شماره زنمو از کجا گرفتی کلی فحش داد گفت شکایت میکنه منم کلی عذر خواهی قبول نمیکنه. حالا چیکار کنم؟ :( باید برم دادگاه؟ :o
نویسنده: صاحب
۱۳۹۲/۱۰/۱۹ ۱۵:۱۸:۳۵
با سلام. یکی ازدوستام تو خوابگاه محض شوخی گوشیمو برداشت و به یه دختر که یکی دیگه بش گفته بود داغونه زنگ زد اسم منو داد گفت من پولدارم بیاد در خواست *** کرد. دو دیقه بعد یه پسره زنگ زد گفت من شوهرشم اسم شماره زنمو از کجا گرفتی کلی فحش داد گفت شکایت میکنه منم کلی عذر خواهی قبول نمیکنه. حالا چیکار کنم؟ :( باید برم دادگاه؟ :o
نویسنده: میثم
۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ۲۱:۱۰:۵۰
با سلام من یه ماه پیش با خانومی از طریق فیس بوک آشنا شدم و برای ایجاد رابطه کاری در زمینه خرید و فروش لوازم ارایشی چندین بار تماس تلفنی دشاتیم و اس ام اس در ساعت مختلفی میدادیم این زن متاهل بوده و من در شمال غرب ایران هستم و ایشان در اصفهان و هرگز همدیگر رو ندیدم ... شوهر ایشان در جریان نبوده حالا بعد از یه ماه همسرشان سیم کارت این خانوم رو به اسم خودش کرده و پرینت گرفته و قصد شکایت از بنده به عنوان مزاحم را دارد در صورتی که همسرش به او گفته که هیچگونه مزاحمتی در کار نبوده میخوساتم بببینم در دادگاه بنده مورد مجرم شناخته میشم یا خیر ؟
نویسنده: امیر
۱۳۹۲/۱۰/۱۶ ۱۵:۳۱:۴۳
سلام .خسته نباشید.
ببخشین من یک گوشی مخفی پیش خانمم پیدا کردم و متوجه شدم که با مردی در ارتباط هستن و بعد از چند بار که مرد اس داد من به جای خانمم باهاش پیام بازی کردم و لو داد که قبلا با هم بودن و در حد بوسیدن و سکستلفن با هم رابطه داشتن.
از شما تقاضا دارم که
1 : ایا امکانش هست من پرینت اس ام اس های گذشته رو از طریق مراجع قانونی از مخابرات بگیرم؟
2:ایا این مسعله برای اینکه خانمم رو بعد از طلاق سلب حضانت از فرزندم کنم برا مشخص شدن فساد اخلاقیش کافی می باشد؟
با تشکر
نویسنده: دختر تنها
۱۳۹۲/۱۰/۱۴ ۱۸:۲۹:۰۸
با سلام و خسته نباشید
حدود1 سال پیش پدر و عمه اینجانب با هم سر ارث دچار اختلاف شده اند در این بین چندوقت پیش عمه من برای مهمانی منزل پدربزرگم که بعد فوت ایشان ما در ان ساکن هستیم امده و شروع به فحاشی و کتک کاری کردند بعد از وساتت همسایه ها ایشان سوار ماشین شده و محل را ترک کردند 1 ساعت بعد پسرعمه اینجانب با موبایل من تماس گرفت و شروع به فحاشی کرد من صدایش را ضبط کرده واز ایشان شکایت کردم ایشان در شورای حل اختلاف عنوان کردند که با من تماس نگرفته اند و من درخواست پیرینت موبایل ایشان برای اثبات این تماس کردم و شورای حل اختلاف ما را به دادگاه ارجاع داد حال از شما خواهشمندم سوال من را مبنی بر اینکه صدای ضبط شده و ضد و نقیص صحبت کردن پسر عمه ام میتوانم شکایتم را پیگیری کنم؟ ایا بعد از 7 ماه میتوانم پرینت تماس ایرانسل را پیگیری کنم؟
نویسنده: ناشناس
۱۳۹۲/۱۰/۱۲ ۱۵:۰۱:۴۵
سلام من استاد دانشگاه هستم و دانشجوی من برایم مزاحمت پیامکی ایجاد کرده و تهدیدم کرده بود .زمانی که گوشیم را به برادرم دادم تا باهاش صحبت کند برادرم را تهدید و گفته بود بیا رودر رو صحبت کنیم .زمانی که برادرم رفته بود با دو نفر از ان ها درگیر شده و با اینکه آن ها چاقو داشتن ولی چون برادرم تکواندو کار است آن ها را به شدت زخمی کرده بودو الان ادعای دیه می کنند. مزاحمت این فرد برای نمره نبوده و مسئله عشقی و غیره که جسارت پیدا کرده بود خود را در حد من ببیند. حال بجز مزاحمت و تهدید ناموسی به خانواده من هم درگیر شده است. مجازات این فرد چیه؟آیا باید دیه پرداخت کنیم؟ تشکر
نویسنده: زهرا علی میرزا
۱۳۹۲/۱۰/۱۰ ۲۱:۳۸:۴۷
باسلام وخسته نباشی
آقای مسیحی یک نفر برای من مسیج های غیر اخلاقی می فرستادوتهدیدوفحاشی میکرد ودادگاه رفتم وازمخابرات آدرس این شخض رابه کلانتری دادندوبرای این فرد احضاریه رفت این شخص فامیل بود که80تا مسیج فرستادتا دادگاه اومد تکلیف را روشن کنه من چند ازمسیج های خودش را به خودش برگردانم که ایشان رفته حالا ازمن شکایت کرده من ازقاضی خواستم اولین مسیج ویا تماسی که داشته را به دادگاه ارجاع بده ولی قاضی میگه چون چند مسیج بهش دادی شما هم محکوم هستی خواستم من را راهنمایی کنید ممنونم ازشما
نویسنده: محمد کریمی
۱۳۹۲/۱۰/۰۷ ۲۳:۲۰:۰۴
باسلام
شماره بنده رو در یکی از سایتهای مستهجن به اسم دختر پخش کردن و روزانه مزاحمتهای زیادی برایم ایجاد می شود.
آیا این عمل قابل پیگیری می باشد؟
و جرم ایشان که شماره بنده رو پخش کرده مربوط به کدام بند از جرایم می شود؟و حکم قضایی آن چگونه است ؟
با سپاس و تشکر
نویسنده: محمد کریمی
۱۳۹۲/۱۰/۰۷ ۲۳:۱۶:۳۴
باسلام
شماره بنده رو در یکی از سایتهای مستهجن به اسم دختر پخش کردن و روزانه مزاحمتهای زیادی برایم ایجاد می شود.
آیا این عمل قابل پیگیری می باشد؟
و جرم ایشانمربو به کدام بند از جرایم می شود ؟
با سپاس و تشکر
نویسنده: سمانه
۱۳۹۲/۱۰/۰۵ ۱۹:۴۵:۱۱
سلام میخاستم بدونم که از کجا بدونیم موبایلمون تحت کنترل هستش و جطور و از جه طریقی میتونن که کنترل کنند؟و اینکه اگه کسی کارمند مخابرات باشه اجازه داره ومیتونه که کنترل بکنه تلفن منزل و موبایل رو طوری که بقیه ی کارمند های مخابرات ندونن؟واینکه میتونن اینترنت رو وسایت هایی رو که میری و کلا اطلاعات موجود در دستگاه یعنی کامپیوتر رو در دسترس داشته باشن؟اگه میشه سوالم رو در صفحه ی نمایش عمومی نذارید .مرسی
نویسنده: احمد
۱۳۹۲/۰۹/۲۸ ۲۳:۳۷:۵۱
اقا سلام ی یاروییی زنگ زد به من کلی فوحش داد بعد من وقتی فوحشش دادم صدام ضبط کرده اینا حالا میتونه کاری کنه یا نه
نویسنده: مسعود
۱۳۹۲/۰۹/۲۷ ۰۱:۵۶:۴۵
با سلام
بنده سه سال با یک خانوم دوست بودم و خواهر ایشون هم از دوستیمون با خبر بود. بعد از سه سال برای چندماه ایشون جواب نمیداد. تا اینکه یکبار جواب دادند و قرار گذاشتیم. ایشون با چند مرد دیگه همزمان رابطه داشتند و این افراد را برای ضرب و شتم بنده اجیر کردند. بعد هم از بنده به علت مزاحمت تلفنی شکایت کردند. خواستم بپرسم
1.آیا ایشون در حالیکه با من دوست بودند میتوانند ادعا کنند که من مزاحم بودم در حالیکه خواهر ایشون هم در جریان بودند؟
2.آیا اگر فساد اخلاقی این خانوم اعم از مشروب خواری و رابطه ی جنسی نامشروع با دیگران را بتوانم اثبات کنم، در نجات بنده و محکومیت ایشون تاثیری دارد؟ (بنده با ایشون رابطه ی جنسی نداشتم)
3. آیا اگر ضرب و شتم از طرف دوستان ایشون رو اثبات کنم، میتونم محکومشون کنم؟ یا ضرب و شتم بنده از دیدگاه قانون بلامانع بوده؟
ممنون میشم اگر اینجا یا به ایمیلم جواب بدید
نویسنده: م.ف
۱۳۹۲/۰۹/۲۴ ۱۶:۴۱:۲۷
سلام خط تلفن همراه اول اعتباری من به نام دوستم بود با هم دعوامون شده الان ادعا می کنه که از طریق دادگاه متن اس ام اس هام رم در آورده و من با مردی رابطه داشتم قبل از طلاقم الانم صیغه شدیم و ادعها می کنه که متن اس هارو از دادگاه گرفته و داره منو تهدید می کنه که می خواد به خانوادم بگه آیا این ادعا صحت داره ؟ در شمن این شخص تو یه هفته می تونه یه همچین حکمی رو از دادگاه بگیره؟
نویسنده: ب.ه
۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ۰۲:۳۲:۰۱
از شما خواهش میکنم لطفا منو راهنمایی کنید.
نویسنده: ب.ه
۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ۰۲:۲۶:۵۱
با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
من متوجه شدم فردی در wechat قصد سوءاستفاره از خواهر من و تحریک خواهرم را بوسیله عکس های غیر اخلاغی داشته و با توجه به اینکه خواهرم سن 14.5سال سن دارد میخوام ببینم چه میشود و قانون چه چیزی پیشبینی کرده است؟
من قصد شکایت دارم نمیدونم چه کاری انجام بدم که این فرد کثیف به سزایه کارش برسه؟
با نهایت تشکر ب.ه از مشهد
نویسنده: سامر
۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ۱۶:۲۶:۲۲
سلام من با 1 اشنا از برج 7تا 8 اس وزنگ میزدیم رضایت دو طرفه بود اما بعد من چون متاهل بودم خواستم جدا شnم وبهش گفتم اما طرف مقابل قبول نمیکرد الان شوهرش هر چند روزی 1باری زنگ میزند میگوید پرینت گرفته وشکایت کرده اما خبری نیست ازش نه طرف میاد نه شکایتش میاد بنظر شما اگه شکایت کند جرمش چیه ؟واگه نکرده هدفش از این کار چیه چون من را روانی کرده وخبری ازش نیست من چکار کنم درحال حاضر ممنون اگه زود جواب بدین؟
نویسنده: سامر
۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ۱۶:۲۴:۲۵
سلام من با 1 اشنا از برج 7تا 8 اس وزنگ میزدیم رضایت دو طرفه بود اما بعد من چون متاهل بودم خواستم جدا شnم وبهش گفتم اما طرف مقابل قبول نمیکرد الان شوهرش هر چند روزی 1باری زنگ میزند میگوید پرینت گرفته وشکایت کرده اما خبری نیست ازش نه طرف میاد نه شکایتش میاد بنظر شما اگه شکایت کند جرمش چیه ؟واگه نکرده هدفش از این کار چیه چون من را روانی کرده وخبری ازش نیست من چکار کنم درحال حاضر ممنون اگه زود جواب بدین؟
نویسنده: علی جوانان
۱۳۹۲/۰۹/۰۳ ۰۲:۳۹:۴۷
سلام سه سال پیش به زن یکی از آشنایان همسرم که رابطه خانوادگی داشتیم پیامک رد و بدل می کردم و بنده بلحاظ مشکل جدی با همسرم نسبت به ایشان از این طریق ابراز علاقه نمودم حال پس از گذشت سه سال از این ماجرا و حل شدن رابطه ام با همسرم این زن فامیل قصد شکایت از طریق مراجع قانونی دارم،لطفا در این مورد راهنمائی ام فرمائید.
پیشاپیش سپاسگذارم.
نویسنده: فاطمه
۱۳۹۲/۰۹/۰۲ ۲۲:۱۸:۱۱
سلام من دوساله که با پسری رابطه دارم شوهر خواهرش اطلاعاتی هس ایا میشه متن اس ام اس های منو بخونه وبفهمه که قبلا باکسی درارتباط بودم متن اس ام اس ها تاکی نگهداری میشه ایا پاک میشه ؟لطفا سریع بهم جواب بدید
نویسنده: parham rezayi
۱۳۹۲/۰۹/۰۱ ۰۴:۱۳:۳۲
با سلام از كسي شكايت شده به جرم مزاحمت و اس ام اس هاي طرف در حد يك مكالمه كه مثلا ميشه چند لحظه مزاحمتون بشم و ....امثال اينها بوده ولي طرف مقابل اكسرا ميگفته مزاحم نشو حال سيم كارت به اسم طرف نيست و چند وقت است كه خاموش اس ايا امكان رديابي و پيدا كردن طرف وجود دارد؟(از طريق شماره سريال تلفن همراه يا بتوان گوشي خاموش را رديابي كرد و...)
فقط سريع جواب بدين لطفا فرد به اصطلاح مزاحم هنوز 18 سالش نشده جرم او چه ميتواند باشد؟
نویسنده: امیرحسین رمضانی
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۰۰:۱۵:۱۴
سلام
بنده مدتی هست که مزاحم تلفنی دارم که فقط از تلفن عمومی تماس میگیرد و فحاشی میکند. چگونه میتوانم پیداش کنم وبرای شکایت باید چکار کنم؟
W
نویسنده: امیرحسین رمضانی
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۰۰:۱۴:۲۵
سلام
بنده مدتی هست که مزاحم تلفنی دارم که فقط از تلفن عمومی تماس میگیرد و فحاشی میکند. چگونه میتوانم پیداش کنم وبرای شکایت باید چکار کنم؟
W
نویسنده: امیرحسین رمضانی
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۰۰:۱۳:۴۹
سلام
بنده مدتی هست که مزاحم تلفنی دارم که فقط از تلفن عمومی تماس میگیرد و فحاشی میکند. چگونه میتوانم پیداش کنم وبرای شکایت باید چکار کنم؟
W
نویسنده: امیرحسین رمضانی
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۰۰:۱۲:۳۶
سلام
بنده مدتی هست که مزاحم تلفنی دارم که فقط از تلفن عمومی تماس میگیرد و فحاشی میکند. چگونه میتوانم پیداش کنم وبرای شکایت باید چکار کنم؟
W
نویسنده: پروانه
۱۳۹۲/۰۸/۲۷ ۱۱:۲۱:۵۷
جناب آقای مسیحی با سلام و عرض خسته نباشید

چند وقت پیش من یه مزاحم تلفنی داشتم که فقط اس ام اس میداد و من اونو با یکی از دوستام اشتباه گرفتم و جوابشو میدادم. بعد که متوجه شدم مزاحمه دیگه جواب ندادم
ایشون اس ام اس های واقعا رکیک و زننده که شرم دارم بگم برام ارسال می کرد و حتی متن یکی از اس ام اس هاش توهین به اسلام بود!
تا اینکه یکی از نزدیکام این پیامک ها رو تو گوشیم دید و عصبانی شد ومتاسفانه به اون شماره زنگ زد و باهاش قرار گذاشت و باهاش درگیر شد و از ناحیه کمر بهش چاقو زد.
حالا اون مزاحم شاکی شده و اون شخصی که چاقو زده الان بازداشته.
من هم از مزاحم شکایت کردم
آیا می تونم با شکایتم فرد مزاحم رو تحت فشار بزارم تا رضایت بده؟
نویسنده: پروانه
۱۳۹۲/۰۸/۲۷ ۱۱:۲۱:۱۸
جناب آقای مسیحی با سلام و عرض خسته نباشید

چند وقت پیش من یه مزاحم تلفنی داشتم که فقط اس ام اس میداد و من اونو با یکی از دوستام اشتباه گرفتم و جوابشو میدادم. بعد که متوجه شدم مزاحمه دیگه جواب ندادم
ایشون اس ام اس های واقعا رکیک و زننده که شرم دارم بگم برام ارسال می کرد و حتی متن یکی از اس ام اس هاش توهین به اسلام بود!
تا اینکه یکی از نزدیکام این پیامک ها رو تو گوشیم دید و عصبانی شد ومتاسفانه به اون شماره زنگ زد و باهاش قرار گذاشت و باهاش درگیر شد و از ناحیه کمر بهش چاقو زد.
حالا اون مزاحم شاکی شده و اون شخصی که چاقو زده الان بازداشته.
من هم از مزاحم شکایت کردم
آیا می تونم با شکایتم فرد مزاحم رو تحت فشار بزارم تا رضایت بده؟
نویسنده: امیر
۱۳۹۲/۰۸/۲۲ ۱۹:۰۳:۲۸
با سلام خدمت شما
راستش یه بنده خدای مزاحم یکی از دوستان می شد و حرف نمیزد به من گفت بهش زنگ بزن ببین کیه منم تلفن طرفو یه سره کردم بالای 25 بار بهش زنگ زدم حتی شب تا جواب بده آخرش یه مرده بداشت من جواب ندادم به دوستم زنگ زدم گفتم یه مردس گفت بهش زنگ بزن ببین چرا به شمارش زنگ میزده دوباره زنگ زدم دیدم یه خانم برداشت تعجب کردم دوباره زنگ زدم به دوستم گفتم جریان اینجوریه یه خانم برداشت دوباره گفت بابا ازش سوال کن چرا زنگ میزنه به من منم دوباره زنگ زدم طرف صحبت کرد عزیزم جونی فلان منم حرف زدم جواب دادم البته به زبون خودش که از زیر زبونش حرف بکشم یه هو دیدم همون مرد اولیه برداشت گفت این گوشی ماله یه بچه کلاس پنجمیه چرا مزاحم می شی گفتم ماجرا ازین قراره قبول نکرد گفت میره شکایت میکنه می خواستم ببینم اگه شکایت کنه میتونم ثابت کنم اون اول مزاحم شده بوده یا نه
نویسنده: امیر
۱۳۹۲/۰۸/۲۲ ۱۹:۰۱:۱۱
با سلام خدمت شما
راستش یه بنده خدای مزاحم یکی از دوستان می شد و حرف نمیزد به من گفت بهش زنگ بزن ببین کیه منم تلفن طرفو یه سره کردم بالای 25 بار بهش زنگ زدم حتی شب تا جواب بده آخرش یه مرده بداشت من جواب ندادم به دوستم زنگ زدم گفتم یه مردس گفت بهش زنگ بزن ببین چرا به شمارش زنگ میزده دوباره زنگ زدم دیدم یه خانم برداشت تعجب کردم دوباره زنگ زدم به دوستم گفتم جریان اینجوریه یه خانم برداشت دوباره گفت بابا ازش سوال کن چرا زنگ میزنه به من منم دوباره زنگ زدم طرف صحبت کرد عزیزم جونی فلان منم حرف زدم جواب دادم البته به زبون خودش که از زیر زبونش حرف بکشم یه هو دیدم همون مرد اولیه برداشت گفت این گوشی ماله یه بچه کلاس پنجمیه چرا مزاحم می شی گفتم ماجرا ازین قراره قبول نکرد گفت میره شکایت میکنه می خواستم ببینم اگه شکایت کنه میتونم ثابت کنم اون اول مزاحم شده بوده یا نه
نویسنده: رضا
۱۳۹۲/۰۸/۲۰ ۲۱:۰۹:۰۸
سلام
یه سوال داشتم اینکه آیا توهین از طریق واتساب جرم هست و قابلیت پیگیری دارد یا نه ؟ اگه جواب مثبت هست چگونه باید اقدام کرد و چقدر طول میکشه که رسیدگی بشه ؟
و اینکه آیا در سایت ها و چت روم ها و یاهو مسنجر توهین کلاهبرداری مثل گرفتن شارژ اینها انجام بشه آیا این ها قابلیت شکایت و پیگیری هست یا نه ؟ اگر هست چگونه و چطور باید اقدام کرد ؟
ممنون
نویسنده: ایمان
۱۳۹۲/۰۸/۲۰ ۲۰:۵۲:۰۹
سلام
آقای مسیحی یک مشکل برای من پیش اومده اون هم اینکه در نیم باز یک نفر عکس و شماره تلفن یک خانم را به من داد بنده هم از روی کنجکاوی یک اس دادم سلام اون هم جواب داد و گفت شما گفتم از دوست های قدیمی گفت من خطم جدید هست دوست قدیمی ندارم گفتم شما خودتون شماره و عکس دادید گفت زنگ بزن زنگ زدم گفت کی عکس و شماره من رو به شما داده است گفتم خودتون گفت من نبودم خلاصه اصرار داشت کی داده من هم بخاطر اینکه مسله بزرگ نشه قطع کردم و دیگه نه اس و نه تلی نزدم اما اون اس میداد که نام طرف رو بگو وگرنه شکایت میکنم و بعدا گفت شکایت کرده ام .
حالا سوال داشتم آیا این چند و اس و زنگی که خودش گفته بزن مزاحمت تلفنی محسوب میشه ؟
دوما اگر جرم محسوب بشه مجازاتش چی هست ؟ و ایا خود طرف شریک جرم نیست که شماره و عکسش چطور دست یکی دیگه هست ؟
و سوال اخر اگر طرف شکایتش رو پس بگیره آیا باز مجازاتی و تعقیب قانونی صورت می گیره یا نه با توجه به اینکه گفته شده حتی اگر طر ف رضایت بده بخاطر جرم از لحاظ عمومی باز رد تعقیب نمیشه ؟
ممنون میشم زود جواب بدید
نویسنده: حامد.ج
۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ۲۰:۳۹:۱۸
مدتی هس که خط منو هک کردن وباهر کس در تهماس باشم یا از طریق اس ام اس منو پیدا کردن واز طرف مقابل باج خوتهی ومنو ازار واذیت روحی وروانی میکنن بارها به ایرانسل تهماس گرفتم وگفتم بهشون.بارها خطم عوض کردم..فقط منواذیت میکنن نمیدونم چکار کنم روانی شدم توروخدا کمکی کنید.هیچ ادرسی یا ردی ازشون ندارم جز اینکه با دیگران تماس مسگیرم پشته خط میان وصداهای ناهنجار میزارن
نویسنده: رها
۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ۱۸:۱۹:۰۶
سلام
من كارمند هستم.اگر كسي علنا بيايد در محل كارم و من رو تهديد كند حالا يا تهديد مالي يا جاني،آيا جايي هست كه بتونم اطلاع بدهم تا مطمئن بشوم كه در امنيت هستم.با توجه به اينكه ان فرد هم محل كارم و هم آدرس منزلم را مي داند.ضمنا ايشان از ارباب رجوع هاي اداره مي باشد
مرسي
نویسنده: حسین الف
۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ۲۰:۲۸:۵۹
باسلام
پدر من ازدواج موقت با دوست مادرم داشته
بعد از بر ملا شدن این ماجرا مادرم با این خانم چندین با تماس متقابل داشته اند
و مشاجره کرده اند
حالا این خانم از مادر من به خاطر مزاحمت شکایت کرده و تا 20 روز دیگر قرار رسیدگی دارند
لطفا راهنمایی کنید

باتشکر
نویسنده: ع ح
۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ۲۰:۱۰:۴۲
با عرض سلام خدمت تمامي اقايان و خانوم هاي محترم . بنده با شرايط توافقي مشكلات مزاحمت تلفني و غيره را در هر سطحي برطرف ميكنم از ابتدا تا به نتيجه رسيدن قطعي . لطفا موضوع و شماره تماس خود را به ايميل زير ارسال فرماييد در اسرع وقت جواب داده ميشود . alirezahaghbin@yahoo.com
نویسنده: ح م
۱۳۹۲/۰۸/۱۱ ۱۷:۰۶:۱۶
سلام خسته نباشيد. ميخواستم بدونم اگر كسى بخاطر اختلافات گذشته اس ام اس توهين آميز بفرسته و بعد سيمكارت رو از بين ببره، من هم بدونم چه كسى هستش و ازش شكايت كنم در دادگاه ثابت ميشه كار اون بوده؟ اگر سيمكارت به نام خودش نباشه چطور؟ ممنون
نویسنده: سعید
۱۳۹۲/۰۸/۱۱ ۰۵:۰۰:۲۰
سلام
من یه خواهر کوچکتر دارم که از پارسال مزاحم تلفنی داره یعنی سال 91 و بعد از مدتی مادرم به من خبر داد که مزاحم داریم و من سعی کردم با مزاحم که از خودمم کوچیکتره صحبت کنم . چون همراه خانواده نیستم نتونستم موفق به دیدن حضوری مزاحم بشم بهرحال یک تهدید کوچیک برای ترسوندنش کردم و بعد ها هم دیدمش و اخرین بار هم 2 ماه پیش بود . من خودم مزاحمتی از جانبش ندیدم و همینطور خواهرم
ولی بعد از اینکه خواهرم شمارشو تغییر داد (همون پارسال بعد از مزاحمت اینکارو کرده)
همین چند روز پیش مثل اینکه مزاحمت تلفنی و اسمسی داشته و تهدید هایی هم کرده
میخواستم ببینم شکایت جواب میده در این موارد ؟
طرف رو میشناسیم خانواده ها در حد اشنایی
من به شدت کنترلم رو از دست دادم و فکر میکنم اگر یک بار دیگه مزاحمت ایجاد کنه قطعا دست به یه کاری بزنم که نباید بزنم ! اصلا دسته خودم نیست و دوست ندارم پدرم دخالتی در این قضیه داشته بشه .
البته باید بگم که مزاحم بین 16 تا 19 سال سن داره دقیق نمیدونم !
نویسنده: محسن
۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۱۹:۵۸:۵۶
خدا رو شکر نه مزاحم دارم نه تا حالا مزاحم کسی شدم ولی اگر تو نظر ها دقت کرده باشین میبینید حداقل 80درصد دخترا نگران آیندشون اند از ترس کارهای گذشتشون.خب شما که اینقدر میترسید چرا شکری میخورید که نمیتونید هضمش کنید؟؟؟؟؟؟!!!!!!
نویسنده: متین باقری
۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۰۲:۲۵:۰۹
با سلام.من از دانشجویان کانون وکلای دادگستری هستم.نزدیک به 1 سال پیش که به رفتارهای همسرم مشکوک شدم ودر پی آن اقدام به دریافت ریز مکالمات و پیامک از واحد مربوطه داشتم.در این خصوص طبق اطلاعات بدست آمده متوجه ایجاد یک ارتباط تلفنی همسرم و رفت و آمد به منزل دایی ایشان که در همسایگی مزاحم ( دوست دایی خانوم )بود شدم که همسرم نیز اعتراف زبانی کرد.اما بخاطرحفظ آبرویم مراحل شکایت را ادامه ندادم.لذا با توجه به اینکه متاسفانه دیگر اعتمادی بین ما نیست میخواستم بپرسم که:::::: آیا؟
میشود با اتکا به اسناد دریافتی از ادارات مربوطه حکمی در جهت عدم صلاحیت نگهداری فرزندم توسط همسرم بگیرم.8 سال است ازدواج کردم*دختری 4 ساله دارم*1سال است از همسرم جداگانه زندگی میکنم*طلاق هم نگرفتیم*
نویسنده: سانی رضایی
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۷:۴۰:۰۱
سلام از اگاهی من و خواستن و متوجه شدم کسی با مشخصات من (اسم-کارت ملی-نام پدر)سیم کارت ایرانسلی گرفته و با اون زورگیری کرده در حالیکه من اصلا این شماره رو خریداری نکردم.لطفا راهنمایی کنید که چطوری ثابت کنم که این خط من نیست و از اسم من سوءاستفاده کردن؟؟؟؟
نویسنده: زهره
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۴:۳۶:۴۸
سلام اقای مسیحی راستش یه دوماهی هست که یه دختری به شوهرم زنگ میزنه شمارش هم ایرانسله من با دختره دعوا کردم که دیگه زنگ نزنه ولی بازم دست بردار نیست زندگیم داره ازم هم میپاشه تو رو خدا راهنماییم کنید چه جوری میتونم اسم وادرسشو پیدا کنم.بخدا شوهرمم خیلی دوست دارم اونم دوسم داره ولی وقتی دختره زنگ میزنه جواب میده به هرحال داره ازمن زده میشه
نویسنده: محمدمهدی محمودی
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۰۴:۱۳:۳۱
با سلام و خسته نباشید
مدتی قبل یکی از همکاران با بنده درگیر شد و به بنده به صورت پیامکی فحش ناموسی داد
بنده قصد شکایت داشتم که متاسفانه گوشیم مشکل پیدا کرد و سوخت و پیامک پاک شد
آیا با مراجعه به دادگاه میتوان از قاضی حکمی گرفت و متن پیامکهامو از مخابرات پرینت بگیرم؟
سپاس
نویسنده: محمدمهدی محمودی
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۰۴:۰۸:۳۳
با سلام و خسته نباشید
مدتی قبل یکی از همکاران با بنده درگیر شد و به بنده به صورت پیامکی فحش ناموسی داد
بنده قصد شکایت داشتم که متاسفانه گوشیم مشکل پیدا کرد و سوخت و پیامک پاک شد
آیا با مراجعه به دادگاه میتوان از قاضی حکمی گرفت و متن پیامکهامو از مخابرات پرینت بگیرم؟
سپاس
نویسنده: صابر عسگری
۱۳۹۲/۰۸/۰۶ ۱۲:۵۰:۴۹
سلام خسته نباشید من از تلفن همسرم شماره ای پیدا کردم برای اینکه بدانم کیست به او اس ام اس زدم که دختری یا پسر ج نداد من گفتم اسم من مریمه و اون گفت من هم اسمم فاطمه است در دحالی که این شماره در گوشی همسرم با نام دیگر سیو شده بود من شک کردکم که این یک مرد باشد و اس ام اسهای مکرر دادم بلاخره خودش را معرفی نکرد من شروع کردم مشخصاتش را دادم که شما فلانی هستید تا مطمئن شوم که این واقعا ان زنیست که فامیل همسرم است بعد زنگ زد وبا من حرف زد و به طرفند ماهرانه ای در کنار همسرش با من حرف زد و صدای من را ضبط کرد و بعد از ان رفت و از من شکایت کرد حالا نمیدانم مجازات من چیست ایا میتوانم از شم خواهش کنم که در این مورد من را یاری فرمایی چون من امروز ساعت 11 دادگاه دارم و نمیدانم چه بگویم
باتشکر
نویسنده: صابر عسگری
۱۳۹۲/۰۸/۰۶ ۱۲:۵۰:۰۷
سلام خسته نباشید من از تلفن همسرم شماره ای پیدا کردم برای اینکه بدانم کیست به او اس ام اس زدم که دختری یا پسر ج نداد من گفتم اسم من مریمه و اون گفت من هم اسمم فاطمه است در دحالی که این شماره در گوشی همسرم با نام دیگر سیو شده بود من شک کردکم که این یک مرد باشد و اس ام اسهای مکرر دادم بلاخره خودش را معرفی نکرد من شروع کردم مشخصاتش را دادم که شما فلانی هستید تا مطمئن شوم که این واقعا ان زنیست که فامیل همسرم است بعد زنگ زد وبا من حرف زد و به طرفند ماهرانه ای در کنار همسرش با من حرف زد و صدای من را ضبط کرد و بعد از ان رفت و از من شکایت کرد حالا نمیدانم مجازات من چیست ایا میتوانم از شم خواهش کنم که در این مورد من را یاری فرمایی چون من امروز ساعت 11 دادگاه دارم و نمیدانم چه بگویم
باتشکر
نویسنده: آیریک
۱۳۹۲/۰۸/۰۵ ۱۹:۱۲:۴۸
سلام . اگه کسی به من تلفنی فحش داده باشه و منم شاهد نداشته باشم قابل پیگیری هستش یا نه؟مجازاتش چیه؟
نویسنده: مهشید اردکانی
۱۳۹۲/۰۸/۰۱ ۱۷:۲۲:۳۶
سلام
من میشه ایمیلی که میشه از مزاحم اینترنتی شکایت کرد را به من بدهید
1نهر کامپیوتر من را هک کرده و قصد بر هم زدن زندگی ام را دارد خواهشن کمکم کنید
نویسنده: نازی
۱۳۹۲/۰۷/۲۸ ۲۰:۴۲:۲۵
سلام . تورو خدا زود جواب بدین*********
میخواستم بدونم اگه در تماس تلفنی نامشروع حرف زده بشه و کسی شکایتی نکنه و پلیس فتا احضاریه بفرسته دلیلش چی میتونه باشه؟ یعنی اطلاعات خودش شنود کرده؟ جرمش چی میتونه باشه؟
نویسنده: علیرضا
۱۳۹۲/۰۷/۲۸ ۰۱:۳۵:۵۱
دختری با من تماس تلفنی گرفت و منم چون تنها بودم و برام فرقی نمیکرد اونیکه باهام حرف میزنه کیه باهاش دوست شدم ولی بعد از دو روز باهم بهم زدیم و باز با من تماس گرفت فردای اون روز و من گفتم نمیخام و مزاحم نشو و چون عصبی شدم بهش فحش دادم بعد دیدم یکی دیگه بامن تماس گرفت و گفت برادرشم و منو تحدید کرد که دارم میرم دادسرا ازت شکایت کنم.ازش معذرت خواستم و اونم گفت باید 80تومن برام بریزی به حسابم و اس بدی به خواهرم که غلط کردم منم ترسیدم و دادم به نظرتون من چیکار کنم؟من سر کار نمیرم و پول ندارم
نویسنده: پرچمی
۱۳۹۲/۰۷/۲۸ ۰۰:۳۹:۵۸
با سلام
جناب مسیحی می دانم وقت برایتان بسیار ارزشمند است . فردی ناشناس به نام من (با مدارک من؟)خط ایرانسل گرفته و ایجاد مزاحمت نموده و الان رفتم دادگاه و جرم قبول نکردم رسیدگی و رفع اتهام چقدر طول می کشه و من باید چکار کنم راهنمایی بفرمایید ؟
نویسنده: زینب هدایت
۱۳۹۲/۰۷/۲۷ ۱۹:۳۸:۲۷
سلام.من سیمکارت هدیه ایرانسل داشتم به خواهرم دادم خواهرم گمش کرد از دادسرا زنگ زدن منو به علت مزاحمت تلفنی دادگاهی کردن چیکار باید بکنم گفتم سیمکارت رو گم کردن نتونستن گوشی که با هاش تماس گرفتن شناسایی کنن؟من خودم میتونم از اونی که با سیمکارت من مزاحم شدن شکایت کنم؟
نویسنده: ماهی
۱۳۹۲/۰۷/۲۷ ۰۴:۴۵:۲۸
سلام.زیاد فرصت ندارم ممنون میشم سریعا کمکم کنید:با پسری اشنا شدم که تو قسمت نظامی و اطلاعات کار میکنه قصد ازدواج داره.آیا میتونه بدون اجازه و اگاهی من {ازطریق دوستاش در مخابرات }ریز مکالمات خط دایمی همراه اولمو با اس ام اس های زده شده رو بگیره؟
نویسنده: ع م ل
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۲۳:۲۹:۰۱
با عرض سلام . بنده مزاحمت تلفني دارم . يه خانومي بودن كه چندي پيش از طريق اينترنت با هم اشنا شديم كه پيشنهاد دوستي ميدااد ولي من قبول نميكردم فقط در حد مطالب درسي . بعد از طريقي به اطلاعات شخصي سيم كارت بنده ريز مكالمات و ....... دست 1پيدا كرده . نميدونم از كجا و به كمك چه شخصي . منو و خانواده ام را تهديد كرده و مرتبا به منزل ما و ساير دوستان زنگ ميزنه . حتي متن پيامك هاشم هست . ازش شكايت كردم . ميخواستم بدونم دادگاه چه جرمي براش ميبره ؟ همدستش كه اطلاعات منو بهش داده جرمش چيه ؟ ايا جرمي هم براي من ميبرن به خاطر رابطه اشناييت تلفني ؟ ممنون
نویسنده: آرمو هاراطونیان
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۵:۰۴:۴۷
با سلام خدمت شما جناب آقای مسیحی...بله من متوجه شدم که شما فامیلیتون مسیحی هستش.... و یک دنیا تشکر از راهنمایتون...
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۵۶:۰۶
پاسخ به اریا محمدی
بستگی به متن پیامتون داره البته مجازات ان معمولا جریمه نقدی است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۵۳:۳۸
پاسخ به ماهرخ
در صورت اعتراض فعلا نیاز به حضور شما نیست اما اگر دلیلی برای شمکایت داشته باشید که دادگاه قرار باز پرس را نقض کند در مراحل بعدی بله باید حاضر شوید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۵۱:۳۱
پاسخ به ملیکا
بله ملیکا خانم می توانی از وی شکایت کنی و خط تلفن قابل کنترل و همچنین تماسهای وی بدون رضایت شما دال بر مزاحمت است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۴۹:۳۹
پاسخ به مملی
جواب منفی است خیر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۴۸:۱۲
پاسخ به فیفر
قطعا نیروی امنیتی یا انتظامی با شماره تلفن عمومی انهم به این شکل زنگ نمی زنند و تهدید کنند بلکه اگر مورد قابل پیگیری باشد از طریق مراجع ذیصلاح اقدام قانونی می کنند مزاحم است می توانی از وی شکایت کنی
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۴۵:۰۴
پاسخ به ارتین
ارتین به نظرم شما اول به فکر جرم خودت باش که اگر شکایتت کنند قطعا به جرم داشتن رابطه نامشروع زندانت می کنند
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۴۲:۳۶
پاسخ به sara
موضوع معنونه از طرف شما قطعا قابل پیگیری از طریف دادگستری است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۰۳:۳۸:۵۴
پاسخ به ارمو دوست مسیحی
اولا که دوست عزیز بنده فامیلم مسیحی است و دینم اسلام است البته همه ادیان طرق رسیدن به خدا است .ثانیا اگر این شخص شما رو تهدید می کند حتما از وی شکایت کنید و شما هم نگران نباشید چون عکس رو می توانید ادرس دهید از کجا بر دوشتید و از ان گذشته حذف کردید و اثاری از ان باقی نیست
نویسنده: آرمو هاراطونیان
۱۳۹۲/۰۷/۲۴ ۰۴:۴۱:۴۱
سلام خسته نباشید جناب مهرزاد مسیحی ٬ بنده از دوستان مسیحی (ارامنه) شما هستم... چند روز پیش توی فیس بوک عکسی دیدم که ۲ دختر همراه ۲ پسر با پوششی نا مناسب (کنار اسخر) بودن ٬ یک متنی زیر عکس بود که بنده با کنجکاوی خوندم... متن به این صورت بود (دخترای دانشجوی ارامنه با دوست پسرهای مسلمان دانشگاه) برای کنجکاوی این عکس را Share کردم ! کمتر از ۱۰ دقیقه نگذشته بود که یکی از دوستای فیس بوکم پیقام دادن که هر ۴ نفر ارامنه هستن و من بلافاصله عکس را Delete کردم ٬ فردا شب همان روز پسری به خط موبایل من زنگ زدن که او هم ارامنه است و تهدید کرد که جلوی در خونتون هستم بیا پایین کارت دارم ! من نرفتم و هرچی اسمش را پرسیدم نگفت و قضیه عکس را گفت و من معضرت خواهی کردم... اما ایشون تهدید کرد و این داستان چند روز است که ادامه دارد و تهتدید به دعوا میکنه و ادعا میکند که سر کوچه یا توی کوچه منتظر من است که از در بیام بیرون ... جند بار حتی با اس ام اس هم از ایشون معظرت خواهی کردم و گفتم که به اشتباه اون عکس را گذاشتم و پاک شده اون عکس اما اسرار داره که بیا ببینمت کارت دار...اس ام اس نمیده اصلاً و من هم صحبتهایی که شده متسفانه ضبط نکردم...البته ادعا میکرد که اون عکس با دوستش و خواهر دوستش بودن ٬ الان واقعاً میترسم از خانه بیرون برم چون خودشو معرفی نکرده...من میخوام شکایت کنم اما نمیدونم پیگیری میشه یا نه یا امکانش هست که برای خودم هم درد سر بشه به خاطر اون عکسی که گذاشتم؟ با توجه به اینکه عکس کمتر از ۱۰ دقیقه پاک شد... شما چه پیشنهادی میکنین ؟
نویسنده: sara
۱۳۹۲/۰۷/۲۴ ۰۲:۰۰:۰۴
با سلامو خسته نباشید
تو سایت همسریابی با اقایی آشنا شدم بعد از صحبت تلفنی 5 دقیقه ای تهدید کردند که شماره منو پخش می کنند و متاسفانه الان روزی 20 تماس با شماره های مختلف ایرانسل دارم امکانش هست راهنمایی بفرمایید چطور می تونم مشکلم رو حل کنم ؟ ایشون تو اس ام اس هاشون حرفهای رکیک هم میزنند
نویسنده: sara
۱۳۹۲/۰۷/۲۴ ۰۱:۵۹:۲۰
با سلامو خسته نباشید
تو سایت همسریابی با اقایی آشنا شدم بعد از صحبت تلفنی 5 دقیقه ای تهدید کردند که شماره منو پخش می کنند و متاسفانه الان روزی 20 تماس با شماره های مختلف ایرانسل دارم امکانش هست راهنمایی بفرمایید چطور می تونم مشکلم رو حل کنم ؟ ایشون تو اس ام اس هاشون حرفهای رکیک هم میزنند
نویسنده: آرتین
۱۳۹۲/۰۷/۲۳ ۱۵:۱۶:۰۲
سلام خسته نباشید من چند ماهه قبل یک دختر به من اس ام اس داد و با هاش دوست شدم و حدود8ماه با هم رابطه ی تلفنی داریم یک بار هم ندیدمش و هم دیگرو خیلی دوست داشتیم حتی اون خودش به من زنگ میزد روزی چند ساعت باهام حرف میزد جوری هم دیگرو دوست داشتیم که برای هم دیگه میمردیم یک ماهه که باهام بد رفتاری میکنه فوحش میده بعد من بهش گفتم چی شده گفت با یک نفر هستم اسمش امیر هستش اونو دوست دارم بعد بهم گفت گمشو بهم اس میده فوحش میده میخواستم ببینم میشه از طریق دادگستری ازش شکایت کرد جرمش چیه ممنون
نویسنده: آرتین
۱۳۹۲/۰۷/۲۳ ۱۵:۱۴:۲۸
سلام خسته نباشید من چند ماهه قبل یک دختر به من اس ام اس داد و با هاش دوست شدم و حدود8ماه با هم رابطه ی تلفنی داریم یک بار هم ندیدمش و هم دیگرو خیلی دوست داشتیم حتی اون خودش به من زنگ میزد روزی چند ساعت باهام حرف میزد جوری هم دیگرو دوست داشتیم که برای هم دیگه میمردیم یک ماهه که باهام بد رفتاری میکنه فوحش میده بعد من بهش گفتم چی شده گفت با یک نفر هستم اسمش امیر هستش اونو دوست دارم بعد بهم گفت گمشو بهم اس میده فوحش میده میخواستم ببینم میشه از طریق دادگستری ازش شکایت کرد جرمش چیه ممنون
نویسنده: فیفر
۱۳۹۲/۰۷/۲۲ ۱۵:۰۶:۵۷
سلام خسته نباشیم میشه زود جوابمو بدین دارم میمیرم از نگرانی.
من بمدت 5 ساله با ی پسر رابطه دارم ک خانواده ی اون بطور کامل از رابطمون خبر دارن خانواده ی منم مامانم میدونه. دیروز یه اقایی به خونه ی اونا زنگ زده و پدرشون گوشیو ورداشتن بهشون گفته شما میدونین پسرتون با یه دختر رابطه دارنو باهم دوستن ایشونم گفتن بله اون فرد هم گفتن فامیل اون دختر چیه که خود پسری ک من باهاش رابطه دارم گوشیو گرفته و گفته به شما چ ربطی داره شما کی هستین گفته من عامل معروفی هستم نمیتونم بگم کی هستمو اگه شما به رابططون ادامه بدین باهم حراستیتون و دادگاهیتون میکنمو به خانواده ی اون دختر هم میگم. شمارشم از تلفن عمومی بوده.
حالا من خیلی نگرانم ایا مزاحم بوده؟ یا واقعا از طرف پلیسی چیزی اینکارو میکنن؟
و اینکه امروز هم یکی به گوشی مادرم با افتادن ناشناس زنگ زده ک نفهمیدیم ک جواب بدیم .
میشه راهنماییم کنین خیلی نگرانیم
نویسنده: مملی
۱۳۹۲/۰۷/۲۲ ۰۱:۴۹:۳۶
باعرض سلام میخواستم بدونم ایا میشه پرینت گوشی منو هرکسی بگیره ترو خدا جواب بدین
نویسنده: ملیکا
۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ۱۷:۴۰:۰۸
سلام من یه ماه بود با یه نفر دوست بودم از من چیزی خواست و من هم قبول نکردم بهم زدم باهاش بعد مدتی بهم زنگ زده و منو تهدید میکنه که اون کار رو که بهت میگم باید بکنی حتی به مادرمم باهاش برخورد کرد اما باز همش زنگ میزنه مزاحمم میشه
چطوری میتونم بدون شاهد شکایت کنم؟ آیا تماس هایی که با من داشته ونشون بدم میشه اثبات کرد یا تماس هامو چک کنن تو رو خدا کمکم کنید
نویسنده: وحید نور
۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ۱۳:۰۹:۰۵
باسلام.خسته نباشید.بنده حدود سه یا چهار روز به دختری که ازش خوشم میاد اس داده و تقاضای خواستگاری اینا دادم.و البته خودمم کاملا معرفی کردم.بعد 4 روز داداشش فهمیده و اومده داداش منو با تبر تو باغ موقع شب زده و از من بعنوان مزاحم تلفنی شکایت کرده.من تو اس ها حتی یه کلمه حرف زشت توهین و... نگفتم.حالا مجازات من چیست؟البته خط به نام خودم نیست.بنام داداشم هستش.لطفا کمکم کنید.تشکر
نویسنده: ماهرخ
۱۳۹۲/۰۷/۱۲ ۰۲:۴۱:۲۴
سلام
من یه مورد مزاحمت تلفنی داشتم.شکایت کردم و مراحلو گذروندم ولی بعد که طرف تعداد دفعات مزاحمتش کم شد خدمت آقای قاضی گفتم که نمی خوام بیشتر وقت برای این مساله بذارم.ایشون هم گفتند رضایت کتبی از من بگیرند ولی پرونده رو قرار شد نبندند تا مطمئن بشیم طرف دست برداشته.قرار شد اگر من پیگیری نکردم ،به معنی رضایت باشه و پرونده با رضایت من بسته بشه.ولی با وجود عدم مراجعه مجدد من به دادیاری، برای من ابلاغیه اومده و خبر از قرار موقوفی تعغیب برای طرف می ده.می خواستم ببینم اگه من اعتراض کنم یا نه فرقی در تعقیب داره یا نه؟ چون خیلی دلم می خواد طرف مجازات بشه از طرفی خودم درگیر کار و تحصیل هستم و نمی خوام وقتی از من گرفته بشه.می خواستم ببینم نیاز به حضور مجدد من در مراحل بعدی پرونده در دادیاری یا دادگاه هست یه نه؟چون ظاهرا فرمودید که از مجازات چشم پوشی نمی شه.
ممنون اگر راهنمائی بفرمائید.
نویسنده: سعیده
۱۳۹۲/۰۷/۰۹ ۱۸:۰۹:۴۸
سلام خسته نباشین
سیم کارت ایرانسل داداشم چند روزه مسدود شده ....می گن به خاطر تخلف در بند2 سیم کارتهای اعتباری مسدود شده !یعنی کسی ازش شکایت کرده درحالی که اون اصلا مزاحم کسی نشده حالا هم باید یه هزینه ای پرداخت کنه الکی !ممکنه اشتبا شده باشه ؟
نویسنده: ملیکا
۱۳۹۲/۰۷/۰۹ ۱۶:۰۷:۱۵
سلام خسته نباشید من یه مدت بود با یه پسر دوست بودم اما به من هی شک میکنه و بزور میخواد هرکاری بگه من بکنم اما من بهش میگم نه و زنگ که میزنی مشکل رو حل کنی منو تهدید میکنه که من شمارتو پخش میکنم تو رو خدا کمکم کنیدو بگید من چیکار کنم؟؟چطوری از دستش راحت بشم؟؟کمکم کنید.ممنون میشم
نویسنده: ن سخاوی
۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۱۶:۵۷:۰۳
با سلام وخسته نباشید.من یک مزاحم تلفنی دارم که هر شب تک زنگ میزنه واس ام اس رکیک به خودمو پدرو مادرم میده. پیام های فحش های رکیک آن مزاحم وتهدیدهاش در گوشیم موجود است وهرشب ساعت3میاد و زنگ خونه رو میزنه و مره.آیا اگر شکایت کنم به نتیجه میرسم.؟؟؟چه مجازاتی برای فرد مزاحم درنظر گرفته میشود.؟؟؟؟خواهش میکنم حتی اگه سوالم تکراریه زودبهم جوابمو بدید.مرسی
نویسنده: سمیرا
۱۳۹۲/۰۷/۰۶ ۱۹:۰۳:۴۲
با سلام وخسته نباشید.من یک مزاحم تلفنی دارم که بعضی اوقات تک زنگ میزنه واس ام اس رکیک به خودمو خواهرو مادرم میده.تا الان ازطرف من هیچگونه پیامی برای آن مزاحم فرستاده نشده اما پیام های فحش های رکیک آن مزاحم در گوشیم موجود است .آیا اگر شکایت کنم به نتیجه میرسم.؟؟؟چه مجازاتی برای فرد مزاحم درنظر گرفته میشود.؟؟؟؟خواهش میکنم حتی اگه سوالم تکراریه زودبهم جوابمو بدید.مرسی
نویسنده: پریسا
۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ۰۵:۰۶:۱۶
سلام من قبلا با یه پسر دو سه روزی دوست بودم بعد جدا شدم اونم منو تهدید میکرد میگفت ادرس خونتونو پیدا میکنمو از این حرفا اون نه فامیل من و نه ادرس خونمون و نه شماره ی خونمونو میدونست.حتی برادرم رفت با هاش حرف زد.حالا یه مدته یه مزاحم زنگ میزنه به تلفن خونه منم میترسم اون باشه.امروز هم تلفن مون یه مشکل پیدا کرده و هر کی زنگ میزنه میگه لطفا مزاحم نشوید.میخواستم بدونم تا جایی که شما میدونید اون میتونه همچین کاری بکنه یا نه؟ممنون
نویسنده: آریا محمدی
۱۳۹۲/۰۷/۰۴ ۲۱:۰۶:۱۱
با سلام وخسته نباشید
وتشکر به خاطر وقتی که بابت پاسخ به سوالات می گذارید
من یک هفته قبل برای یکی از سازمانهای دولتی به دلیل ناراحتی که از آنها داشتم یک پیامک برای مدیر و رئیس سازمان ارسال کردم که از دستم خیلی ناراحت شدند و فوری درخواست پیگیری کردند و یک اخطاریه از طرف کلانتری به دستم رسید وعنوان آن ارسال پیامک توهین آمیز است
و به من زنگ زدند و گفتند که بیچارت می کنیم . خواستم بدونم که نهایت مجازاتی که ممکن است برای من در نظر بگیرند چقدر است. خیلی ضروری وفوری خواهش می کنم من را راهنمایی نمایید
نویسنده: نیکا
۱۳۹۲/۰۷/۰۴ ۱۴:۵۲:۲۹
سلام.من 7 سال برای یه پسر وقت گذاشتم ولی اون ادم شکاکی بود فکر می کرد من خیانت می کنم.یه بار ازم فیلم گرفت.چند بار به خاطر اون ازم اخاذی کرد .من ازش جدا شدم .ولی هنوز تهدیدم می کنه که ابروت می برم.نمی دونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ کمکم کنید کابوس زندگیمه
نویسنده: نیکا
۱۳۹۲/۰۷/۰۴ ۱۴:۴۴:۲۹
سلام.من 7 سال برای یه پسر وقت گذاشتم ولی اون ادم شکاکی بود فکر می کرد من خیانت می کنم.یه بار ازم فیلم گرفت.چند بار به خاطر اون ازم اخاذی کرد .من ازش جدا شدم .ولی هنوز تهدیدم می کنه که ابروت می برم.نمی دونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ کمکم کنید کابوس زندگیمه
نویسنده: سارا پزشکیان
۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۰۴:۰۷:۵۹
سلام
من یه دختر مجردم مدتی بود با یه نفر رابطه تلفنی داشتم..اس ام اس و مکالمه و به تبعش خیلی حرفا بینمون رد و بدل شد...
الان رابطمون تموم شده ...میخواستم بدونم ممکنه پدرم یا همسر ایندم بتونه پرینت متن پیامک ها رو بگیره؟؟ضمنا خط من همراه اول دایم و به اسم خودمه!
و اینکه تا چه مدت بعد...قابل بررسی هست این پیامکها؟
نویسنده: احمدی
۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۰۳:۳۵:۲۵
سلام میخواستم بدونم چه طور میشه پرینت موبایل یک نفر دیگه رو بگیری بدونی که طرف بفهمه؟
نویسنده: محمود
۱۳۹۲/۰۷/۰۲ ۱۵:۵۵:۳۰
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
چند ماه پیش با دختر ازیکی از استانها رابطه داشتم فقط تلفنی و تا تماس نمیگرفت نه پیام میدادم نه تلفن میزدم خیلی هم درست وخوب جواب همو میدادیم تا اینکه یک ماه خبری ازشون نشد تا چند روز پیش باز پیام داد و من پیام دادم اما یک دفعه تموم شد و فرداش مادرش پیام داد شوهرش دیده پیام داده گوشیرو ازش گرفته و رفته شکایت کنه . اینو بگم به من نگفته بود ازدواج کرده تا دیشب که زنگ زد گفت رفته از دست من شکایت کرده جای که شکایت کرده بهش گفته به چه دلیل شاکی هستید هرچی پیام داده شما هم درست جواب دادین مزاحمت نبوده که . بهرحال شکایت کردن . حالا من باید چکار کنم تا حالا هم اینطور نبوده کلا ریختم بهم ممنون میشم جواب بدین لطفا . راستی اینم بگم تازه ازدواج کرده میگفت یک ماهه
نویسنده: سعید
۱۳۹۲/۰۶/۲۹ ۱۸:۱۳:۴۳
سلام.من دانشجو هستم.همکلاسیمو دوس دارم و علاقه هم دو طرفست.مدتیه بدون اطلاع خانواده با هم رابطه داریم.الان سوالم اینه که وقتی برای ازدواج قضیه رو به خانوادمون بگیم اونا میتونن بدون اجازه ما پرینت اس ام اسها و مکالمات رو بگیرن؟درسته که میشه اس ام اس ها رو تا 5 سال در اورد؟در ضمن دایی من قاضیه/آیا اون میتونه چنین کاری رو انجام بده؟میترسم با توجه به شناختم از خانواده این رابطه برای ازدواجمون مشکل ساز بشه!ل.فا همینجا جواب بدین و به ایمیلم ارسال نکنین
نویسنده: نیاز
۱۳۹۲/۰۶/۲۲ ۰۱:۴۵:۵۰
سلام
من خیلی وقت پیش با یه پسری رابطه ی دوستی داشتم باهاش عکس هم انداختم حلا یکی از پسرا از فامیل های خیلی دور این عکسارو گیر اورده همش اس میده تلفن میکنه تهدیدم میکنه که عکسارو به پدرم نشون میده به نظرتون باید چیکار کنم خیلی بد گیرافتادم میتونم شکایت کنم؟؟ هنوز هم 18 سالم پر نشده
نویسنده: ملتمس
۱۳۹۲/۰۶/۱۹ ۱۴:۵۶:۵۳
با سلام
ببخشید دوباره مزاحم شدم
بهتون گفتم که یه شخصی با شماره موبایل ایرانسل به محل کارم زنگ میزنه و منو تهدید میکنه .
چندین ماهه داره زنگ میزنه و آسایشمو سلب کرده ، نمیدونم چیکار کنم
میگه میدونم باکی داری حرف میزنی و میام به شوهرت میگم ...
چجوری میتونم از دستش خلاص بشم .
خواهش میکنم راهنماییم کنید .
نویسنده: آرمین
۱۳۹۲/۰۶/۱۸ ۱۴:۴۹:۵۴
سلام آقای مرزاد مسیحی ممنون از وقتی که برای پاسخ به مشکلات مردم قرار میدهید
سوال من در این مورد هست که مدتی قبل با دختری رابطه داشتم ولی رابطه ما با دعوا به پایان رسید و اگر دختر به نشانه تلافی بخواد از من شکایت به عمل بیاره تا چه حد میتونه پیش بره؟؟؟
(البته باید بگم که رابطه ی ما در حد خاصی نبوده و فقط در حد اس ام اس بازی بود و تماس بوده اس ام اس های رکیک بین ما رد و بدل نشده تا کنون و 1بار هم همو ملاقات کردیم تو فضای عمومی و من متوجه به ناسالم بودن دختر شدم و گاه و بی گاه از من در خواست شارژ میکرد و حتی چند بار منو مجبور به فرستادن عکسهای خودم به ایمیلش کرده البته اون هم یسری عکس برام فرستاده)
منتظر پاسخ شما هستم ممنون
نویسنده: پرچمی
۱۳۹۲/۰۶/۱۷ ۲۰:۵۰:۰۶
با سلام
فردی ناشناس به نام من خط ایرانسل گرفته و ایجاد مزاحمت نموده و الان رفتم دادگاه و جرم قبول نکردم رسیدگی و رفع اتهام چقدر طول می کشه و من باید چکار کنم راهنمایی بفرمایید ؟
نویسنده: مریم
۱۳۹۲/۰۶/۱۶ ۱۳:۱۵:۱۹
با سلام
اقای مسیحی یه سوالی دارم که به موضوع مزاحمت تلفنی مربوط نیست ولی من اینجا میپرسم،
اگه دختری بخواد بخاطر ازاله بکارت از پسری شکایت کنه دادگاه خانواده دختر رو هم در جریان میذاره؟ بنظرتون باید شکایت کنه؟چون پسر قول ازدواج داده بود ولی با وجود تمتعی که برده بود با بهانه مخالفت خانوادش دختر رو رها کرده.متشکرم
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۱:۰۷:۳۹
پاسخ به رها مجد
خیر بدون دستور رییس کل دادگیتری استان امکان پذیر نمی باشد و در هر موردی چنین دستوری صادر نمی شود مگر جرمی فوق مهم اتفاق افتاده باشد
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۱:۰۵:۵۷
پاسخ مینا
نه مینا خانم چنین عملی جرم است و اصلا از عهده هر شحصی بر نمی اید و نیاز به دستور صریح قاضی انهم در مواردی که شاکی خصوصی داشسته باشید می باشد
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۱:۰۳:۲۱
پاسخ ali kazemi
عمل وی مصداق بارز جرم مزاحمت تلفنی است باید با اطلاع به بزرگتر و هماهنگی با خانواده علیه وی شکایت کنید
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۱:۰۱:۲۰
پاسخ ناسناس
خیر دارد با تهیدی سوء استفاده می کند
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۰:۵۹:۵۲
پاسخ سعید الف
بله قطعا تحقیق برای اثبات ادعای شاکی از هر طریق ممکن صورت می گیرد و صرف اس ام اس کافی نیست
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۰:۵۸:۱۱
پاسخ بهار
می توانید با شماره 09171117977 تماس بگیرید
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۶/۱۴ ۱۰:۵۶:۱۲
پاسخ به هبار
می توانید با شماره 09171117977 تماس بگیرید
نویسنده: بهار
۱۳۹۲/۰۶/۱۳ ۱۸:۳۷:۵۳
سلام و عرض ادب
بنده دیروز پیامی را خدمتتان ارسال کردم که هنوز پاسخ دریافت نکردم
میخواستم بدانم امکان مذاکره تلفنی وجود دارد یا خیر؟
با تشکر
نویسنده: مریم
۱۳۹۲/۰۶/۱۳ ۱۳:۰۷:۵۴
من هم مشکل آقای سعید الف رو دارم خواهشنا جواب بدهید با این تفاوت که ظاهرا همسرم با یه دختر ه دوست بوده حالا ایشون مدعی که تو مرا ...(زن )کرده ای حالا من از آبرو ریزی ها و غیره نگرانم همسرم میگه ما با هم رابطه داشتیم و هر جور اس هم بین ما ردو بدل شده ولی من از خودم مطمئن هستم ......
نویسنده: رها مجد
۱۳۹۲/۰۶/۱۳ ۱۲:۵۵:۱۸
سلام

میخواستم ببینم میشه متن پیامک های خط دایمی رو گرفت؟
اطلاعات و متن پیام های ارسالی چه مدت در مخابرات نگهداری میشه؟

تورو خدا قسمتون میدم زود جوابمو بدین!!!!!
نویسنده: مینا
۱۳۹۲/۰۶/۱۲ ۱۸:۴۵:۱۸
با سلام،
ممنون که جواب می دین.یکی از آشناهای من الان دوره ورود به نظام رو می گذرونه و منو تهدید کرده که وقتی وارد نظام شم پرینت اس ام اسات رو در میارم و... می خواستم بدونم می تونه اینکارو بکنه؟ یعنی انقدر بی سروته مملکت.تو قانون اومده که اگه کارکنان دولت همچین کاری کنن 1 تا 3 سال حبس داره و یا جریمه نقدی.حالا باید چیکار کرد.لطفا جواب بدین
نویسنده: علی فرهادی
۱۳۹۲/۰۶/۰۱ ۰۰:۳۳:۳۲
سلام
می خواستم بدونم اگه تلفن همراه شخص مزاحم مربوط به تهران و تلفن همراهی که برای آن مزاحمت ایجاد شده برای اصفهان باشد، و آدرس سکونت شخص مزاحم نیز در اداره مخابرات کاملا مشخص باشد واس ام اس مزاحمت توسط فرد مزاحم از شهر اصفهان ارسال شده باشد، در صورتی که شخصی که مزاحمت برای او صورت گرفته، شکایت بکند، بیشترین زمانی که طول می کشد تا احضاریه به دست مزاحم برسد، چقدر است؟ آیا نیاز است که دادگاه اصفهان به دادگاه تهران نیابت بدهد؟ اگر نیابت لازم است، زمان آن چقدر است؟
قبلا از حسن تئجه شما کمال تشکر را دارم.
ممنون
نویسنده: ali kazemi
۱۳۹۲/۰۵/۳۰ ۱۲:۲۳:۱۵
سلام من 13 سالمه پسرم هستم یک شماره زنگ میزنه وهمش ازم شماره می خواد گاهی اوقات حرفای بدی میزند من 4بار بهش گفتم شمارتو دادم مخابرات به دروغ اما او توجی نمی کنه و هی زنگ من خسته شدم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نویسنده: ملتمس
۱۳۹۲/۰۵/۲۷ ۱۵:۵۷:۰۳
با سلام ، یک سوال داشتم
یک شماره ایرانسل مدتی است با تلفن محل کارم تماس میگیره و منو تهدید میکنه که تلفن اینجا را کنترل کرده و میدونه من با کی حرف زدم و میره پیش شوهرم و ...
بهش گفتم که شماره تو دادم به حراست و اون گفت که هیچ کاری نمیتونی بکنی .
آیا میتونه همچین کاری بکنه ؟
خواهش میکنم جواب بدید .
نویسنده: ناشناس
۱۳۹۲/۰۵/۲۷ ۱۴:۱۷:۱۵
با سلام ، یک سوال داشتم
یک شماره ایرانسل مدتی است با تلفن محل کارم تماس میگیره و منو تهدید میکنه که تلفن اینجا را کنترل کرده و میدونه من با کی حرف زدم و میره پیش شوهرم و ...
بهش گفتم که شماره تو دادم به حراست و اون گفت که هیچ کاری نمیتونی بکنی .
آیا میتونه همچین کاری بکنه ؟
خواهش میکنم جواب بدید .
نویسنده: سعید الف
۱۳۹۲/۰۵/۲۴ ۱۷:۵۶:۲۶
با سلام
یکی از دوستان بنده با با دختری اس ام اس بازی میکردن که اس ام اس ها دارای جملات نامشروع نظیر باهم خوابیدن و .... بوده است حال دختر تهدید کرده که با توجه به این اس ام اس ها میرود شکایت میکند که این پسر به من تجاوز کرده است و من دیگر دختر نیستم و زن شدم
میخواستم بدانم آیا دادگاه فقط و فقط با مدرک وجود اس ام اس پسر را مجرم میداند یا تحقیقاتی نظیر پزشکی قانونی و شاهد لازم است
با تشکر فقط سریع جواب بدهید
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۵/۱۸ ۱۵:۰۸:۳۴
پاسخ به مهدی فیروز
متان اس ام اس مورد اشاره شما ایراد اتهام است که باید یا چنین چیزی را ثابت کنید وگرنه به جرم افترا ممکن است دادگاه شما را محکوم نماید
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۵/۱۸ ۱۵:۰۶:۲۱
پاسخ به ابوالفضل
به نظرم چنانچه موضوع مهم و موجب سوء استفاده طرف مقابل است با گرفتن پرینت متن اس ام اس از طریق پرینتر نه مخابرات که چنین چیزی را در اختیار شما قرار نمی دهند از صاحب شماره شکایت کنید چون هر دو مورد اس ام اس مورد اشاره شما ارتکاب صریح جرم تلقی می شود و قابل رسیدگی است
نویسنده: مهدي فيروزي
۱۳۹۲/۰۵/۱۷ ۱۰:۱۷:۱۶
با سلام
مدتي قبل خانوم بنده طي يك دعوي خانوادگي با دايي خود كه به ايشان فحش داده بودندبا گوشي بنده برايه پسر اين دايي اس داده بود كه برو جلويه خواهرتو بگير كه با فلان كس فلان روز بيرون بوده حالا اون از من شكايت كرده و احضاريه اي دم خونمون اومده .خواهشمندم لطف كنيد راهنماييم كنيد چكار كنم وقت ندارم
ميخوام قضيه فقط تموم شه حتي اگه شد جرم رو گردن بگيرم با اينكه هيچ سابقه اي ندارم حتي تا به حال يك نفر هم ازم شاكي نبوده اعصاب نزاشته اين قضيه واسم.ممنون
نویسنده: مهدي فيروزي
۱۳۹۲/۰۵/۱۷ ۱۰:۱۶:۳۱
با سلام
مدتي قبل خانوم بنده طي يك دعوي خانوادگي با دايي خود كه به ايشان فحش داده بودندبا گوشي بنده برايه پسر اين دايي اس داده بود كه برو جلويه خواهرتو بگير كه با فلان كس فلان روز بيرون بوده حالا اون از من شكايت كرده و احضاريه اي دم خونمون اومده .خواهشمندم لطف كنيد راهنماييم كنيد چكار كنم وقت ندارم
ميخوام قضيه فقط تموم شه حتي اگه شد جرم رو گردن بگيرم با اينكه هيچ سابقه اي ندارم حتي تا به حال يك نفر هم ازم شاكي نبوده اعصاب نزاشته اين قضيه واسم.ممنون
نویسنده: ابوالفضل
۱۳۹۲/۰۵/۱۶ ۱۳:۴۰:۰۶
سلام استاد بزرگوار
ضمن قدردانی از لطف جنابعالی به عرض می رسانم مدتیه یه آدم مریض که نمی دونم کیه دو تا پیامک از طریق دو تا شماره مختلف ایرانسل بهم داده که تو اولی همسرم رو آدم منحرفی معرفی کرده و استناد کرده به گذشته ایشون و صرفا در این مورد به اصطلاح اطلاع رسانی کرده!!!و تو دومی خودم رو تحدید به آبرو بری در بین خانواده و همکاران بالا دستم کرده که عین پیامکهاش هم موجود هست. با توجه به اختلافی که با باجناق و خواهر همسرم داریم این احتمال میره که به طور غیر مستقیم از طرف اونهاست و پشت این جریان اونها هستند چون آدمهای معلوم الحالی بوده که در خانواده و دوستان خانوادگی بر کسی پوشیده نیست.
لطفا راهنماییم کنید که چطور می تونم به این رنج پایان بدم تا خودم و همسرم به آرامش برسیم.
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۵/۱۶ ۰۰:۳۵:۵۵
پاسخ به شهرام اریافرد
مرتکبان جرائم زیر به دو تا پنج سال حبس و ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی
و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم می‌شوند:
الف- وسیله تهدید قراردادن آثار مستهجن به‌منظور سوءاستفاده جنسی، اخاذی، جلوگیری
از احقاق حق یا هر منظور نامشروع و غیرقانونی دیگر.
ب – تهیه فیلم یا عکس از محلهایی که اختصاصی بانوان بوده و آنها فاقد پوشش مناسب
می‌باشند مانند حمامها و استخرها و یا تکثیر و توزیع آن.
ج- تهیه مخفیانه فیلم یا عکس مبتذل از مراسم خانوادگی و اختصاصی دیگران و تکثیر و
توزیع آن.
نویسنده: شهرام آریافر
۱۳۹۲/۰۵/۱۱ ۲۱:۴۵:۵۶
آیا بطور کلی در جلسه ای شخصی مخفیانه اقدام به ضبط صدا کند و بعداً اقرار کند صدای شما را ضبط کرده ام ولو اینکه هیچ گونه اقدام یا شکایت در میان نباشد آیا فعل انجام شده جرم محسوب میشود
آیا ضبط صدا ورود به حریم خصوصی افراد محسوب میشه جرم هست آیا قابل پیگیری قانونی هست یا نه؟ و چه جرمی محسوب میشه و مجازات داره یا خیر؟
نویسنده: محمدبهرامی
۱۳۹۲/۰۵/۱۱ ۱۹:۱۲:۰۹
باسلام دختری ازاستان دیگر به صورت اتفاقی به شماره موبایل من پیامک میفرستادن هرچه ازایشون خواستم خودشان را معرفی کنند قبول نکردند ،بنده هم جواب پیامکهایشان را می دادم تااینکه خودشان را معرفی کردند فقط اسمشان راگفتند،سپس گاهی اوقات احوالشان را می گرفتم تااینکه ازمن پرسیدندحتماخاطرخواه من شدند بنده پیام دادم من عاشق پیامکاتون شدم عاشق خودتان بعدا،تااینکه گفتن ما می خواهیم باخانواده بیاییم خونه شما اگرقسمت شدباهم ازدواج کنیم،بنده به رسم مهمان نوازی گفتم منتظرتان هستم اما نمی دانستم که انها قصدشان جدی است،وقتی پیامک دادند ما می اییم من باورکردم حرفشان جدی است اما انها مراتهدید به شکایت ومزاحمت پیامکی کردند حالا چکارکنم ،آیاانها طبق قانون می توانند مرا متهم کنند؟
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۲/۰۵/۱۱ ۱۶:۴۹:۵۵
توجه توجه توجه
با سلام خدمت کلیه کاربران گرامی اخیرا شخصی با سوء استفاده از وبلاگ بنده در دو مرحله در قسمت نظرات پیامی با این متن یا مشابه ان منتشر کرده است......به دلیل مشغله کاری به شماره فلان تماس حاصل فرمایید ............این پیام هیچ ربطی به بنده ندارد و در حال پیگیری از محاکم قضایی هستم لذا در صورتی که قصد تماس با بنده داشتید فقط از شماره موجود در پروفایل بنده استفاده کنید و بس بنده هیچ شماره دیگری بجز شماره همرا اول موجود در پروفایلم ندارم
نویسنده: مریم مرادی
۱۳۹۲/۰۵/۱۱ ۰۲:۲۵:۱۹
سلام
دختری هستم که به یک پسر قول ازدواج بهم دادیم. ولی اون پسر هنوز خواستگاری نیومده و هیچ نسبتی با هم فعلا نداریم. در محل کارم با پسر دیگه ای آشنا شدم که به اصرار او با هم دوست شدیم و با هم اس ام اس میدادیم. الان نگران این موضوع هستم که زمانیکه با هم ازدواج کردیم او به عنوان شوهر من بتونه پرینت اس ام اس منو در بیاره (خط به اسم خودم هست) و روی رابطه زناشویی ما در آینده تاثیر بگذاره.
منظورم اینه که یک شوهر یا پدر میتونه پرینت متن اس ام اس های دختر یا همسرش رو در بیاره؟؟
ممنونم
نویسنده: تقی نجفی
۱۳۹۲/۰۵/۰۶ ۰۰:۳۷:۰۷
با سلام.
استاد محترم ، با تشکر از شما.
مدتی است از اواخر سال 1392 خانمی با شماره های مختلف ایرانسل به کلیه اعضای خانواده همسرم و تلفن منزل پدر همسرم تماسهای مکرر و اس ام اسهای مختلفی ، مزاحمت ایجاد می کنه.به طوری که تماس با منزل پدر همسرم شاید روزانه به 200 مورد برسه.
طی پیگیریهای صورت گرفته متوجه شدیم این خانم با باجناق اینجانب رابطه داشته و شماره ها رو از گوشی ایشان استخراج کرده است.
می خواستم بببینم میشه به صورت مستقیم از باجناق شکایت کرد یا از طریق شکایت از پیگیری تلفنهای این خانم اقدام نماییم.با توجه به اینکه روند شکایت مزاحمت تلفنی طولانی بوده و با توجه به اینکه خطوط ایرانسل قابل شناسایی نمی باشد ، خواهش می کنم بنده را راهنمایی فرمایید.
نویسنده: الي
۱۳۹۲/۰۵/۰۲ ۰۳:۱۱:۵۰
سلام خسته نباشيد حدودا چند ماهي ميشه يك خانمي كه همكاره شوهرمم هست بهش زنگ ميزنه و اس ميده و درخواسته رابطه با همسرم و داره حتي تو اس هاش پيشنهاد سكس هم داده به همسرم الان هم همش فحش و بد و بيراه ميفرسته پيگيري كرديم خط به نام خودش نبود اگه ازش شكايت كنيم چه جوري ثابت كنيم كه كاره خودشه اين اس ها راستي مجازاتش رو هم اگه بگيد ممنون ميشم مرسب از لطفتون .
نویسنده: بهاره کردستانی
۱۳۹۲/۰۴/۳۱ ۱۴:۵۵:۱۸
با سلام خط ایرانسلمو گم کردم اما به نام خودم نیست و الان یکی خط و پیدا کرده و بعضی وقتها روشن میکنه من میخوام شکایت کنم سوالم اینه میشه از طریق مدارک صاحب خط بدون حضور ایشان شکایت کنم اخه صاحب خط به علت مشغله نمیتونه بیاد اما مدارکشو میتونم ببرم ایا امکان پذیر هست من با مدارک صاحب خط شکایت کنم
نویسنده: وحید
۱۳۹۲/۰۴/۳۱ ۰۰:۴۷:۳۵
سلام و خسته نباشید .مشکلی که برام پیش اومده اینکه در برج 2 نود و دو نامه ای ازدادگستری برام رسید که خانومی از شما شکایت کرده بعد که به دادگاه رفتم و پرینت خطمو دیدم . واسه این خانم 10 تا اس فرستاده شده در عرض 10 دقیقه نه قبل و بعد هیچ تماسی یا اس نشده . چون خودم کارمند بانک هستم الان برام مشکله بزرگی پیش اومده در حد اخراج. در واقعا من نه خانوم رو دیدم نه میشناسم . به گفته شاکی تو یه دونه اس نوشته شده من شماره شمارو از فیش برداشتم.که من توجریان این اس ها اصلا نیستم هیچ دلیل قانع کننده ای هم برای اثبات این اس نداره. طرف به هیچ عنوان حاضر به رضایت نیست. الان من از شما کمک میخوام حکم دادگاه برای من چیست ؟ چگونه میتونم از خودم دفاع کنم؟ مرسی
نویسنده: شروین
۱۳۹۲/۰۴/۳۰ ۱۶:۲۶:۰۶
با عرض سلام و خسته نباشید من با خط ایرانسل که مالک آن از وجود این خط هم خبر ندارد فحش ناموسی و تهدید کردم میکشمت از این جریان 40 روز میگذره و اون اقا میگه شکایت میکنم من دانشجو هستم و هیچ سابقه ای ندارم میشه بفرمایید قاضی چه حکمی صادر میکنه دلیل این کارم خیانت دوست دخترم بوده متشکرم
نویسنده: شروین
۱۳۹۲/۰۴/۳۰ ۱۶:۲۵:۳۶
با عرض سلام و خسته نباشید من با خط ایرانسل که مالک آن از وجود این خط هم خبر ندارد فحش ناموسی و تهدید کردم میکشمت از این جریان 40 روز میگذره و اون اقا میگه شکایت میکنم من دانشجو هستم و هیچ سابقه ای ندارم میشه بفرمایید قاضی چه حکمی صادر میکنه دلیل این کارم خیانت دوست دخترم بوده متشکرم
نویسنده: شروین
۱۳۹۲/۰۴/۳۰ ۱۶:۲۵:۱۳
با عرض سلام و خسته نباشید من با خط ایرانسل که مالک آن از وجود این خط هم خبر ندارد فحش ناموسی و تهدید کردم میکشمت از این جریان 40 روز میگذره و اون اقا میگه شکایت میکنم من دانشجو هستم و هیچ سابقه ای ندارم میشه بفرمایید قاضی چه حکمی صادر میکنه دلیل این کارم خیانت دوست دخترم بوده متشکرم
نویسنده: شروین
۱۳۹۲/۰۴/۳۰ ۱۶:۲۴:۳۳
با عرض سلام و خسته نباشید من با خط ایرانسل که مالک آن از وجود این خط هم خبر ندارد فحش ناموسی و تهدید کردم میکشمت از این جریان 40 روز میگذره و اون اقا میگه شکایت میکنم من دانشجو هستم و هیچ سابقه ای ندارم میشه بفرمایید قاضی چه حکمی صادر میکنه دلیل این کارم خیانت دوست دخترم بوده متشکرم
نویسنده: میثم زکریا
۱۳۹۲/۰۴/۲۹ ۲۲:۱۲:۲۱
سلام .
چند وقت قبل یه شماره ای به خونمون زنگ زد و حدود چند روزی مزاحمت ایجاد میکرد من با شماره خودم تماس گرفتم و قانعش کردم که اشتباه گرفته و اون ماجرا تموم شد و طرف دختر بود.بعد چند هفته ای باز با اون تماس گرفتم و درخواست دوستی کردم و در دو روز اول هم خیلی با هم حرف زدیم وبعد دو روز رابطمون بهم خورد و شروع کردیم به فوش دادن به هم دیگه و پیامک های رکیکی هم بینمون ردو بدل شد من چون بهم برخورده بود یک روز تمام بهش زنگ زدم و اون نمیدونم حالا اسم منو از کجا آورده و میگه میخاد متهمم کنه آیا میتونه؟
نویسنده: شهرام
۱۳۹۲/۰۴/۲۹ ۱۷:۳۳:۰۲
استاد واقعا قابل قدردانی هستش که در عین گرفتاری ها و مشغله های کاری که گریبانگیر همه هست از جمله وکلا، این صفحه را ساختید و به پرسش های حقوقی مردم پاسخ میدید و از طرفی هم شماره موبایل شخصی تان را در اختیار مردم قرار میدهید. ان هم در ایران که کمتر کسی اینطور وقت در اختیار دیگران میگذارد.
اما درست در روزهایی که اشاره به تماس با موبایل تان کردید تمام مدت یا موبایل تان خاموش بوده یا کسی پاسخگو نبوده است. چرا که از هفته گذشته به طور مداوم از ایران خانواده ام برای پیگیری سوال بنده با شما تماس میگیرند.
البته اینرا به حساب گله نگذارید. امیدوارم سوتفاهم نشه (چیزی که در فضای مجازی اغلب پیش میاد) فقط خواستم اشاره کنم که گویا در این مدت گرفتاری تان در حدی بوده که علیرغم اینکه تمایل دارید پاسخگوی مشکلات مردم باشید اما برای تان عملی نیست.
امید که گرفتاری تنها از نوع مشغله کاری باشه و نه مورد دیگه.
بنده همچنان مترصد گرفتن پاسخی در ارتباط با سوالم هستم تا بتوانم بلافاصله پیگیر شکایتم در خارج از ایران از سیم کارتی در داخل ایران باشم
با مهر و سپاس فراوان
نویسنده: رضا مسلمان
۱۳۹۲/۰۴/۲۹ ۰۷:۰۰:۳۹
با سلام خدمت شما
نامزد بنده با خط جدید ایرانسلی که خریداری کرده شروع به شوخی کردن از طریق اس ام اس با برادرش میکند و برادرش شماره نامزد بنده را به همسرش میدهد و بین این دو از طریق اس ام اس درگیری لفظی پیش میاید تا حدی که برادر خانم بنده وقتی متوجه میشود که کار خواهرش بوده قصد دارد از نامزد بنده شکایت کند تمام اس ام اس ها در گوشی برادر خانوم بنده هست
1-آیا اس ام اس هایی که من و همسرم از خط هم به یکدیگر دادیم بهمراه اس ام اس هایی که همسرم به بردار و خانومش داده نمایش داده میشود در محضر قاضی؟
2-آیا متن اس ام اس هام در پرینت نمایش داده میشود؟

قبلا از عنایتی که میفرمایید کمال تشکر را دارم
یا علی
نویسنده: بهار رادمنش
۱۳۹۲/۰۴/۲۷ ۰۲:۴۳:۳۶
سلام
سلام شوهر من خارج از ایران زندگی میکنند خانمی چند بار از ایران مزاحم تلفنی شوهر من شده اند و صحبت نکرده اند من با گوشی خودم با این خانوم تماس گرفتم و فحش ناموسی بهشون دادم به من پیام زدن میخوام شکایت کنم و صداتو ضبط کردم میخواستم ببینم چه جزایی برای من در نظر گرفته میشود و ایا میتوانند ثابت کنند من ناسزا گفتم
نویسنده: شهرام
۱۳۹۲/۰۴/۲۳ ۱۲:۴۴:۲۰
من خارج از ایران زندگی میکنم. مدتهاست که از شماره ای که متعلق به سیم کارت موبایل ایران است پیام های تهدید به قتل و از این قبیل دریافت میکنم. در این کشور به من گفتند که باید به پلیس مراجعه کنی و انها تو را به بخش مربوطه ارجاع خواهند داد تا شکایتی تنظیم کنی تا پلیس بتوانه پیگیری کنه.
سوال من اینست که ایا اصلا امکان پیگیری شکایت از مزاحمت تلفنی از خارج از کشور و از طریق پلیس کشور دیگری وجود دارد؟ ایا مخابرات ایران پاسخگوی این شکایات خواهد بود؟ چون من در کشوری هستم که بوردکراسی اداری پیچیده ای دارد. میخواستم بدانم با تحمل این بوروکراسی و دوندگی، نتیجه ای از سوی محاکم قضایی ایران خواهم گرفت یا ارزش این همه دوندگی را ندارد و این پیام های مزاحمت امیز را بهتره که تحمل کنم
با سپاس از فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
نویسنده: هاشم
۱۳۹۲/۰۴/۲۱ ۱۷:۳۰:۱۴
از محبتتون بسیار سپاسگزارم.پاینده باشید
نویسنده: علیرضا حمیدی
۱۳۹۲/۰۴/۲۱ ۱۵:۵۱:۱۸
با سلام و تشکر از شما . از طریق تلفن همراه و اس ام اس ، تهیدد به قتل شده ام . متهم دارای سابقه زندان ، کلاهبرداری و جعل میباشد . از من هم مبلغ 30 ملیون کلاهبرداری کرده .منطقه زندگی و تولد و کارش را شناسایی کرده ام ، آیا از طریق شکایت مزاحمت تلفنی و تهدید اس ام اسی می توان زودتر نتیجه بگیرم ؟؟

ممنون از شما
نویسنده: ناشناس اشنا
۱۳۹۲/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۱:۳۳
با سلام و خسته نباشید
من دانشجو هستم و در ضمن کلاس استادم به من پیشنهاد ازدواج داده و من بعد 10 روز اشنایی اونم درحد اس تلفنی و ملاقات دو ساعته تشخیص دادم که این اقا قصد ازدواج نداره و نیت خوبی نداره و با شماره دیگه بهش اس دادم تا ببینم به اون جواب میده یا نه و حرفای خوبی نزدن و الان تهدید میشم که شکایت کیفری مطرح کرده برام و من به خاطر ابرو و اگاهی خودم نخواستم که طعمه این اقا بشم الان اگه شکایت کنه من چطوری از حقم دفاع کنم و اس های ایشان رو هم دارم؟ لطفا سریع پاسخ بدین حیاتی هس برام با کمال تشکر
نویسنده: فرشاد
۱۳۹۲/۰۴/۱۹ ۲۳:۵۲:۴۳
سلام من 8ماه باخانی دوست بودم بهم قول ازدواج داد وخرجش کردم زياد.مادرش وخواهرشم باخبر بودن بعد دختر خانم بهم خيانت کردشاهدم دارم ،بعدهم رفت،من به دامادشون پيام دادم که ايجورماجرای بوده حالا چى کنم اونم رفته شکايتم کرد،ناگفته نماند من برای دخترفوش هم فرستادم ،خواهش ميکو راهنمای فورى
نویسنده: امیر
۱۳۹۲/۰۴/۱۹ ۲۱:۰۳:۱۶
فروردین واردیبهشت 92یکی بایه خط پیامههای تهدیدآمیزی میفرستادواسم اسم وآدرس طرفم ازاطلاعات دراوردم حالااون سیموفروخته سندشم گم کرده حالا واسه پرینت تماسها باید چیکارکنم
نویسنده: امیر
۱۳۹۲/۰۴/۱۹ ۲۱:۰۱:۴۸
فروردین واردیبهشت 92یکی بایه خط پیامههای تهدیدآمیزی میفرستادواسم اسم وآدرس طرفم ازاطلاعات دراوردم حالااون سیموفروخته سندشم گم کرده حالا واسه پرینت تماسها باید چیکارکنم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۱۶ ۱۱:۵۳:۳۸
خانم پونه محمدی
به هر حال اعلام شکایت از این فرد مصادف با اطلاع دادن به شوهرتان است از طرفی اگر می توانید شمارتان را عوض کنید در غیر این صورت باید از این فرد مریض شکایت کنید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۱۶ ۱۱:۵۰:۵۴
پاسخ به هاشم
عمل شما تحت عنوان مزاحمت تلفنی نیست چون تکرار نشده است لیکن لفظی که به کار برده اید با قارار خودتان توهین و فحاشی است که جرم محسوب می شود ممکن است با توجه به عدم فقد سابقه سوء کیفری شما و جوان بودن و عدم تکرار با تقاضای تخفیف قاضی به دیده اغماض به شما تخفیف داده و جریمه نماید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۱۶ ۱۱:۴۳:۲۱
پاسخ به مهتاب
در صورتی که وی را می شناسید می توانید شکایت کنید از طریق تلفن عمومی هم قابل رد یابی و پیگیری است و با یک تعهد ساده از عمل مزاحم صرف نظر نکنید تا طبق قانون مجازات شود
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۱۶ ۱۱:۴۱:۲۴
پاسخ به نازار
به نظر بنده بهترین راه عوض کردن کامل شمارتون هست تا از دسترس ادم مزاحم و مریض خلاص بشین در غیر این صورت می توانید اول با مراجعه به مخابرات تقاضای کنترل تلفن و قطع تلفن وی نموده و در نهایت به دادگستری شکایت نمایید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۱۶ ۱۱:۳۶:۱۶
با عرض معذرت بنده از پاسخ به برخی از اظهار نظرها و سولات به دلیل عدم صبغه حقوقی پاسخی نمی دهم لذا سعی کنید در انتخاب سوالات دقت کنید که سوالهای حقوقی باشد
نویسنده: پونه محمدی
۱۳۹۲/۰۴/۱۵ ۱۷:۵۹:۳۶
سلام جناب مسیحی از وقتی که به خواندن مشکلات مردم اختصاص میدهید سپاسگذارم شما اخرین امید من هستید من 10 سال پیش قصد ازدواج با پسری را داشتم بعد از 3 سال خانواده ها فهمیدن و به شدت مخالفت کردن من سعی کردم فراموشش کنم اون همیشه اصرار به با هم بودن داشت و مزاحم میشد الان من 6 سال ازدواج کردم و زندگیمو دوست دارم اون پسر هم چند ماه ازدواج کرده ولی تو کل این 6 سال برام اس ام اس های فحش و تهدید میفرسته نمیخوام همسرم متوجه بشه با 6تا خط مخنلف اس ام اس میفرسته و زنگ میزنه من جواب نمیدم گفتم یه روز خسته میشه ولی نشد وضع مالیشم خیلی خوبه از جریمه نقدی و اینا نمیترسه در ضمن من 3 سال تو یه شهر دیگه زندگی میکنم میترسم همسرم بهم شک کنه ارامشمو مختل کرده لطفا تو همین صفحه جوابمو بدین خییییییییییلللللللللییییی ممننننننننووووووووووونم.
نویسنده: رامتین
۱۳۹۲/۰۴/۱۳ ۱۵:۵۳:۲۳
سلام.من عاشق دختری هستم ک نامزد داره.البته قبل از نامزدیش هم باهم بودیم.
حالا نامزدش فهمیده و میخواد از طریق مخابرات پیگیری کنه.میخواستم بفهمم ک اگه پیدام کنن چه حکمی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته واسش حاظرم هر کاری بکنم
نویسنده: هاشم
۱۳۹۲/۰۴/۱۲ ۱۰:۰۴:۱۵
جناب آقای مسیحی با عرض سلام و خدا قوت و آرزوی تن درستی برای شما بزرگوار، بنده چند هفته پیش دوبار به یکی از دوستان خانوادگی جهت کاری زنگ زدم که جواب نداد و از طرف دیگر وقتی می خواستم به شخص دیگری اسمس بدم چون عصبانی بودم بطور اشتباهی به همان آشنایمان اس دادم که یک «فحش ناموسی »بود و حالا ایشان بعد از چند هفته با حفظ آن اسمس از حقیر شکایت نموده که البته از شانس بد من دلخوری ای نیز بین ایشان و خانواده من بوجود آمده بوده است.. با توجه به انکه حقیر دارای تحصیلات عالیه بوده و دارای خانواده ای سرشناس و آبرومندم برای آینده شغلی و آبروی خانواده ام نگرانم ... در ضمن من تنها همان یک اسمس سه کلمه ای را فرستاده ام و بارها خانواده و ریش سفیدان برای عذر خواهی به ایشان زنگ زدند اما جواب هیچ کس را نداد.. لطفآ با دیدن این نوشته بر من منت گذاشته و راهنمایی کارشناسانه کنید زیرا نمی دانم چگونه از خوددفاع کرده تا مورد سرزنش دیگران و قانون قرار نگیرم.. پیشاپیش از حسن توجه اتان سپاسگزارم..پیروز باشید
نویسنده: مهتاب
۱۳۹۲/۰۴/۱۱ ۱۴:۳۶:۴۹
با سلام ممنون از توضيحات تون درباره مزاحمت هاي تلفني
آيا در مورد مزاحمت با تلفن عمومي هم ميشود پيگيري كرد مزاحم ما از تلفن عمومي مدام تماس ميگرد ابتدا صحبت ننميكرد و يا با صداي مبدل حرف ميزد ولي اخيرا شروع به صحبت كرده از طرفي ما آن نفر را ميشناسيم و يك مرتبه شكايت كرده و در كلانتري ايشان تعهد داده اند ولي مجدد شروع به مزاحمت كرده اند ساعت هاي تماس نصف شب و يا اوايل صبح و يا بعد از ظهر ها هست ترو خدا به من كمك كنين كه زندگي مو بتونم نجات بدم
نویسنده: نازار
۱۳۹۲/۰۴/۱۰ ۱۱:۴۹:۰۶
سلام. از مطالبي كه براي مزاحمت تلفني نوشته بودين ممنونم. من يه مزاحم تلفني دارم هي زنگ ميزنه و اس ميده خودش ميگه هيچكدوم همديگرو نميشناسيم ولي اون ميخواد منو ببينه منم اول جواب پيامهاشو دادم تا ببينم كيه ولي با اون مشخصاتي كه داد نشناختمش بعدش ديگه كلاً جوابشو ندادم پشت تلفن كه حرف ميزد ميتونستم تصور كنم كه با اون لحن صحبتش چه جور آدميه. خلاصه يه هفته جوابشو ندادم هي زنگ زد و اس داد تا اينكه انواع شماره ها به گوشيم زنگ ميزدن كه باز جوابشونو ندادم اليته بعد اينكه خودش زنگ ميزد درست 5 دقيقه بعدش اون شماره ها زنگ ميزدن كه من شماره هارو نگه داشتم. الان موندم چيكار كنم؟ لطفاً يه راهي بهم نشون بدين استرس دارم و مي ترسم. به خونواده ام هم هيچي نگفتم. (خط من ايرانسله و خط اون آقا اعتباري همراه اول). در ضمن من هيچ مدركي ندارم جز اينكه چند تا پيام كه داده تو گوشيم مونده. با تشكر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۴:۴۴:۰۴
پاسخ به سجاد
کارت ناشایست بوده و با اقرار خودت به این جرم ارتکابی دفاعی هم مورد نظر نیست دفاع زمانی ارائه می شود که حق مشروع و قانونی کسی زایل شده است نه کسی که اقدام به کار غیر قانونی کرده است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۴:۴۰:۳۷
پاسخ به عباس احمدی
جناب احمدی ما که پیش بین نیستیم ببینیم شکایت می کنه یا نه برو خدا را شکر کن که شکایت نکرده و دیگه اشتباهی رو که یک بار کردی تکرار نکن چون این مسائل پیامد بدی دارد و برایت سوء سابقه می شود و در تمام زندگی شرمنده می شوی
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۴:۳۷:۴۷
پاسخ به علیرضا امیری
فعلا که شکایت نکرده بهتر است که زنگ بزنی و عذر خواهی کنی که اشتباه شده است و ببخشید تا به دادسرا کشیده نشود اما توصیه اخلاقی اینکه سعی کن اسیر هوا و هوس دست به این جور کارها نزنید چون ابرو ابی نیست که که اگر ریخت جمع شود و برگردد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۴:۳۲:۵۷
پاسخ به ستایش خانی
راهکار ما نیز شکایت قانونی است اینکه به نتیجه نرسیده اید نمیدانم علتش چیست
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۴:۲۸:۲۷
پاسخ به پرستو سلیمانی نژاد
اگر قراردادی دارید تا بتوانید موضوع مورد ادعای خود را برای دادگاه اثبات کنید و یا هر یک از ادعا هایی که مطرح کردید را ثابات کنید بدون ملاحضه اسم و رسم ان مرکز دادگاه و اداره کار طبق قانون رسیدگی می کند و حکم صادر می کند پس شکایت کنید وگرنه وقت خود را مجددا بیهوده تلف نکنید و به عنوان تجربه ای که تلخ و گران بدست امده است تلقی و استفاده کنید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۴:۲۲:۳۲
پاسخ به ناصر شهریاری
چنانچه از خود مطمئن هستید جای نگرانی ندارید و موضوع را به قاضی در میان گذاشته چون دادگاه کسی را بدون دلیل نه احضار کرده نه محکوم می کند
نویسنده: سجاد
۱۳۹۲/۰۴/۰۷ ۰۲:۵۰:۳۰
با سلام. من یه روز یه شماره از فیسبوک گرفتم برا دوستی. بهش اس دادم. درخواست رابطه سکسی دادم. اون بهم زنگ زد و من منکر قضیه شدم چون یادم رفته بود که اس داده ام. بعدش اس دادیم. حالا گاهی اون شروع میکرد و گاهی من. دیگه چیزای خیلی بدی بینمون رد و بدل نشد. اون بیشتر سوال میپرسید که شماره را از کجا اوردی و غیره. یه بار ازم خواست بهش زنگ بزنم که زنگ زدم جواب نداد بعد گفت میخواستم ببینم کی هستی. اخرش بهم گفت میخوام شمارتو به دلیل مزاحمت مسدود کنم. و بعدش باز گفت بهت نشون میدم با کی تماس گرفتی. اخرین پیامش هم نوشته من قاضی فلان شعبه دادگاه هستم. گفت پرونده را میبرم زیر دست خودم.
اینجا چند مورد مهمه
اول اینکه درخواست سکس دادم
دوم خودم گفته ام از فیس بوک شماره گرفته ام
سوم اون منو تهدید کرده که بهم میفهمونه
به نظر شما من میتونم چقد از خودم دفاع کنم و حکمم چی میتونه باشه؟
پرونده سنگین نیست ولی چون دست خودش هست میترسم برام گرون تموم شه.
نویسنده: عباس احمدی
۱۳۹۲/۰۴/۰۶ ۱۵:۰۰:۰۱
سلام من خط ایران سلی داشتم 2روز مسدود شده است چون 1بار مزاحم شدم اما فقط پیامک لطفا تماس بگیرید میفرستادم اما حرف نمیزدم رفتم نماینده حقوقی ایران سل گفت چون بار اولته 10روز دیگه باز میشود البته گفت شکایت قضایی نشده؟میخواستم بیبیبنم احتمال داره اون شخص شکایت قضایی بکند یا پیگیرش نشده فقط خطم قطع شده یا احتملا ابلاغیه دادگاه صادر میشود؟تراخدا کمکم کنید خودمم شرمنده هستم
نویسنده: علیرضا امیری
۱۳۹۲/۰۴/۰۵ ۲۲:۵۰:۳۰
سلام من یک بار تو خیابون به خانمی شماره دادم قصدمم اشنایی برای ازدواج بود شب زنگ زدم جواب نداد اس ام اس زدم وخودمو معرفی کردم جواب نداد فردا ظهر با هم صحبت کردیم راجب مسایل درسی و عمومی گفت زیاد گوشیشو نگاه نمیکنه و دوستاشم ناراحتند از این موضوع و بهد از ان چند بار زنگ زدم دیگر جواب نداد تا اینکه اس ام اس دادم و گفتم در شخصیت شما نبود اینگونه برخورد و خدافظی کردم و دیگر زنگ نزدم. بعد 2 هفته ساعت 1 شب زنگ زد وقتی گوشی رو برداشتم کسی پشت خط حرف نزد و قطع کرد زنگ زدم ویتینگ بود بعد ریجکت کرد بعد اس ام اس دادم چون که شماره رو نمیشناختم که مزاحم نشو گرون تموم میشه که اس ام اس داد اشتباه شده چند بار زنگ زدم ببینم کیه داره مزاحم میشه ریجکت کرد و اس ام اس دادم فردا بت میگم اشتباه شد یعنی چی که دیگه اشتباه نکنی چون از خواب پریدم و اعصابم خورد بود. بعد طرف اس ام اس داد شما خانوم منو میشناسی؟ با خانم من کاری داشتی؟ اس زدم اشتباه گرفتی عمو جون که جواب داد تو دادسرا میبینمت . حالا خیلی نگرانم من که هیچ کاری نکردم فقط یه تماس ساده بوده . حالا نگرانم اگه شکایت کنه چی میشه؟ من نه میدونم این خانم کیه چیه شوهر داره نداره فقط یک بار حرف زدم باش . کمکم کنید چون خط به اسم مادرمه و نمیخوام بفهمه
نویسنده: ستایش خانی
۱۳۹۲/۰۴/۰۲ ۱۲:۱۵:۱۲
با سلام
ما یک مزاحم تلفنی داریم که مدام اس ام اس های بسیار زشت و ناپسندی به تمام خانواده ارسال می کند و حال تهمت زدن به افردا خانواده است
ما یک بار شکایت کردیم ولی به هیچ جا نرسیدیم
از شما خواهش میکنم من را راهنمایی نماید
نویسنده: پرستو سلیمانی نژاد
۱۳۹۲/۰۳/۲۹ ۰۶:۴۱:۵۵
با سلام
سوال من در مورد نحوه برخورد مدیرعامل و مدیر داخلی مرکزی بسیار معتبر است.

من 6 ماه بعنوان تایپیست دکتر در مرکزی شروع به کار کردم؛ البته درین 6 ماه، من را موظف به یادگیری 3000 اصطلاح پزشکی تا فلوشیب دکتر نمودند و البته حقوقی هم درین 6 ماه نداشتم؛ چرا که از سویی آنها معتقد بودند آموزش اصلی بر عهده آقای دکتر بوده است و من باید پولی را ازین بابت به آقای دکتر پرداخت نمایم و نظر من آن بود که 80% یادگیری مطالب با خودم بوده است و آنها بنوعی وقتم را گرفتند؛ چون من ان زمان دانشجوی کارشناسی ارشد بودم و وقت بسیار کمی برای رفتن به سر کار داشتم، در نتیجه 3 ماه به دانشگاه نرفتم و یکی از دروسم را نیز حذف نمودم و بعلاوه پیشنهاد کار از سوی مرکز بود؛
بعد از 6 ماه که اعتراض کردم، 375 هزار تومن بابت کل 6 ماه به من دادند و قرار شد به ازای 7.5 صبح تا 1ظهر: یک حقوق اداره کار و به ازاء 3 تا 9 شب یک حقوق اداره کار دیگر به من دهند. البته بعلت سهل انگاری مدیر داخلی قرارداد نوشته نشد و بعلت فشار کاری که وجود داشت ساعات کاری من از 7.5 صبح تا 11 شب یکسره بطول انجامید و در پایان تنها 260 هزار به من دادند که اعتراض کردم و 100 هزار هم اضافه دادند، و البته استعفایم را هم نوشتم. اما بعلت تخصصی که در کار دیده بودم و دینی که احساس می کردم نسبت به آقای دکتر بر گردنم است، تصمیم گرفتم مجدد به مرکز بازگردم و با اجازه آقای دکتر مجدد به مرکز بازگشتم، اما با برخورد بسیار بد مدیر عامل و مدیر داخلی مرکز روبرو شدم و حتی کار به برخورد فیزیکی کشید، مدیر داخلی شروع به توهین به آیینم کرد و گفت: گم شو بیرون. مدیر عامل هم به حمایت از او برخاست تا جائیکه کار به درگیری فیزیکی کشید و من با 110 تماس گرفتم؛ اما جناب سروان هم که آمدند، بخاطر ابهت مرکز و اسم و رسم آن از مدیر عامل دفاع کردند و آقای دکتر هم درین میان کلمه ای از من دفاع نکردند... متاسفانه بعلت فشار کاری، من درین مرکز به بیماری لکوپنی مبتلا شده بودم که تنها دکتر می دانستند و در جریان بیماری ام بودند و امروز که 18 روز از این مسئله می گذرد، حال من بسیار بدتر شده است... البته نمی گویم فحش ندادم، چرا وقتی به دینم توهین کردند، من هم فحش دادم... حوصله دادسرا و پزشک قانونی را ندارم، چرا که از طرفی من الان دانشجوی دکتری هستم و مدیر عامل و مدیر داخلی در حد سیکل و بهیچ عنوان حوصله سر و کله زدن ندارم و ثانیا میدانم بخاطر اسم و رسم مرکز، کسی از من دفاع نمی کند... بنظر شما من چکار کنم؟ آیا من حقی نسبت به 6 ماه اغازین کار دارم و می توانم حقوق 6 ماه را بگیرم و اینکه به دینم توهین کردند، در گوشم زدند، وقتم را گرفتند، آبرویم را بی جهت بردند،( چون آقای دکتر از کارم بسیار راضی بودند و بعد از استعفایی که دادم، مدیر داخلی در مرکز اعلام کردند مرا اخراج کرده اند و حتی ممنوع الورودم کردند) و اضافه کارم را هم بعلت ننوشتن قرارداد حساب نکردند ... بنظر شما من چه کنم، لطفا راهنمایی ام نمائید ...
نویسنده: ناصر شهرياري
۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۶:۱۵:۳۰
با سلام خدمت شما مشاور محترم
امروز يكي از اقوامم در مخابرات به بنده خبر داد كه خانم مسني پس از شكايت در دادگاه به جرم مزاحمت تلفني و ارسال پيامك عاشقانه از خط اعتباري تلفن بنده، حكم جلب براي من گرفته . اين در صورتي ميباشد كه من مطمئن هستم از خط من چنين اتفاقي نيفتاده . لطفا" راهنمايي ام فرماييد .
با تشكر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۲:۰۰:۵۷
پاسخ به داریوش
ممکن است اما شما قبل از این که وی این کار را بکند اگر واقعا قصد سوئی نداشته و اشتباهی پیامی داده ای به خاطر پیامد ناگوار پیامک مذکور برای خانواده وی حتما با شماره شوهر یا همان شماره تماس بگیر و عذرخواهی کن چون در صورت اشتباهی بودن نیز گاهی وقتها باعث از هم گسیختن زندگی دو خانواده و ایجاد جو بد بینی میشوید که خود گناه بزرگی است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۱:۵۷:۰۰
پاسخ به مهراس
نیاز به اعلام سرقت نیست و تاثیری هم ندارد تازه مشخص است که با چه سریال گوشی تماس گرفته شده است چون خودش مزاحم شده و متن صحبت شما هم محو می شود شکایت وی بلا دلیل است و رد میشود
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۱:۵۳:۰۰
پاسخ به محمد عالی
در هر حال عمل شما بنا به اقرار خودت و واقعیت امر و قانون جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان رابطه ای نامشروع قابل بررسی است و شما بهتر است واقعیت را بگویید تا حداقل به اتهام رابطه نامشروع با زن شوهر دار تحت تعقیب قرار نگیرید و مجازات رابطه نامشروع با یک دختر نیز برای طرفین یعنی دختر و پسر تا 70 ضربه شلاق می باشد .
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۱:۴۷:۳۶
پاسخ به حمید
با سلام شما با ارائه کپی مصدق سند رسمی مورد اشاره به قاضی دادگاه طی یک لایحه کتبی و هم به صورت شفاهی توضیح بدهید که سیم کارت را قبل از ایجاد مزاحمت به فلانی فروخته و انتقال داده اید و همه مسولیتهای بعد از ان با خریدار است
نویسنده: حمید
۱۳۹۲/۰۳/۲۴ ۱۹:۴۸:۰۲
سلام
من سیم کارت اعتباریم را در سال 84 بصورت وکالتی ( محضری) به یه نفر فروختم ولی الان فهمیدم که با اون سیم کارت برای یک خانم مزاحمت تلفنی درست شده. و این خانم رفته از صاحب سیم کارت که من باشم شکایت کرده. الان من باید چیکار کنم. به دادسرا رفتم چی جواب بدم. ممنون مبشم اگه منو راهنمایی کنید. راستی مزاحمت از نوع پیامکی بوده است
نویسنده: محمد عالی
۱۳۹۲/۰۳/۱۷ ۱۰:۵۷:۰۸
با سلامی دوباره
ببخشید اونچنان بهم خوردم که یادم رفت بابت این همه لطف و راهنمایی بی منت در حق مردم میکنی سپاسگذاری کنم . خواهشاً جواب بنده رو به همون ایمیل دوستم بدید .
خدا کند که تا فردا صبح این پیام رو دیده باشید و راهنمایم کنید.
نویسنده: محمد عالی
۱۳۹۲/۰۳/۱۷ ۱۰:۵۴:۰۴
با سلام و خدا قوت
من 2 سال پیش با دختری دوست بودم ،بصورت تلفنی.و حتی مادرش هم این موضوع رو میدونست .
اما بدها وقتی دیدم که نمیتونم با او ازدواج کنم .دیگر رابطه ام را باهاش قطع کردم .
اما الان که من ازدواج کردم در واقع چند روزه که عقد خوندیم .متاسفانه نمیدونم به چه دلایلی پدر همون دختره از من شکایت کرده البته فعلاً من نمیدونم به چه جرمی فقط از کلانتری احضار شده ام هم من و هم خواهرم . اما بنظرم شاید اونا که دیدن من ازدواج کردم و با دختر اونا ازدواج نکردم . شاید بهمین دلیل اونا هم برای قسط مزاحمت و بهم زدن وصلت اقدام به همچین کاری کرده باشند.
من موندم فردا تو کلانتری چی بگم .
مشکل دیگری که هست سیم کارت همون دختره بنام مادرش بود . و از اون زمان پدر و مادرش بخاطر اختلاف سنی باهم مشکل داشتند . میترسم پدره برای اینکه از شر همسرش خلاص بشه همچین کاری کرده . تا بگه با اون در ارتباط بودم .موضوع دو سال پیش بود ،چرا الان شکایت کرده اند موقعی که من تازه ازدواج کرده ام .
سیمکارت من هم بنام یکی دیگه بود . به اونم شکایت کرده اند.
نویسنده: داریوش
۱۳۹۲/۰۳/۱۷ ۰۲:۳۳:۲۰
با سلام و درود فراوان به شما
امروز خواستم پیامکی به دوست خودم بفرستم که اشتباهی به یک شماره ناشناس ارسال شد و بعد از چند ساعتی یه آقایی به من زنگ زد و فحاشو تهدید کرد که چرا به شماره خانومم پیامک زدی و از این حرفها. به من گفت فردا حتما میرم مخابرات و اسم و نشانی و آدرس تو درمیارم و با چند نفر میریزم سرت.
سوال من اینه که شاکی میتونه بره مخابرات شماره منو بده و آدرس و نشانی منو بگیره ؟
با تشکر
نویسنده: مهراس
۱۳۹۲/۰۳/۱۶ ۰۴:۰۹:۵۳
با سلام و احترام
من یک مزاحم تلفنی داشتم که به ایرانسلم زنگ میزد. خیلی اتفاقی شماره همراه اولم رو پیدا کردو بعد از یک بار زنگ و دو تا اس ام اس من خیلی عصبانی شدم و بهش فحش ناموسی خیلی رکیک دادم. حالا تهدید کرده که از من شکایت میکنه. چکار کنم؟ اگه اعلام سرقت کنم و بگم گوشی دست من نبوده حل میشه؟ آخه اون امشب ( که تعطیل رسمی بود) اس ام اس دادو من فردا که اولین روز اداری هست میخوام برم اعلام سرقت کنم. ولی خیلی میترسم. خواهش میکنم جواب بدید تا سکته نکردم. ضمنا اس ام اس های اون هم کاملا مودبانه بوده ولی میدونم که همون مزاحمیه که دست از سرم بر نمیداره.
نویسنده: مهراس
۱۳۹۲/۰۳/۱۶ ۰۴:۰۶:۲۴
با سلام و احترام
من یک مزاحم تلفنی داشتم که به ایرانسلم زنگ میزد. خیلی اتفاقی شماره همراه اولم رو پیدا کردو بعد از یک بار زنگ و دو تا اس ام اس من خیلی عصبانی شدم و بهش فحش ناموسی خیلی رکیک دادم. حالا تهدید کرده که از من شکایت میکنه. چکار کنم؟ اگه اعلام سرقت کنم و بگم گوشی دست من نبوده حل میشه؟ آخه اون امشب ( که تعطیل رسمی بود) اس ام اس دادو من فردا که اولین روز اداری هست میخوام برم اعلام سرقت کنم. ولی خیلی میترسم. خواهش میکنم جواب بدید تا سکته نکردم.
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۲۶:۲۴
پاسخ به سینا
مجازات تهدید زندان یا جزای نقدی به اختیار قاضی است اما با توجه به شدت جرم و انگیزه متهم تصمیم گیری می شود به این سادگی که شما گفتید حتی احتمال تبرئه وجود دارد و در صورت رضایت شاکی خصوصی جریمه و مجازاتی ندارد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۲۳:۵۳
پاسخ به پیمان س س
تبدیل حبس به جزای نقدی یا شلاق جزء اختیارات قاضی است و تا قیل از صدور حکم قطعی می توان تبدیل کرد و پس از قطعیت حکم صرفا با رضایت شاکی خصوصی
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۲۱:۰۳
پاسخ به خانم رها ازادی
سرکار خانم رها ازادی موضوع را با خانواده در میان بگذارید و از این شخص شیاد شکایت کنید قطعا دادسرا رسیدگی می کند و عندالزوم وکیل انتخاب کنید این شخص نمی توانید چنین کاری بکند و قانون با وی بر خورد میکند [جهت مشاوره 09171117977 برای تماس تلفنی با گرفتن وقت قبلی
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۱۶:۵۴
پاسخ به رضا
دادگاه بیکار نیست به این موضوعات بیخودی رسیدگی کنه
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۱۴:۵۷
پاسخ به پارمیدا
قانونا خیر ولی غیر قانونی بله در صورتی که بتوانید اثبات کنید می توانید به دادگاه شکایت کنید و مجازات ان نیز سنگین است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۱۲:۲۷
پاسخ به sanaz
در هر حال رابطه شما حتی اگر یک اس ام اس هم باشد نامشروع است ولی مجازات ان برای هر دو نفر مساوی است باید شوهر این زن هم به عنوان متشاکی به دادگاه احضار شود
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۰۹:۱۸
پاسخ به ستاره
دادگاه برای رسیدگی به جزئیات موضوع مورد شکایت شما را خواسته است باید حضور پیدا کنید و از دلایل خود و مدارک مورد استناد صحبت کنید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ۱۷:۰۶:۵۳
پاسخ به هادی
خیلی از سوالات تکراری است در عین متن رو به دلیل شخصی بودن وسیله مورد استفاده به کسی داده نمی شود اما پرینت مکالمات را مخارات می دهد .
نویسنده: سینا
۱۳۹۲/۰۳/۱۳ ۱۶:۵۰:۲۲
با عرض سلام و خسته نباشید
راستش من با یه خط دیگه به یکی از آشنا هامون یه پیامکی دادم متنش یکم تهدیدآمیز بود اونم نشناخته بود .به گفته ی خودش رفته شکایت کرده البته فقط 1 پیامک بود نه زنگ نه چیز دیگه خواستم بدونم جرمش چیه ؟با خودشم حرف زدم گفت رضایت میدم ولی اینم می گفت که دولت ازت به خاطر جرم دولتی 180هزار تومان پول میگیره این حقیقت داره تازه هنوز به کلانتری هم ارجاع نشده.
شرمنده از این که وقتتونو گرفتم اگه هم امکان داره سریع جواب بدین اگر جواب رو به ایمیلم بدین بهتره یا حقنویسنده: سینا
۱۳۹۲/۰۳/۱۳ ۱۶:۴۹:۲۷
با عرض سلام و خسته نباشید
راستش من با یه خط دیگه به یکی از آشنا هامون یه پیامکی دادم متنش یکم تهدیدآمیز بود اونم نشناخته بود .به گفته ی خودش رفته شکایت کرده البته فقط 1 پیامک بود نه زنگ نه چیز دیگه خواستم بدونم جرمش چیه ؟با خودشم حرف زدم گفت رضایت میدم ولی اینم می گفت که دولت ازت به خاطر جرم دولتی 180هزار تومان پول میگیره این حقیقت داره تازه هنوز به کلانتری هم ارجاع نشده.
شرمنده از این که وقتتونو گرفتم اگه هم امکان داره سریع جواب بدین اگر جواب رو به ایمیلم بدین بهتره یا حقنویسنده: پیمان س س
۱۳۹۲/۰۳/۱۳ ۱۰:۱۷:۴۶
سلام آقای مسیحی ممنونم از مطالب جامع و خوبتون یکی از دوستان من بهتر بگم پسر عمه ی بنده با خط من برای کسی ایجاد مزاحمت کرده و برای من احظاریه از دادگاه اومده می خواستم بدونم اگه برای من حکم حبس صادر بشه میشه به شلاغ یا جریمه نقدی تغییرش داد خواهشن جواب بدید واسم خیلی مهم هستش اگه جواب رو ایمیل کنید بیشتر ممنون میشم اگر هم امکان نداره همین جا جواب بدید ممنون میشم خدا ازتون بخاطر کمکی که به مردم میکنید راضی باشه جوابش رو میبینید ممنونم ازتون
نویسنده: رها آزادی
۱۳۹۲/۰۳/۱۳ ۰۲:۴۸:۱۸
سلام آقای مسیحی . یکی مزاحم من شده با عنوان اینکه مجرده . حالا فهمیدم متاهله و یه بچه داره. صدا و تصویر منو ضبط کرده . تا حالا به بهانه قرضو و اینجور چیزا ازم پول گرفته . حالا باز می خاد. وقتی مخالفت کردم گفت صدا و تصویرتو که داری با من حرف می زنی می یارم بلوتوث میکنم برا ملت. من یه آدم آبرو دارم . تو رو خدا کمک کنید چیکار کنم؟
نویسنده: فریبا
۱۳۹۲/۰۳/۱۲ ۱۴:۰۶:۵۶
سلام خسته نباشید تو رو خداکمکم کنید،چند وقت پیش پسر خالم به من پیشنهاد ازدواج داد و یه مدت از طریق پیام در ارتباط بودیم بهد با خانواده امدند خواستگاری ولی خانواده من مخالفت کردنند منم دیگه هیچ ارتباطی باهاش نداشتم نزدیک به چهار پنج ماه میشه ولی اون پیام میفرسته و زنگ میزنه و تهدید میکنه که پیامهای رو که من قبلا براش فرستادم رو میاره به خانوادم نشون میده میخواستم بدونم متن پیامک تا کی در مخابرات میمونه تورو خدا کمکم کنید جواب به ایمیلم بفرستید خانوادم خبر ندارن که من با ون پیامکی صحبت کردیم
نویسنده: فریبا
۱۳۹۲/۰۳/۱۲ ۱۴:۰۳:۳۷
سلام خسته نباشید تو رو خداکمکم کنید،چند وقت پیش پسر خالم به من پیشنهاد ازدواج داد و یه مدت از طریق پیام در ارتباط بودیم بهد با خانواده امدند خواستگاری ولی خانواده من مخالفت کردنند منم دیگه هیچ ارتباطی باهاش نداشتم نزدیک به چهار پنج ماه میشه ولی اون پیام میفرسته و زنگ میزنه و تهدید میکنه که پیامهای رو که من قبلا براش فرستادم رو میاره به خانوادم نشون میده میخواستم بدونم متن پیامک تا کی در مخابرات میمونه تورو خدا کمکم کنید جواب به ایمیلم بفرستید خانوادم خبر ندارن که من با ون پیامکی صحبت کردیم
نویسنده: رضا
۱۳۹۲/۰۳/۰۹ ۱۴:۲۱:۰۷
با سلام ی سوال داشتم من به اشتباه ی شمار رو گرفتم و حتی دو یا سه زنگ بیشتر نخورد که تا فهمیدم شماره رافطع کردم. حالا اونم ساعت 9 صبح بوده طرفمم مرد بوده حالا میگه میرم شکایت میکنم اصلا منکه گفتم برو من میام ولی قانونا من جرمی مرتکب شدم
نویسنده: mohammd mo ms
۱۳۹۲/۰۳/۰۳ ۱۳:۵۰:۱۶
باعرض سلام و خسته نباشید.خواهش میکنم جواب بدین ممنون میشم.یکی از دوستان من 2-3ماه پیش تو خونه دانشجویی که دور هم نشسته بودن اشتباه کرده و همینجوری نصف شبی یه شماره میگرن(شماره دختر بوده از قضا)خلاصه چند دفه زنگ زدن و مزاحمش شدن.اونم شکایت کرده و الان هنوز دادگاه نرفتیم میگه به هیچ عنوان رضایت نمیدم.میخواستم بدونم تکلیف چی میشه؟آیا شما راه حلی دارین؟خواهش میکنم کمکم کنید.میشه گفت سیم کارتو گم کرده؟
نویسنده: پارمیدا
۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ۱۸:۲۴:۵۴
ببخشیدیه سوال دیگه هم داشتم اگه گوشی خاموش باشه چطور؟بازم میشه پرینت گرفت؟ازیکی ازدوستانم شنیدم که اگه گوشی 3 روزخاموش باشه بعددیگه بایدباحکم قضایی پرینت بگیره یعنی حتی غیرقانونی هم نمیشه کمکم کنین ولطفازودبه سوال اولمم جواب بدین
نویسنده: پارمیدا
۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ۱۸:۱۱:۱۰
سلام ممنون ازمطالب مفیدتون فقط خواهش میکنم به این سوال من جواب بدین موضوع خیلی مهمیه خواهشازودجواب بدین من زیادوقت ندارم تروخدا،میخواستم بدونم کسی که توی مخابرات کارمیکنه میتونه غیرقانونی ازگوشیه یکی دیگه پرینت بگیره؟اگه میتونه چطورمیتونم جلوشوبگیرم خواهش میکنم کمکم کنین اگه اینجانمیتونین جواب بدین یه ایمیل برام بفرستین وحوابموکامل وهرچه زودتربرام بفرستین ایمیلمم نوشتم ممنون میشم لطفازودجواب بدین خییییییییییییییلی حیاتیه
نویسنده: پارمیدا
۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ۱۸:۰۹:۵۷
سلام ممنون ازمطالب مفیدتون فقط خواهش میکنم به این سوال من جواب بدین موضوع خیلی مهمیه خواهشازودجواب بدین من زیادوقت ندارم تروخدا،میخواستم بدونم کسی که توی مخابرات کارمیکنه میتونه غیرقانونی ازگوشیه یکی دیگه پرینت بگیره؟اگه میتونه چطورمیتونم جلوشوبگیرم خواهش میکنم کمکم کنین اگه اینجانمیتونین جواب بدین یه ایمیل برام بفرستین وحوابموکامل وهرچه زودتربرام بفرستین ایمیلمم نوشتم ممنون میشم لطفازودجواب بدین خییییییییییییییلی حیاتیه
نویسنده: sanazzz
۱۳۹۲/۰۲/۲۰ ۲۲:۴۹:۵۱
سلام
من و یه آقایی از چند سال پیش باهم بصورت اینترنتی آشنا شدیم و فقط تماس تلفنی داشتیم حتی یکبار هم همدیگرو ندیدیم سال گذشته ایشون ازدواج کردن و ما ارتباط تلفنیمون قطع شد و فقط گاهی اوقات بصورت اینترنتی باهم در ارتباط بودیم
اما متاسفانه حدود 10 روز پیش من به این آقا پیامک زدم و این آقا هم ج منو دادن و حتی چندباری خودشون بام تماس گرفتن در کل 12 تا پیامک بین ما رد وبدل شد که تو متنشون من از هیچ کلمه احساسی حتی عزیزم هم استفاده نکردم بر خلاف این آقا.فردای این روز خانومشون متوجه شدن و با من تماس گرفتن ولی من ج ندادم ولی یکی از دوستام با گوشیم به آین خانوم زنگ زدن و باهاشون صحبت کردن ولی ایشون گفتن که قصد شکایت دارن..
دیروز از طرف ایشون بم پیامک زدن که از من شکایت کردن و برام قراره احضاریه بیاد
من الان باد چکار کنم؟
خواهش میکنم ج منو بدین:(
نویسنده: ستاره
۱۳۹۲/۰۲/۱۷ ۰۰:۱۲:۴۱
سلام. من چند ماه پیش مزاحم تلفنی داشتم و سوالمو چند ماه پیش مطرح کردم،و شما بنده رو راهنمایی کردید. بیش از 1ماه پیش شکایت کردم و منتظر جواب از کلانتری محل یا دادگاه شدم تا امروز که از کلانتری محل تماس گرفتن که وقت دادگاه دارم و باید حضور پیدا کنم میخواستم بپرسم الان تو چه مرحله ای هستم و چرا باید برم دادگاه؟ ممنون میشم که بنده را راهنمایی بفرمایید.
نویسنده: هادی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۲۳:۵۱:۴۲
با سلام.
چندی پیش یکی از دوستام با یه خانومیارتباط اس ام اسی داشته.میخواستم بدونم آیا شوهر اون خانوم میتونه پرینت اس ام اس هاشو بگیره.و تا چه مدت مخابرات ای پیامک ها رو ذخیره میکنه.و در صورت امشاهده پیامک ها چه مجازاتی داره؟
نویسنده: هادی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۲۳:۴۹:۳۸
با سلام.
چندی پیش یکی از دوستام با یه خانومیارتباط اس ام اسی داشته.میخواستم بدونم آیا شوهر اون خانوم میتونه پرینت اس ام اس هاشو بگیره.و تا چه مدت مخابرات ای پیامک ها رو ذخیره میکنه.و در صورت امشاهده پیامک ها چه مجازاتی داره؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۰۳:۰۱:۲۵
پاسخ به عبدالرضا
بله دادگاه به کمک مخابرات می تواند سیم وی را کنترل و به محض استفاده یا روشن کردن رد یابی کرده و مالک را پیدا کند
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۰۲:۵۸:۰۴
پاسخ به میلاد امیری
مزاحمت برایش ایجاد نکن و به وی تماس نداشته باش وگرنه برایت درد سر می شود چون خودت نیز به جرم خودت اعتراف داری
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۰۲:۵۶:۱۳
پاسخ به محمد
در هر حال فعلا متهم اصلی خود شما هستید بهتر بود از اول واقعیت را می گفتید تا قاضی بتواند به درک بهتر رسیده و رای دهد قطعا اگر جرمی مرتکب نشده باشید مشکلی هم پیش نمی امد اما در این وضعیت موضوع خاصی قابل پیش بینی نیست و اگر شخص مورد نظر را پیدا کنند دوباره به سراغ شما می ایند و تازه موضوع جرم جدیدی که همان متهم کردن دیگری است به شما تفهیم می شود و اگر پیدایش نکنند نیز مجددا به سراغ خوتان می ایند بهتر است واقعت را به دادگاه اعلام کنید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۰۲:۴۹:۱۰
پاسخ به سارا اکنونی
متن اس ام اس مستندی که به عنوان دلیل باشد نیست ممکن است به عنوان قرینه ای مورد استناد دادگاه قرار گیرد و ممنوعیتی برای پذیرش شهادت برادر در قانون وجود ندارد وتشخیص صحت ان با دادگاه است گرفتن متن اس ام اس امکان پذیر است اما به راحتی صورت نمی گیرد و برای چنین جرمی خیر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۰۲:۴۴:۳۷
پاسخ به معروف
ظاهرا که همه عناوینی که گفتید می تواند باشد اما باید تحت عنوان مزاحمت تلفنی و تهدید و غصب عنوان شکایت کیفری کنید دادسرا به این جرم رسیدگی می کند
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۰۲:۴۱:۴۹
پاسخ به الف
مجازات جرم مزاحمت تلفنی یک ماه تا شش ماه حبس است
نویسنده: الف
۱۳۹۲/۰۲/۱۵ ۱۴:۳۱:۲۶
با سلام
دو نفر از طریق تماس تلفنی مدتی است که برای بنده مزاحمت ایجاد می کردند و با شکایتی که صورت گرفت مشخص شد که از طریق کیوسک تلفن است و بعد هم مزاحمتها ادامه داشت تا مزاحم پیدا شد.می خواستم سوال کنم که مجازات فردمزاحم چیست?
با تشکر
نویسنده: معروف
۱۳۹۲/۰۲/۱۲ ۱۴:۲۷:۳۱
سلام آقای مسیحی
جرم مزاحمت تلفنی همراه با تهدید پخش شماره تلفن و آبرو بردن واقع شده است که از عنوان جعلی و سؤ استفاده از شخصیت یک فرد معتبر استفاده کرده است عنوان چنین شکوایه ای چی باید باشد و نحوی رسیدگی دادگاه به چه شیوه ای است؟
با تشکر
نویسنده: سارا اکنونی
۱۳۹۲/۰۲/۱۱ ۰۱:۵۲:۱۶
با سلام و خسته نباشید
من به مدت 7 ماه در یک شرکت اعزام دانشجو به خارج از کشور کار میکردم و این شرکت با گرفتن اصل مدارک تحصیلی متقاضیان از آنها اخاذی نموده و هزینه بیشتر میگرفته است نزدیک به 4 ماه پیش با یکی از متقاضیان مرد رابطه کاری برقرار کرده و اصل مدارکش را یک اه قبل به او دادم حالا شرکت از من به عنوان خیانت در امانت شکایت کرده .و من از کارهای غیر قانونی این شرکت متلع هستم .لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید
1.آیا آنها میتوانند به صرف اس ام اس مرا در دادگاه متهم کنند.
2. شهادت برادر مدیر در دادگاه مورد قبول است.
3.آیا گرفتن متن اس ام اس امکانپذیر است یا خیر در صورتی که دادگاه اعلام نماسد برای همچین اتهامی متن اس ام اس را میگیرند؟
نویسنده: سارا اکنونی
۱۳۹۲/۰۲/۱۱ ۰۱:۵۰:۲۷
با سلام و خسته نباشید
من به مدت 7 ماه در یک شرکت اعزام دانشجو به خارج از کشور کار میکردم و این شرکت با گرفتن اصل مدارک تحصیلی متقاضیان از آنها اخاذی نموده و هزینه بیشتر میگرفته است نزدیک به 4 ماه پیش با یکی از متقاضیان مرد رابطه کاری برقرار کرده و اصل مدارکش را یک اه قبل به او دادم حالا شرکت از من به عنوان خیانت در امانت شکایت کرده .و من از کارهای غیر قانونی این شرکت متلع هستم .لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید
1.آیا آنها میتوانند به صرف اس ام اس مرا در دادگاه متهم کنند.
2. شهادت برادر مدیر در دادگاه مورد قبول است.
3.آیا گرفتن متن اس ام اس امکانپذیر است یا خیر در صورتی که دادگاه اعلام نماسد برای همچین اتهامی متن اس ام اس را میگیرند؟
نویسنده: سارا اکنونی
۱۳۹۲/۰۲/۱۱ ۰۱:۴۹:۴۶
با سلام و خسته نباشید
من به مدت 7 ماه در یک شرکت اعزام دانشجو به خارج از کشور کار میکردم و این شرکت با گرفتن اصل مدارک تحصیلی متقاضیان از آنها اخاذی نموده و هزینه بیشتر میگرفته است نزدیک به 4 ماه پیش با یکی از متقاضیان مرد رابطه کاری برقرار کرده و اصل مدارکش را یک اه قبل به او دادم حالا شرکت از من به عنوان خیانت در امانت شکایت کرده .و من از کارهای غیر قانونی این شرکت متلع هستم .لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید
1.آیا آنها میتوانند به صرف اس ام اس مرا در دادگاه متهم کنند.
2. شهادت برادر مدیر در دادگاه مورد قبول است.
3.آیا گرفتن متن اس ام اس امکانپذیر است یا خیر در صورتی که دادگاه اعلام نماسد برای همچین اتهامی متن اس ام اس را میگیرند؟
نویسنده: سارا اکنونی
۱۳۹۲/۰۲/۱۱ ۰۱:۴۸:۵۲
با سلام و خسته نباشید
من به مدت 7 ماه در یک شرکت اعزام دانشجو به خارج از کشور کار میکردم و این شرکت با گرفتن اصل مدارک تحصیلی متقاضیان از آنها اخاذی نموده و هزینه بیشتر میگرفته است نزدیک به 4 ماه پیش با یکی از متقاضیان مرد رابطه کاری برقرار کرده و اصل مدارکش را یک اه قبل به او دادم حالا شرکت از من به عنوان خیانت در امانت شکایت کرده .و من از کارهای غیر قانونی این شرکت متلع هستم .لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید
1.آیا آنها میتوانند به صرف اس ام اس مرا در دادگاه متهم کنند.
2. شهادت برادر مدیر در دادگاه مورد قبول است.
3.آیا گرفتن متن اس ام اس امکانپذیر است یا خیر در صورتی که دادگاه اعلام نماسد برای همچین اتهامی متن اس ام اس را میگیرند؟
نویسنده: محمد
۱۳۹۲/۰۲/۰۹ ۲۲:۵۷:۱۰
1392/2/9
با عرض سلام وخسته نباشید ممنون میشم که به سوال پیچیده من پاسخ بدین و من را از این سردر گمی و منجلابی که نا خواسته واردش شدم رها کنین
چندی پیش شخصی درب منزل ما آمد و احظاریه ای در دست داشت که مشخصات من و شماره تلفن من داخلش بود گفت که من را به عنوان مطلع به دادگاه میخواهند دلیلش را پرسیدم گفت که تاریخ 7/91 شیشه ماشین من را شکسته ویک سری از وسایل من را با 2 عدد گوشی همراه به سرقت برده اند و تاریخ 1/11/91 سیم کارتی که وارد گوشی شده را شناسایی میکنند صاحب خط میگوید که من خط خود را گم کردم .اورا بازداشت میکنند و پرینت مکالمات رامیگیرند و خطی که روی گوشی سرقتی بوده با خط من در تماس بوده من همان موقع از ترس گفتم که من سیم کارت را واگذار کردم واطلاعی ندارم .در صورتی که سیم کارت دست خانم بنده بوده.موضوع را از خانمم سوال کردم گفت که این شماره خواهرم هست و بنام خودش نیست و چنین گوشی را تاریخ 11/ 91 پیدا کرده و از بی اطلاعی سیم کارت را روی گوشی گذاشته و وقتی که دیده گوشی رمز داره سیم کارتش رو در آورده. .قبل از اینکه به دادگاه مراجعه کنیم با یک وکیل صحبت کردیم گفت که اگر هم بگین که گوشی را پیدا کردین باز هم قرار صادر میکنن وباید رضایت شاکی را جلب نمایید.من به شاکی گفتم که من اطلاعی از شخصی که گوشی شما دستش هست اطلاعی ندارم ولی میتوانم با خریدار خط خود صحبت کنم تا به شخصی که گوشی شما دستش هست اطلاع دهد وگوشی شما را تحویل دهد..... ( آقای مهرزاد مسیحی امید وارم که تا اینجا کاملا متوجه شده باشید و خسته نشده باشید ) خلاصه شاکی گفت که اگر گوشی را تحویل بگیرم رضایت میدم.صبح روز بعد قرار گذاشتیم دادگاه .وگوشی را تحویل قاضی دادم. یک دفعه شاکی گفت که تو ماشن من 2200000 پول هم بوده و تو گزارش 110 هم درج شده .قاضی گفت 2 روز وقت داری شخصی که خط را به او فروخته ای بیاوری دادگاه مگر نه ما فقط تو را میشناسم .ما که راهی نداشتیم مجبور شدیم به دروغ آدرس یه بنده خدا که از خانه خود اسباب کشی کرده بود را دادیم و فقط فامیلی او را نوشتیم .حالا احظاریه درب منزل او برده اند. اگر او را پیدا کنند چه میشود. اگر ما حقیقت را به دادگاه بگو ییم چه میشود . ؟؟؟اگر پیداش نکنن تا چه وقت حکم اعتبار دارد؟؟؟ممنون میشم اگه بهترین راه را پیش پای ما بزارین
نویسنده: ميلاد اميري
۱۳۹۲/۰۲/۰۶ ۲۲:۵۶:۰۴
با سلام
من قبلا بات يك دختري دوست بودم برا ازدواج اما يك ماهي هست با هم رابطه نداريم امروز زنگ زدم بهش گفت مزاحم شدي ازت شكايت ميكنم ممنون ميشم اگه راهنمايم كنيد
نویسنده: عبدالرضا
۱۳۹۲/۰۲/۰۶ ۱۱:۳۷:۰۶
با عرض سلام مجدد
آقای مسیحی خواستم ببینم که آیا امکانی وجود دارد که صاحب اصلی سیم کارت را پیدا نمود ؟ چون همانطور که گفتم سیم کارت به نام یک صاحب مغازه ایرانسلی ثبت شده است . سوال دیگری هم دارم که در نهایت چه کاری از دست بنده بر می آید ؟ آیا از روی پرینت تماس ها و یا ریز مکالمات می توان مکانی که از آنجا تماس گرفته شده است را پیدا کرد ؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۰۶ ۱۱:۱۰:۳۹
پاسخ به عبدالرضا
اگر سیم کارت روی گوشی دیگری انداخته شود می توان رد یابی ومالک ان را پیدا کرد اگر سیم کارت دیگری نیز روی گوشی وی انداخته شود باز قابل رد یابی است و اگر سیم کارت کاملا جدا شود خیر نمی توان پیدا کرد و اگر خاموش بوده یا سیم کارت جدا شود قابل رد یابی نیست
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۰۶ ۱۱:۰۷:۰۳
پاسخ به حامد
به هر حال رابطه شما چه شروع تماس با او بوده باشد یا شما رابطه نامشروع است و جرم تلقی می شود لیکن با توجه به اینکه شما تماسی نداشته اید می توانید از خود دفاع کنید که ایشان مزاحم شما می شده است و در هر حال جرم منتسب به هر دو نفر است و سهم دخترش نیز مساوی با سهم شما است لذا با اثبات رابطه نامشروع برای هر دوی شما قرار تامین کیفری و مجازات صادر می شود
نویسنده: عبدالرضا
۱۳۹۲/۰۲/۰۴ ۲۳:۵۶:۲۹
با سلام و خسته نباشید
مدتی است که یک مزاحم تلفنی دارم با خط ایرانسل , پیگیری که کردم به اسم صاحب امتیاز ایرانسل ثبت شده بود و به علت مزاحمت شخصی دادگاه ترتیب اثر نداد ( استدلالشان این بود که جرم آنچنان نیست که پیگیری شود ) لذا به علت عدم معلوم بودن هویت خریدار سیمکارت از شکایت خود دست کشیدم . به علت استمرار مزاحمت بار دیگر پرونده را به جریان انداختم اما انگار که شخص سیمکارت خود را خاموش کرده بود , حال خواستم بدانم که آیا با داشتن پرینت تماس ها می توان مکان دقیق فرد را پیدا کرد ؟ آیا خطای ردیابی فاحش است ؟ آیا راهی وجود دارد که اگر سیم کارت از گوشی جدا شود و گوشی خاموش شود بازهم بتوان فرد را پیدا کرد ؟ با تشکر
نویسنده: حامد
۱۳۹۲/۰۲/۰۴ ۲۳:۴۴:۱۹
سلام من با دختری خیلی وقته باهم اشنا شدیم و اون با تلفن خونه شون بهم زنگ میزد و حرف میزدیم و تازه باباش فهمیده که ما حرف میزدیم و من اصلا ب خونه شون زنگ نزدم.باباش می تونه بره از دست من شکایت کنه؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۰۳ ۲۰:۱۱:۰۳
پاسح هاشم اکبر زاده
بله در صورتی که بتوانید این موضوع را اثبات کنید خود یک نوع جرم تهدید به شمار می اید اما با توضیحی که دادید بعید است بتوانید اثبات کنید و جرم مزاحمت تلفنی نیز نیاز به تکرار دارد که در صورت تکرار تماس می توانید از وی شاکی شوید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۲/۰۳ ۲۰:۰۴:۴۷
پاسح به سیما
نه خیر راهی بدون اینکه شما به مرجع قضایی شکایتش کنید وجود ندارد مگر اینکه بتوانید با کد خدا منشی موضوع را حل کنید در هر حال عمل وی جرم و قابل تعقیب قضایی است
نویسنده: سیما
۱۳۹۲/۰۱/۳۰ ۱۶:۲۲:۲۲
سلام من قبلا دوست پسری داشتم که فیلمی را به بهانه اینکه میخواهد قبل ار اردواج بدن مرا ببیند دارد ومن از ازدواج با او منصرف شده ام والان نامزد کرده ام و الان مرا تهدید به بردن آبرو کرده است آیا راهی وجود دارد تا من بدون رفتن آبرویم با او مقابله کنم؟ خواهش میکنم جواب دهید خیلی نگرانم وحتی به خودکشی هم فکر میکنم
نویسنده: باران رحیمی
۱۳۹۲/۰۱/۲۸ ۱۴:۲۵:۰۲
با سلام مدتیه احساس میکنم که یکی به مکالمات تلفنی منزل ماگوش میده چون موقع حرف زدن صدا تو گوشی میپیچه ومن شک دارم هیچ موردی هم نداریم آیا چنین چیزی امکان داره که یکی شنود کنه وچجوری مطمئن بشم متشکرم
نویسنده: باران رحیمی
۱۳۹۲/۰۱/۲۸ ۱۴:۲۳:۱۲
با سلام مدتیه احساس میکنم که یکی به مکالمات تلفنی منزل ماگوش میده چون موقع حرف زدن صدا تو گوشی میپیچه ومن شک دارم هیچ موردی هم نداریم آیا چنین چیزی امکان داره که یکی شنود کنه وچجوری مطمئن بشم متشکرم
نویسنده: هاشم اکبرزاده
۱۳۹۲/۰۱/۲۵ ۲۲:۵۸:۲۳
با سلام
من مدتی است به دختری علاقه مند شدم و پس از چند وقت متوجه شدم که قبلا با کسی دیگر با اس ام اس و تلفن تماس داشته و پشیمان بود و من کنار نکشیدم و در این بین این فرد با دوستان خود در پی این بودند که این مسائل رو به اطلاع من برسانند که به من بفهمانند که این دختر در گذشته چکار ها کرده ( هدفشان سرد کردن بنده و انتقام جویی از دختر بوده و هست... ) و به زبان ساده من تحویلشان نگرفتم و از این مساله مدتی گذشت تا خانوادهایمان در جریان احساس ما بهم شدند و در جریان ارتباط بین ما هستند. حالا پس از مدتی یک تلفن به من شده که من یکی از کسانی هستم که با ان دختر بوده و به دروغ بیان کرد که بنده به ایشان توهین کردم و من را تهدید کردند و خدشان را معرفی نکردن. حال سوال من این است که میتوانم از این تهدید شکایت کنم ؟ درصورتی که موفق به ضبط مکالمه نشدم و فقط شماره تلفن و زمان مکالمه را دارم...
اگر آری،بنده را برای نحوه انجام کاره آگاه سازید(متذکر شوم که نمیخواهم خانواده دختر از گذشته او بفهمند و تا جایی که امکان دارد این شکایت از طریق خودم قابل پیگیری باشد ) . منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۲۴ ۰۱:۱۵:۲۹
پاسخ به رضا ع
جواب همان است که قبلا دادم در امور مالی ضمنا شهادت یک شاهد کافی نیست مخصوصا که مستقیما شاهد نبوده است
نویسنده: رضا ع
۱۳۹۲/۰۱/۲۳ ۱۷:۱۱:۴۷
خواهشا تا امشب جوابم بدید تا بتونم فردا در دادگاه ازش استفاده کنم
نویسنده: رضا ع
۱۳۹۲/۰۱/۲۳ ۱۷:۰۹:۴۹
با سلام و تشکر از راهنمایی ها شما
من تقریبا سه ماه در یک مغازه کامپیوتری کار می کردم که برای حقوق یک چک 300 هزار تومنی گرفتم و من از کار با اون جدا شدم اما بعد منو تهدید کرد که اگر سر کار برنگردی چک رو پاس نمی کنم و حساب را مسدود کرد اما من چک رو خرج کردم و وقتی فهمید به دادگاه شکایت کرد و گفت که پرینتر را من دزدیدم! و یک شاهد(دوست صمیمی اش) در دادگاه شهادت داده که ایشان از من اعتراف گرفته که من پرینتر را دزدیده ام "نگفته دزدی را دیده ام" و همچنین ادعا کرده من به او فحش داده ام برای این مورد شاهدی ندارد. همچنین اس ام اس از شماره من دارند که پرینتر پیش من است ، هر کسی می تواند پیامک را داده باشد. آیا اصلاً پیامک مدرک محسوب میشود. در اولین جلسه دادگاه من همه اتهامات را رد کردم و گفتم پرینتری پیش من نیست و ایشان از سر عصبانیت از خرج چک شکایت کرده.من سوء پیشینه ندارم. آیا شکایت ایشان به جایی میرسد و اگر به جایی نمی رسد ، من می توانم اعاده حسیت کنم و مجازاتش چیست؟

شما در جواب گفتین

پاسخ به رضا ع
با توجه به اینکه شاهد ندیده است ونقل قول می کند لذا از نظر دادگاه به عنوان یک ادله متقن شرعی مورد پذیرش نمی باشد اما ممکن است برای قاضی به عنوان یک قرینه ای علم به وجود اورد لذا بستگی دارد به اینکه تا چه اندازه شهادت این شخص نزد قاضی یقینی و علم اور باشد و در هر حال در قانون آیین دادرسی مدنی نیز شهادت بر شهادت داریم اما شهادت به اقرار نداریم

من در دادگاه گفتم مگه من دیوانه ام به دوست بر فرض صاحب مال اعتراف کنم دزدم

شاهد هم رفته دست رو قرآن گذاشته قسم خورده که از من اعتراف به دزدی گرفته حالا فردا من دادگاه دارم برای آخرین دفاع چی بگم

آیا قسم خوردن رو شهادت بر اقرار داریم که عملا ارزش قانونی نداره؟این قسم خوردنش اعتباری داره؟
نویسنده: رضا ع
۱۳۹۲/۰۱/۲۳ ۱۷:۰۸:۱۸
با سلام و تشکر از راهنمایی ها شما
من تقریبا سه ماه در یک مغازه کامپیوتری کار می کردم که برای حقوق یک چک 300 هزار تومنی گرفتم و من از کار با اون جدا شدم اما بعد منو تهدید کرد که اگر سر کار برنگردی چک رو پاس نمی کنم و حساب را مسدود کرد اما من چک رو خرج کردم و وقتی فهمید به دادگاه شکایت کرد و گفت که پرینتر را من دزدیدم! و یک شاهد(دوست صمیمی اش) در دادگاه شهادت داده که ایشان از من اعتراف گرفته که من پرینتر را دزدیده ام "نگفته دزدی را دیده ام" و همچنین ادعا کرده من به او فحش داده ام برای این مورد شاهدی ندارد. همچنین اس ام اس از شماره من دارند که پرینتر پیش من است ، هر کسی می تواند پیامک را داده باشد. آیا اصلاً پیامک مدرک محسوب میشود. در اولین جلسه دادگاه من همه اتهامات را رد کردم و گفتم پرینتری پیش من نیست و ایشان از سر عصبانیت از خرج چک شکایت کرده.من سوء پیشینه ندارم. آیا شکایت ایشان به جایی میرسد و اگر به جایی نمی رسد ، من می توانم اعاده حسیت کنم و مجازاتش چیست؟

شما در جواب گفتین

پاسخ به رضا ع
با توجه به اینکه شاهد ندیده است ونقل قول می کند لذا از نظر دادگاه به عنوان یک ادله متقن شرعی مورد پذیرش نمی باشد اما ممکن است برای قاضی به عنوان یک قرینه ای علم به وجود اورد لذا بستگی دارد به اینکه تا چه اندازه شهادت این شخص نزد قاضی یقینی و علم اور باشد و در هر حال در قانون آیین دادرسی مدنی نیز شهادت بر شهادت داریم اما شهادت به اقرار نداریم

من در دادگاه گفتم مگه من دیوانه ام به دوست بر فرض صاحب مال اعتراف کنم دزدم

شاهد هم رفته دست رو قرآن گذاشته قسم خورده که از من اعتراف به دزدی گرفته حالا فردا من دادگاه دارم برای آخرین دفاع چی بگم

آیا قسم خوردن رو شهادت بر اقرار داریم که عملا ارزش قانونی نداره؟این قسم خوردنش اعتباری داره؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۲۰ ۰۲:۰۸:۴۳
جناب ف-ا
با تشکر از لطف شما اما بنده ایمیل شما را ندارم ولی ایمیل من masihi55@hotmail.com است
نویسنده: ف-ا
۱۳۹۲/۰۱/۱۹ ۱۲:۳۷:۲۲
سلام . مرسي از اينكه با تمام وقت تنگي و مشكلاتي درسي به درد ودل مردم گوش ميديد و حدالمقدور جواب ميدهيد . من خيلي اتفاقي وارد پرسش و پاسخ شما شدم . ولي من به يك مشكلي خوردم كه بدليل نبود يك آدم خوب مثل شما و نبود پول براي وكيل وارد جرياني شدم كه تو خيالمم نميگنجيد كه مجلس شاكي من بود . و تا 9 سال درگير اين هستم . خيلي كسا و خيلي چيزها ديدم و شنيدم و ياد گرفتم و تجربه كردم و لي آقاي مسيحي اگر زمان داشتيد و بزرگواري كرديد خيلي و بي نهايت خوشحال ميشم و براي من روي اميل پيغام بفرستيد .و سوالي از شما بپرسم .  
مرسي از عنايت شما
 بدانيد حتماً براي موفقيت و امتحان phd شما دعا خواهم كرد .
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۱۸ ۰۲:۴۴:۲۸
در هر صورت برای هر دوی شما عمل غیر قانونی است حتی شماهر گذاشتن به قصد ایجاد رابطه نامشروع هم جرم است اما در صورتی که اس ام اس شما توهین نباشد فاقد اشکال است
نویسنده: سینا
۱۳۹۲/۰۱/۱۶ ۰۰:۳۰:۵۵
باعرض سلام و خسته نباشید.
من تو اینترنت شماره گذاشته بودم با پسری برای رفاقت دوست شم با اینکه خوم پسرم.یک نفر مدام با من تماس میگرفت تا با اصرار زیادش به او اس ام اس دادم بعد اینکه عکسش را فرستاد من با او قطع رابطه کردم و او یا الفاظ رکیک به من توهین کرد و تهدید کرد شکایت میکند.آیا ام میتواند شکایت کند و من مجرم هستم/؟؟؟
نگرانم لطفا جواب بدید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۱۵ ۰۳:۴۹:۰۹
پاسخ به محسن امیری
همه انی ادعاهایی را که مطرح کردی باید شخصا در دادسرا اثبات کنید وگرنه فعلا و علی اظاهر شما ارسال کننده این پیامکها هستید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۱۵ ۰۳:۴۴:۵۷
پاسخ به سروین
از روی سریال گوشی می شه رد یابی کرد اما اگر پیام حاوی مطلب غیر اخلاقی نباشه نشکلی نداره
نویسنده: محسن امیری
۱۳۹۲/۰۱/۱۲ ۱۸:۰۹:۵۶
سلام
چن وقت پیش در حال مسافرکشی بودم ،که یه مردی گوشی موبلیلمو دزدید.بعد اون مرد مزاحمی پیام میداد به اون طرف و اینطرف ،با یه خط دگه بهش زنگ میزدم میگفتم گوشی رو بیا پس بده هی امروز و فردا میکرد تا اینکه فهمیدم گوشی پس بده نیست،بعد یه هفته رفتم پست خطو سوزوندم،بعد از اون فهمیدم یه خانواده ای ازم شکایت کردن که اون خانواده پدرزنه سابقه همون مردی بود گوشی رو دزدید،پیاما رکیکی بهشون زد،حالا حکم من چیه؟
نویسنده: سروین
۱۳۹۲/۰۱/۰۹ ۲۳:۳۰:۰۸
با سلام مدتیه که گوشیم دست یکی از دوستام بوده که او با یک سیم کارتی که پیدا کرده به یه نفر یه دونه پیامک میده میخواستم ببینم اگه طرف پیگیر بشه و نتونه صاحب خطو پیدا کنه از رو سریال گوشی که با اون پیامک زده شده میتونه پیدا کنه اونوقت تکلیف من چی میشه اگه فقط یه دونه پیامک باشه اونم حرف زننده ای توش نبوده چی جرمش چیه؟لطفا راهنماییم کنید نگرانم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۸ ۱۳:۳۲:۵۴
پاسخ به پروین
صرف دریافت یک احضاریه در صورتی که از خودتان مطمئن هستید جای نگرانی ندارد با طرح موضضوع می توانید از خودتان دفاع کنید چون دادسرا به تحقیق می پردازد و از روی سریال گوشی و شماره هایی که قبلا روی گوشی مذکور قرار گرفته است و شماره هایی که با ان گوشی و شماره تماس گرفته شده اثبات می کند که حق با شما است یا خیر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۸ ۱۳:۲۷:۱۱
پاسخ به ستاره
سر کار خانم ستاره به نظره بنده از چنین شخصی بی حیایی هر چه سریع تر شکایت نمایید تا با هماهنگی بازپرس تلفن وی کنترل و شنود شود قطعا تلفن وی قابل رد یابی است هرچند ایرانسل باشد شک نکنید تحت تعقیب قرار گرفته به مجازات می رسد
نویسنده: ستاره
۱۳۹۲/۰۱/۰۵ ۱۹:۳۷:۱۹
سلام. من 1ماه مزاحم تلفنی با خط ایرانسل دارم .و با اس ام اس منو تهدید میکنه که فیلم و عکسهایی از من داره که اگه باهاش رابطه جنسی نداشته باشم پخش میکنه و آبرومو میبره. و گفته اگرم شکایتم کنی دست کسی به من نمی رسه.من تمام اس ام اس ایی که فرستاده رو دارم. و گوشیمو خاموش کردم.آیا خط ایرانسلی هست که مراجع قانونی نتونه به متهم دست پیدا کنه و بی نام و نشون باشه. چون مزاحم من تو اس ام اس هایش گفته که به خودش اطمینان داره که دست کسی بهش نمیرسه.خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید. سپاسگزارم.
نویسنده: ستاره
۱۳۹۲/۰۱/۰۵ ۱۹:۳۶:۳۹
سلام. من 1ماه مزاحم تلفنی با خط ایرانسل دارم .و با اس ام اس منو تهدید میکنه که فیلم و عکسهایی از من داره که اگه باهاش رابطه جنسی نداشته باشم پخش میکنه و آبرومو میبره. و گفته اگرم شکایتم کنی دست کسی به من نمی رسه.من تمام اس ام اس ایی که فرستاده رو دارم. و گوشیمو خاموش کردم.آیا خط ایرانسلی هست که مراجع قانونی نتونه به متهم دست پیدا کنه و بی نام و نشون باشه. چون مزاحم من تو اس ام اس هایش گفته که به خودش اطمینان داره که دست کسی بهش نمیرسه.خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید. سپاسگزارم.
نویسنده: ستاره
۱۳۹۲/۰۱/۰۵ ۱۹:۳۴:۵۶
سلام. من 1ماه مزاحم تلفنی با خط ایرانسل دارم .و با اس ام اس منو تهدید میکنه که فیلم و عکسهایی از من داره که اگه باهاش رابطه جنسی نداشته باشم پخش میکنه و آبرومو میبره. و گفته اگرم شکایتم کنی دست کسی به من نمی رسه.من تمام اس ام اس ایی که فرستاده رو دارم. و گوشیمو خاموش کردم.آیا خط ایرانسلی هست که مراجع قانونی نتونه به متهم دست پیدا کنه و بی نام و نشون باشه. چون مزاحم من تو اس ام اس هایش گفته که به خودش اطمینان داره که دست کسی بهش نمیرسه.خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید. سپاسگزارم.
نویسنده: ستاره
۱۳۹۲/۰۱/۰۵ ۱۹:۳۳:۴۷
سلام. من 1ماه مزاحم تلفنی با خط ایرانسل دارم .و با اس ام اس منو تهدید میکنه که فیلم و عکسهایی از من داره که اگه باهاش رابطه جنسی نداشته باشم پخش میکنه و آبرومو میبره. و گفته اگرم شکایتم کنی دست کسی به من نمی رسه.من تمام اس ام اس ایی که فرستاده رو دارم. و گوشیمو خاموش کردم.آیا خط ایرانسلی هست که مراجع قانونی نتونه به متهم دست پیدا کنه و بی نام و نشون باشه. چون مزاحم من تو اس ام اس هایش گفته که به خودش اطمینان داره که دست کسی بهش نمیرسه.خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید. سپاسگزارم.
نویسنده: پروین
۱۳۹۲/۰۱/۰۲ ۲۱:۲۲:۴۸
با سلام ببخشید برای یکی از فامیلها ی ما که خانواده ی آبرو داری هستند احظاریه دادگاه آمده مبنی بر اینکه با شماره ی ایرانسل به اسم پسرشان مزاحمت تلفنی شده اما این آقا اظهار بی اطلاعی کرده چرا که نزدیک به چند ماه کارت ملیش را گم کرده و بعلت سهل انگاری به ثبت احوال مراجعه نکرده و بعداز چندماه کارت ملیش پیدا شده و آن افراد حاضرند در دادگاه شهادت دهند که ایشان بمدت جند ماه کارتش را گم کرده آیا می تواند بی گناهیش را ثابت کند؟ راه حلی بر اثبات بیگناهیش وجود دارد ؟قاضی چه حکمی در نظر می گیرد؟تو را بخدا زود جواب بدین چون خانوادی اش دارند دغ میکنند.با تشکر فروان
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۲ ۲۰:۳۰:۴۳
پاسح به نا مشحص
بله در صورتی که با استفاده از الفاظ رکیک ایجاد مزاحمت کرده باشید مجازات ان فرق می کند در صورتی که بدون استفاده از الفاظ نامربوط هم باشد باز هم ایجاد مزاحمت تلفنی مصداق دارد.
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۴۶:۱۶
با سلام پاسخ به شیوا دولتشاهی
شما خانم دولتشاهی می توانید از هر دوی انها شاکی شوید و به نظرم در صورت تکرار این کار را بکنید چون این نوع ادمها بسیار خطرناک هستند و کلاهبردار و سوء استفاده طلبند
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۴۱:۱۱
با سلام پاسخ به شیوا روشن
نه نمی توتند از شما شکایت کند و دلیلی برای شکایت از شما ندارد و تازه به نظر شما می توانید از شوهرش و حتی از خودش شاکی شوید بهتر شوهرتان را در جریان بگذارید و مشکل شما این است که از اول شوهرتان را در جریان مشکلتان نمی گذارید تا اینکه کار به این جا برسد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۳۷:۳۰
با سلام پاسخ به زهرا
برای حل این مشکل به جز قطع کردن خط مورد نظر و استفاده از یک خط دیگر پاسخی ندارم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۳۱:۲۵
با سلام پاسخ به امجد مزرعه
جناب مزرعه اولا ارسال پاسخ به صورت خصوصی امکان ندارد مگر اینکه ایمیل برایم ارسال می کردید . ثانیا برای اثبات چنین اتهامی نیاز به دلیل محکمه پسند است و صرف ادعا کافی نیست به نظرم جای نگرانی ندارد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۲۴:۴۷
با سلام پاسخ به علی نادم
امیداوارم واقعا نادم شده باشید بله می تواند از شما هم شکایت کند دادگاه شما را احضار ممکن است چند روزی بازداشت شوید و سپس تحقیقات اداره اگاهی شروع می شود ودر نهایت با وثیقه ازاد می شویدو در نهایت به دلیل رابطه نامشروع به مجازات محکوم می شوید متن مقاله را برای نوع مجازات خود مطالعه کنید که کاملا شرح داده ام
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۲۰:۴۲
با سلام پاسخ به مینا
متاسفانه نمی توانم به شما کمکی کنم در صورتی که مشکلی دارید باید به مخابرات یا مرجع قضایی مراجعه کنید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۱۸:۱۰
با سلام پاسخ به سودی نادم
باید به مخابرات مراجعه کنید تا مشخص شود علت موضوع چیست اما قطعا به دستور مقام قضایی تلفن شما قطع می شود
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۱۵:۴۴
با سلام پاسخ به احسان
حکم مورد نظر قابل فرجامخواهی نیست در هر صورت وبعید است دادگاه تجدیدنظر مجازات در نظر گرفته را تشدید کند و شما شخصا می توانید به دادگاه مراجعه نموده واز متن حکم اطلاع پیدا کنید و در مورد وکیلتان نیز بیجهت نگران هستید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۲:۰۳:۰۱
با سلام پاسخ به جواد
من چند بار در همین موضوع صحبت کردم وعرض کردم هرنوع رابطه ای منصرف از نوع وسیله مورد استفاده رابطه نامشروع است مگر بین دو نفر که با هم رابطه مشروع داشته باشند وبستگی دارد اعلام جرم از طرف چه کسی و به چه منظوری باشد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ۰۱:۵۶:۱۳
با سلام خدمت همه مراجعین محترم و عذرخواهی ازلطف بسیار زیاد شما بنده به دلیل مشغله فراوان از جمله در پیش داشتن ازمون phdموفق به پاسگویی به سوالات شما نبودم و از طرفی قابل ذکر است که بنده برای مشاره و پاسخ دادن به سوالات شما وجهی دریافت نمی کنم و بدون چش داشت است از اظهار نظر خانم صبا هم تشکر می کنم اما نوع به کار بردن الفاظشان جای گلایه دارد و زود قضاوت کردند
نویسنده: جواد
۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۵۵:۵۱
آقاي مسيحي چرا جواب نمي ديد.
نویسنده: صبا
۱۳۹۱/۱۲/۲۰ ۰۰:۰۸:۰۸
من كه فكر ميكنم جناب مسيحي هم مانند ساير وكلا فقط اينجا دكون باز كرده براي مشاوره انلاين ودريافت پول به قول معروف هيچ گربه اي براي رضاي خدا موش نميگيره .بيكار نيست بياد نظرات شمارو بخونه وراه حل بده پس برين جاي ديگه مشكلاتتون رو بگين .
نویسنده: matin ahadi
۱۳۹۱/۱۲/۱۹ ۲۲:۴۰:۴۹
با سلام .بنده با دختری بودم و اس ام اس و پیامک میدادم و او نیز به من پیامک و زنگ میزد متقابلا.حال من 3ماه با او قطع رابطه کردم و اصلا پیامک و زنگ در این مدت نزدم فقط او پیامک و تک زنگ میزند حال سوالم این است که او میتواند از من شکایت کند به دلیل آن پیامک ها و زنگها.چون ما دوست بودیم پیامکهیی بین ما رد و بد میشد.با تشکر فراوان
نویسنده: جواد
۱۳۹۱/۱۲/۱۹ ۱۴:۵۰:۲۴
با سلام شخصي مجهول هويه با سيم كارتي كه به نام شخص ديگري مي باشد (احتمالا به نام خودش باشد) مزاحمت پيامكي شده و چون همزمان از سيم كارتي كه به نام اينجانب بوده و آن را گم كرده بودم و اطلاع نداشتم كه گم شده است،در گوشيش ميگذاشته است، از طريق مخابرات رد يابي كرده و ازاينجانب شكايت شده است آيا اين شكايت از بنده درست مي باشدچونكه مزاحمت از سيم كارتي كه به نام من مي باشد نبوده لطفا راهنمايي نماييد. با تشكر.
نویسنده: احسان
۱۳۹۱/۱۲/۱۸ ۰۳:۲۲:۰۶
با سلام /اقاي مسيحيي عزيز قبلا هم مزاحمتون شدم و پيامهام با همين اسم در زير موجود هستند /متاسفانه در ردادگاه بدويي بنده را به عنوان مزاحمت تلفني به 500 هزار تومان جريمه بدل از حبس محكوم كردند /اما متشاكي بنده اعتراض كرده ،ايشان به كمتر از زندان راضي نيستند ،از دادگاه در خواست گرفتن متن پيامكها رو كرده كه ظاهرا تر تيب اثر داده نشده است ،به وكيل من هم زنگ زده و با هاش صحبت كرده است ؛حال بعد از چند روز از اتمام دادگاه تجديد نظر حكم صادر شده به گفته وكيلم هنوز بدست ايشان نرسيده راستش كمي نگران شده ام در مورد حكم و شرايط موجود #قصد توهين ندارم اما نگرانم با وجود مبلغ زياديي كه به وكيلم داده ام وجدان را زير پا گذاشته باشد ،و كاري بر عليه من انجام داده باشد و يا منتظر باشد كه تاريخ فرجام خواهي من بگذرد به نظر شما بايد چكار بكنم تا بتوانم از شرايط حكم سر در بياورم و آيا بنده مي توانم به حكم دادگاه تجديد نظر در صورت حبس بودن اعتراض كنم /با وجود اينكه در هيچ مرحله دادگاه به سخنان من در مورد ارتباط دو طرفه توجهي نكردند و حاظر به گرفتن پرينت مكالمات ايشان نشدند .....
نویسنده: سودی نادم
۱۳۹۱/۱۲/۱۴ ۱۸:۵۵:۲۸
سلام.برای من یه پیام امده به این مضنون که به دلیل مزاحمت به مدت یک هفته سیم کارت قطع است.میخواستم بدانم ایا غیر از مخابرات در دادگاه هم از من شکایتی شده. باتشکر.
نویسنده: سودی نادم
۱۳۹۱/۱۲/۱۴ ۱۸:۵۴:۰۲
سلام.برای من یه پیام امده به این مضنون که به دلیل مزاحمت به مدت یک هفته سیم کارت قطع است.میخواستم بدانم ایا غیر از مخابرات در دادگاه هم از من کایتی شده. باتشکر.
نویسنده: سودی نادم
۱۳۹۱/۱۲/۱۴ ۱۸:۵۲:۵۸
سلام.برای من یه پیام امده به این مضنون که به دلیل مزاحمت به مدت یک هفته سیم کارت قطع است.میخواستم بدانم ایا غیر از مخابرات در دادگاه هم از من کایتی شده. باتشکر.
نویسنده: مينا
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۲:۰۸:۴۴
با سلام خدمت شما.
من يه مقدار در راهنمايي اي كه ميخوام از شما بگيرم عجله دارم.راستش مدتيه كه فكر ميكنم كسي خط تلفن ثابت ما را كنترل ميكند.و صحبتهاي من را شنيده است.صحبتهااصلا مهم نبودند ولي اينكه كنترل ميشوند كمي مرا اشفته كرده.البته من حدس ميزنم كه چه كسي است منتها ميخواهم مطمئن شوم ولي نميدانم چگونه؟ ميشه راهنماييم كنين؟ ممنونم
نویسنده: مينا
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۲:۰۷:۵۶
با سلام خدمت شما.
من يه مقدار در راهنمايي اي كه ميخوام از شما بگيرم عجله دارم.راستش مدتيه كه فكر ميكنم كسي خط تلفن ثابت ما را كنترل ميكند.و صحبتهاي من را شنيده است.صحبتهااصلا مهم نبودند ولي اينكه كنترل ميشوند كمي مرا اشفته كرده.البته من حدس ميزنم كه چه كسي است منتها ميخواهم مطمئن شوم ولي نميدانم چگونه؟ ميشه راهنماييم كنين؟ ممنونم
نویسنده: مينا
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۲:۰۷:۲۶
با سلام خدمت شما.
من يه مقدار در راهنمايي اي كه ميخوام از شما بگيرم عجله دارم.راستش مدتيه كه فكر ميكنم كسي خط تلفن ثابت ما را كنترل ميكند.و صحبتهاي من را شنيده است.صحبتهااصلا مهم نبودند ولي اينكه كنترل ميشوند كمي مرا اشفته كرده.البته من حدس ميزنم كه چه كسي است منتها ميخواهم مطمئن شوم ولي نميدانم چگونه؟ ميشه راهنماييم كنين؟ ممنونم
نویسنده: علی نادم
۱۳۹۱/۱۲/۰۴ ۲۲:۵۵:۳۶
سلام
جناب مسیحی من براثر جوانی و اشتباه با خانومی متاهل آشنا شدم
مدت شش ماه با هم مکالمه تلفنی و اس ام اسی داشتیم
تا اینکه همسر ایشان پرینت اس ام اس های موبایل ایشان را به صورت مخفیانه دریافت کرده و از ایشان شکایت کرده است.
بنده آدم آبرو داری بوده ام و تاکنون مرتکب خلافی نشده ام و متاهل و دارای فرزند هستم
بسیار نادم و پشیمانم و از آبروی خودم بیمناک
آیا ایشان می تواند از من شکایت کند؟
در صورت شکایت ایشان چه سرنوشتی خواهم داشت؟
آیا امکان دفاع خواهم داشت؟
آیا میتوان با توجه به اینکه خط اعتباری بوده است ادعا کرد که محتوا مربوط به من نیست؟
شرح مختصری از مراحل قانونی آن را بیان بفرمایید لطفا.
نویسنده: علی نادم
۱۳۹۱/۱۲/۰۴ ۲۲:۵۴:۰۵
سلام
جناب مسیحی من براثر جوانی و اشتباه با خانومی متاهل آشنا شدم
مدت شش ماه با هم مکالمه تلفنی و اس ام اسی داشتیم
تا اینکه همسر ایشان پرینت اس ام اس های موبایل ایشان را به صورت مخفیانه دریافت کرده و از ایشان شکایت کرده است.
بنده آدم آبرو داری بوده ام و تاکنون مرتکب خلافی نشده ام و متاهل و دارای فرزند هستم
بسیار نادم و پشیمانم و از آبروی خودم بیمناک
آیا ایشان می تواند از من شکایت کند؟
در صورت شکایت ایشان چه سرنوشتی خواهم داشت؟
آیا امکان دفاع خواهم داشت؟
آیا میتوان با توجه به اینکه خط اعتباری بوده است ادعا کرد که محتوا مربوط به من نیست؟
شرح مختصری از مراحل قانونی آن را بیان بفرمایید لطفا.
نویسنده: علی نادم
۱۳۹۱/۱۲/۰۴ ۲۲:۵۳:۲۱
سلام
جناب مسیحی من براثر جوانی و اشتباه با خانومی متاهل آشنا شدم
مدت شش ماه با هم مکالمه تلفنی و اس ام اسی داشتیم
تا اینکه همسر ایشان پرینت اس ام اس های موبایل ایشان را به صورت مخفیانه دریافت کرده و از ایشان شکایت کرده است.
بنده آدم آبرو داری بوده ام و تاکنون مرتکب خلافی نشده ام و متاهل و دارای فرزند هستم
بسیار نادم و پشیمانم و از آبروی خودم بیمناک
آیا ایشان می تواند از من شکایت کند؟
در صورت شکایت ایشان چه سرنوشتی خواهم داشت؟
آیا امکان دفاع خواهم داشت؟
آیا میتوان با توجه به اینکه خط اعتباری بوده است ادعا کرد که محتوا مربوط به من نیست؟
شرح مختصری از مراحل قانونی آن را بیان بفرمایید لطفا.
نویسنده: ساحل
۱۳۹۱/۱۲/۰۳ ۰۳:۳۰:۰۲
با سلام وخسته نباشيد .جناب اقاي مسيحي من مدته 2 ماهه كه مشكلمو مطرح كردم البته دوستان ديگري هم هستند كه سئوالاتشون بدون پاسخ مانده .اگه امكان دارد پاسخ سئوالات را زودتر بدهيد . از محبت شما نسبت به هموطنانتان كمال تشكر را دارم در پناه حق پيروز باشيد وسربلند
نویسنده: امجد مزرعه
۱۳۹۱/۱۲/۰۲ ۱۷:۰۸:۳۷
باسلام خدمت شما
نمیدونم چطوری موضوع رابیان کنم .دوماه پیش یک احضاریه برای ما از طرف آگاهی اومد که در آن برادر وزن برادر من را احضار کرده بودن همه دچار شوک شدیم .هر چی سوال کردیم که موضوع از چه قراره کسی نمیدونست چه خبره تااینکه روز احضار فرارسید وبرادر وزن برادرم به آگاهی رفتن وموضوع از این قرار معلوم شد که سه ماه پیش زن برادرم برای کارهای خرید به بازار میرفت (واین ازعادات هفتگی اوبود ) ودر چند روز پیاپی یک پسری که سر کوچه ما بنگاه املاک دارند ویک امانت فروشی مزاحم او میشد وحتی چند بار اورا تا دم در تعقیب میکردوهرروز یک شماره جلوی پای آن می اندازد این موضوع تاحدی پیش میرودکه زن برادرم مجبور میشود با او تماس بگیرد واز او خواهش کند که دیگر مزاحم او نشود چون او داشت با آبروی او بازی میکردولی ایشون مجددآاین کاررا تکرار میکند و ما هم هیچگونه اطلاعی از این موضوع نداشتیم وحتی به شوهرش هم هیچگونه اطلاعی نداده بود تااینکه چند روز گذشت وخبری از این پسر نشد ولی بعد از چند روز شنیدیم که روی صورت این پسر اسید ریخته شده البته ماهم از زبان مردم شنیدیم البته یه توضیحی بدم که خانواده این پسر قریب به 24 سال همسایه ما بودن البته یکسالی است که جابجا شدن وماهمیشه این پسر را در سرکوچه میدیدم واز کارهای ناشایست او اطلاع داشتیم نه فقط ما بلکه تمام محله اورا به عنوان یک فرد مزاحم میشناسن وهمچنین پدر او یکی از زمین خوارهای آن منطقه است .وکلی مسائل دیگر که دراین باب نمیگنجد عرض کنم در کل آن پسر شکایتی تنظیم کرده وبرادرم را مسبب این اسید پاشی میداند والان چند بار برادر وزن برادرم را به آگاهی احضار میکنند در کل هیچ گونه دلیل یا شاهدی بر این موضوع ندارند وفقط براساس حدس که چون ممکن برادرم فهمیده واین کاررا کرده امادر حالی که او در روزی که به آگاهی رفتن موضوع را فهمید .در این وسط آنها یه حیله ای به کار بردن ودوتا نامه تهدید آمیز تهیه کردن که یعنی برادرم آنهارا نوشته اما این نامه ها هیچگونه اساسی ندارن وطبق تحقیقات آگاهی این نامه ها بی اساس خوانده شدن چون یه حرفهایی در این نامه نوشتن که حتی یک فرد کم سن وسال آنهارا بخواند میفهمد که یک فرد سومی وجود داره که هیچ سوادی ندارد آنهارانوشته وآنها براین اساس تونستن که اسم برادرم را قاطی این موضوع کردن .وحالا ما الان چند ماه خواب وخوراک نداریم به خصوص پدرم که یک آدم معروف در منطقه است واز بزرگ خانواده است حالا ما موندیم واین مشکل بزرگ که سره ما اومده ......اگر لطف کنید ومارو دراین مورد راهنمایی کنید .البته اگر امکانش هست این مطلب را در وبلاگ در دید عموم نگذارید وبصورت خصوصی جوابم رابدهید.
نویسنده: زهرا
۱۳۹۱/۱۲/۰۲ ۰۶:۲۲:۰۳
سلام ممنون بابت اطلاعاتتون
من 23 سالمه،وقتی پیش دانشگاهی بودم سر شوخی و سرگرمی فقط چند تا اس ام اس به پسرخاله دوستم فرستادیم.بعد طرف اصرار ب دوستی داشت و قبول نکردم. طی این 4-5 سال اوایل شماره بنده رو به دوستاش میداد ولی من اصلا ب انها جواب نمیدادم.ولی چند ماهی است ک2- 3بامداد زنگ میزنه یا اس ام اس های نابجا میده و حرفای ناشایست میزنه.من دانشجوی ارشد و تاپ دانشگاهم و خطم بنام مادرمه.سخته بخام شکایت کنم.چندماهی گوشیموخاموش کردم.دوست ندارم خانواده چیزی بفهمه و دیدشون بهم عوض بشه.چون با شکایت باید با دانشگاهم خداحافظی کنم . به نظرتون چیکارکنم؟مرسی
نویسنده: زهرا
۱۳۹۱/۱۲/۰۲ ۰۶:۲۰:۴۹
سلام ممنون بابت اطلاعاتتون
من 23 سالمه،وقتی پیش دانشگاهی بودم سر شوخی و سرگرمی فقط چند تا اس ام اس به پسرخاله دوستم فرستادیم.بعد طرف اصرار ب دوستی داشت و قبول نکردم. طی این 4-5 سال اوایل شماره بنده رو به دوستاش میداد ولی من اصلا ب انها جواب نمیدادم.ولی چند ماهی است ک2- 3بامداد زنگ میزنه یا اس ام اس های نابجا میده و حرفای ناشایست میزنه.من دانشجوی ارشد و تاپ دانشگاهم و خطم بنام مادرمه.سخته بخام شکایت کنم.چندماهی گوشیموخاموش کردم.دوست ندارم خانواده چیزی بفهمه و دیدشون بهم عوض بشه.چون با شکایت باید با دانشگاهم خداحافظی کنم . به نظرتون چیکارکنم؟مرسی
نویسنده: سارا روشن
۱۳۹۱/۱۲/۰۱ ۱۶:۱۹:۰۷
سلام چند وقت پیش یک اقای روانی با پیامک های پی درپی مزاحمت برای من که متاهل و دارای یک فرزند هستم ایجاد کرده.تا اینکه یک روز خانمی که میگوید زنش است.به گوشی من زنگ زده و با فحشهای رکیک مرا تهدید به شکایت کرده. من با اینکه کاری نکردم میترسم شوهرم متوجه شود. ایا ان زن میتواند از من شکایت کند؟ خواهش میکنم زود جواب بدهید با تشکر
نویسنده: شیوا دولتشاهی
۱۳۹۱/۱۱/۳۰ ۰۲:۰۱:۰۷
سلام من سه ماه پیش تلفنی با پسری دوست شدم و هر وقت میخواستم رابطه را قطع کنم نمیذاشت و اصرار میکرد یک بار همو ببینیم بعد،در طی این مدت من به قدری به ایشون اعتماد کردم که تقریبا همه اطلاعات من وخانواده امو بهش گفتم ولی وقتی دیدمش متوجه شدم اصلا اون کسی نیست که میگفت و معتادم هست و چند پیامم درباره روابط جنسی بین ما رد و بدل شد بعد از دیدارمون هر چی اصرار کردم رابطه رو تموم نکرد و چند نفرم به عنوان خانوادش معرفی کرد که خانوادش نبودند و شروع به تهدید کرد که یا با من ازدواج می کنی یا می کشمت و... . شماره دیگه ای به من اس ام اس داد که یا اون آقا به من 7میلیون میده یا آبروتو میبریم و ازت فیلم میگیریم و...و یا با من همکاری کن نابودش کنیم ولی اون آقا زیر بار نمیره که از آشناهای اون هستن و میگه خبر نداره از این مسئله و بعد از اینکه به پدرم قول داد مزاحمم نشه بازم دست بردار نیست قصد ما به قول خودش از اول ازدواج بود ولی اون آدمی که میگفت نبود و سابقه دارم بود حقوقم خونده و میگه من قانون بلدم و انقد راه بلدم که خودمو تبرئه کنم من میتونم حداقل از اون مزاحمی که مطمئنم از طرف خودشه شکایت کنم؟
نویسنده: شیوا دولتشاهی
۱۳۹۱/۱۱/۳۰ ۰۱:۵۹:۵۵
سلام من سه ماه پیش تلفنی با پسری دوست شدم و هر وقت میخواستم رابطه را قطع کنم نمیذاشت و اصرار میکرد یک بار همو ببینیم بعد،در طی این مدت من به قدری به ایشون اعتماد کردم که تقریبا همه اطلاعات من وخانواده امو بهش گفتم ولی وقتی دیدمش متوجه شدم اصلا اون کسی نیست که میگفت و معتادم هست و چند پیامم درباره روابط جنسی بین ما رد و بدل شد بعد از دیدارمون هر چی اصرار کردم رابطه رو تموم نکرد و چند نفرم به عنوان خانوادش معرفی کرد که خانوادش نبودند و شروع به تهدید کرد که یا با من ازدواج می کنی یا می کشمت و... . شماره دیگه ای به من اس ام اس داد که یا اون آقا به من 7میلیون میده یا آبروتو میبریم و ازت فیلم میگیریم و...و یا با من همکاری کن نابودش کنیم ولی اون آقا زیر بار نمیره که از آشناهای اون هستن و میگه خبر نداره از این مسئله و بعد از اینکه به پدرم قول داد مزاحمم نشه بازم دست بردار نیست قصد ما به قول خودش از اول ازدواج بود ولی اون آدمی که میگفت نبود و سابقه دارم بود حقوقم خونده و میگه من قانون بلدم و انقد راه بلدم که خودمو تبرئه کنم من میتونم حداقل از اون مزاحمی که مطمئنم از طرف خودشه شکایت کنم؟
نویسنده: شیوا دولتشاهی
۱۳۹۱/۱۱/۳۰ ۰۱:۵۸:۴۹
سلام من سه ماه پیش تلفنی با پسری دوست شدم و هر وقت میخواستم رابطه را قطع کنم نمیذاشت و اصرار میکرد یک بار همو ببینیم بعد،در طی این مدت من به قدری به ایشون اعتماد کردم که تقریبا همه اطلاعات من وخانواده امو بهش گفتم ولی وقتی دیدمش متوجه شدم اصلا اون کسی نیست که میگفت و معتادم هست و چند پیامم درباره روابط جنسی بین ما رد و بدل شد بعد از دیدارمون هر چی اصرار کردم رابطه رو تموم نکرد و چند نفرم به عنوان خانوادش معرفی کرد که خانوادش نبودند و شروع به تهدید کرد که یا با من ازدواج می کنی یا می کشمت و... . شماره دیگه ای به من اس ام اس داد که یا اون آقا به من 7میلیون میده یا آبروتو میبریم و ازت فیلم میگیریم و...و یا با من همکاری کن نابودش کنیم ولی اون آقا زیر بار نمیره که از آشناهای اون هستن و میگه خبر نداره از این مسئله و بعد از اینکه به پدرم قول داد مزاحمم نشه بازم دست بردار نیست قصد ما به قول خودش از اول ازدواج بود ولی اون آدمی که میگفت نبود و سابقه دارم بود حقوقم خونده و میگه من قانون بلدم و انقد راه بلدم که خودمو تبرئه کنم من میتونم حداقل از اون مزاحمی که مطمئنم از طرف خودشه شکایت کنم؟
نویسنده: آرش نوري
۱۳۹۱/۱۱/۲۷ ۰۱:۵۷:۰۲
با سلام
اينجانب مدت 2 سال پيش سيم كارت ايرانسلي علاوه بر سيم كارت دايمي خودم جهت دادن ان به اقوام مقيم خارج از كشورم خريداري نمودم كه پس از مدتي متوجه شدم كه مفقود شده سپس اقدام به سوزاندن ان نمودم .
پس از 3ماه بعد نامه اي از دادگاه برايم ارسال شد كه مضموم ان تحصيل گوشي مسروقه بود پس از مراجعه متوجه شدم كه سيم كارتم در گوشي مسروقه افتاده و تا تعيين وقت دادگاه با قيد ضمانت 4 ملييوني ازاد شدم در ضمن حدود 8 ماهه پيش لوازم داخل ماشينم به سرقت رفته كه صورت جلسه پليس و همچنين حكم سارقين دستگير شده در دست اينجانب ميباشد كه احتمال ميدم سيم كارت هم در داخل ماشينم بوده است .
لازم به ذكر است اينجانب مهندس عمران و مدير عامل يك شركت ساختماني ميباشم حال استدعا دارم راهنمايي بفرماييد به چه نحوي ميتوانم ثابت كنم كه اين عمل از من سر نزده است
با سپاس از زحمتتون
نویسنده: نامشخص
۱۳۹۱/۱۱/۲۴ ۱۳:۴۲:۰۵
سلام من ی جوون 21 ساله هستم،ی سال پیش تو چت از ی دختری شماره گرفتم ی بار بهش زنگ و گه گاهی بهش اس میدادم که سلام خوبی چه خبرا فقط همین .اون شوهر داره .الان فهمیده شکایت کرده به جرم مزاحمت تلفنی ولی من مزاحم نبودم،حالا وقتی استعلام کنن ببینن که من هیچ کار اشتباهی نکردم و اس های ناجور ندادم بازم پیگیری میشم؟؟؟؟
نویسنده: نامشخص
۱۳۹۱/۱۱/۲۴ ۱۳:۴۰:۴۱
سلام من ی جوون 21 ساله هستم،ی سال پیش تو چت از ی دختری شماره گرفتم ی بار بهش زنگ و گه گاهی بهش اس میدادم که سلام خوبی چه خبرا فقط همین .اون شوهر داره .الان فهمیده شکایت کرده به جرم مزاحمت تلفنی ولی من مزاحم نبودم،حالا وقتی استعلام کنن ببینن که من هیچ کار اشتباهی نکردم و اس های ناجور ندادم بازم پیگیری میشم؟؟؟؟
نویسنده: vaezian
۱۳۹۱/۱۱/۲۴ ۰۹:۰۳:۰۳
Salam aghae mohtaram man y soali dashtam azaton omidvaram betonin rahnamaem konin..mikham bedonam pirint matne sms hae balae yek sal va ya bishtar ro mishe gerft??! Mrc
نویسنده: vaezian
۱۳۹۱/۱۱/۲۴ ۰۹:۰۰:۱۶
Salam aghae mohtaram man y soali dashtam azaton omidvaram betonin rahnamaem konin..mikham bedonam pirint matne sms hae balae yek sal va ya bishtar ro mishe gerft??! Mrc
نویسنده: نوروز محمدپور
۱۳۹۱/۱۱/۲۳ ۱۵:۳۶:۲۷
با سلام و خسته نباشید
من و خانواده ام ماه رمضان امسال تصادف کردیم بر اساس کروکی کارشناسی طرف مقابل بعلت انحراف به چپ مقصر شناخته شد(طرف بدون گواهینامه وبدون بیمه نامه)طرفم اعتراض داد و اعتراض مورد قبول واقع نشد.پس از سپری شدن مهلت درمان دادگاه حکم را صادر کرد در ضمن قبل از صدور حکم حتی من فقط راضی به جبران خسارت ماشین بودم متاسفانه طرف نامردم قدم پیش نگذاشت.بعد از مهلت دادگاه که در حکم اعلام شده بود به دادسرا رفته و درخواست دیه را اعلام کردم .حالا طرف زنگ زده من و خانواده ام را تهدید کرده لطفا راهنمایی کنید
نویسنده: نوروز محمدپور
۱۳۹۱/۱۱/۲۳ ۱۵:۳۵:۴۲
با سلام و خسته نباشید
من و خانواده ام ماه رمضان امسال تصادف کردیم بر اساس کروکی کارشناسی طرف مقابل بعلت انحراف به چپ مقصر شناخته شد(طرف بدون گواهینامه وبدون بیمه نامه)طرفم اعتراض داد و اعتراض مورد قبول واقع نشد.پس از سپری شدن مهلت درمان دادگاه حکم را صادر کرد در ضمن قبل از صدور حکم حتی من فقط راضی به جبران خسارت ماشین بودم متاسفانه طرف نامردم قدم پیش نگذاشت.بعد از مهلت دادگاه که در حکم اعلام شده بود به دادسرا رفته و درخواست دیه را اعلام کردم .حالا طرف زنگ زده من و خانواده ام را تهدید کرده لطفا راهنمایی کنید
نویسنده: نوروز محمدپور
۱۳۹۱/۱۱/۲۳ ۱۵:۳۴:۵۷
با سلام و خسته نباشید
من و خانواده ام ماه رمضان امسال تصادف کردیم بر اساس کروکی کارشناسی طرف مقابل بعلت انحراف به چپ مقصر شناخته شد(طرف بدون گواهینامه وبدون بیمه نامه)طرفم اعتراض داد و اعتراض مورد قبول واقع نشد.پس از سپری شدن مهلت درمان دادگاه حکم را صادر کرد در ضمن قبل از صدور حکم حتی من فقط راضی به جبران خسارت ماشین بودم متاسفانه طرف نامردم قدم پیش نگذاشت.بعد از مهلت دادگاه که در حکم اعلام شده بود به دادسرا رفته و درخواست دیه را اعلام کردم .حالا طرف زنگ زده من و خانواده ام را تهدید کرده لطفا راهنمایی کنید
نویسنده: نوروز محمدپور
۱۳۹۱/۱۱/۲۳ ۱۵:۳۴:۱۵
با سلام و خسته نباشید
من و خانواده ام ماه رمضان امسال تصادف کردیم بر اساس کروکی کارشناسی طرف مقابل بعلت انحراف به چپ مقصر شناخته شد(طرف بدون گواهینامه وبدون بیمه نامه)طرفم اعتراض داد و اعتراض مورد قبول واقع نشد.پس از سپری شدن مهلت درمان دادگاه حکم را صادر کرد در ضمن قبل از صدور حکم حتی من فقط راضی به جبران خسارت ماشین بودم متاسفانه طرف نامردم قدم پیش نگذاشت.بعد از مهلت دادگاه که در حکم اعلام شده بود به دادسرا رفته و درخواست دیه را اعلام کردم .حالا طرف زنگ زده من و خانواده ام را تهدید کرده لطفا راهنمایی کنید
نویسنده: علی صادقپور
۱۳۹۱/۱۱/۲۳ ۰۰:۵۶:۲۶
باسلام چند روز پیش من با یک شماره ای تماس حاصل فرمودم که متاسفانه یک خانم بود بنده به او پیشنها دوستی دادم ولی در پیامک بعد از او معذرت خواستم وگفت شما شاید شوهر دارید ومزاحمتون نمیشم کل 3 اس ام اس به او فرستادم ولی شوهر این خان به من زنگ زد هرچی فوحش بود لیچاربارم کرد واخرش گفت از من شکایتن میکنه ایا میتونه از من شکایت کنه ؟ممنون میشم جواب بدین
نویسنده: فرهود دانشمند
۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۱۲:۵۵:۴۸
سلام و خسته نباشید
حدود یکسال پیش بنده با خانمی آشنا شدم که بیوه بود! با ایشان حدود 9 ماه تماس تلفنی و پیامکی داشتیم. تا حدودا 4 ماه پیش که قطع رابطه کردیم. بنده چند روز پبش پیامک به ایشان ارسال کردم که حاوی احوال پرسی بود و چند پیامک دیگر که هیچ کدام مجتوای بدی نداشت.
ولی یکباره 2 شب پبش یک شماره ثابت همراه اول به من زنگ زد و حرف نزد و بنده فکر کردم که خود خانم هستند و پیام احوال پرسی فرستادم و از اینکه بار آخر با هم با دعوا جدا شده ایم عذر خواهی کردم! ولی هیچ پیامی نداد! فردای اون روز به من اس داد که اسمم فلانی هست! من جوابی ندادم که نوشت خلی نامردی من اسمت رو میگم آقای فلانی و برا تو گفتن اسم من کسر شان میاره! و بنده به هوای اینکه ناراحت نشن گفتن فلانی جان و خوبی فلانی خانم!دیروز صبح پیام دادم دوباره که خانواده خوب هستند جواب داد من شوهر دارم شوهرم نمیذاره از خونه بیام بیرون! من هم نوشتم کی ازدواج کردی که جواب داد یکسالی میشه! بنده هم جواب دادم اگر متاهل هستی من مزاحم نمیشم! که پیام داد من شوهرش هستم و فلان میکنمت و از تو گردن کلفت ترهاشو مثل چوب کبریت شکستمو و گیرت میارم و چنان اعتراف میگیرم ازت که بگی کی شیر مادر خورده ای و چجوری! الفاظ خیلی رکیکی هم بکار میبرد! و میگفت که ازت شکایت کردم و خودم ازت اعتراف میگیرم!
سوال با اینکه من اول اسمی از خانم ایشان نبردم خودش بود که اسم خانمش رو آورد تکلیف چیه ؟
و اینکه به دلیل اینکه ما تا 4 ماه پیش به هم پیام میدادیم! اگر پرینت پیام های هر دو طرف تا 6 ماه پیش رو در بیارن تکلیف چی هست ؟؟؟
و سوال دیگر من چه کاری میتونم انجام بدم که کار به دادگاه کشیده نشه؟
و آیا اگر این آقا عضوی از نیروی انتظامی یا اطلاعات با دادگستری باشه میتونه بدون طی مراحل قانونی کاری انجام یده؟
شرمنده با مشکل درازی که مطرح کردم! خواهشا راهکاری به بنده ارائه کنید!
پیشاپیش ممنون از بابت راهنمائیتون
نویسنده: سعید
۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۱۱:۵۲:۲۱
سلام من مرتکب اشتباهی شدم و ندونسته با خانم متاهلی ارتباط برقرار کردم . 6 ساله با هم دوستیم . حالا شخصی اس ام اس زده به همسر ایشون که من رازی رو می دونم با من تماس بگیرید می خوام بدونم اس ام اس ها تا چند وقت قابل پی گیری هست درسته تا 6 ماه بیشتر قابل پیگیری هست ؟ و آیا اگه این آدم دوستی در مخابرات داره که اونارو در اختیار اون قرار داده این امر ممکنه ؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۱۸:۱۶:۰۰
پاسخ به خانم سهیلا زندی
در هر حال عمل این اقا جرم است به نظر بنده رضایت ندهید و هر چند اشتباه شما نیز و ایجاد ارتباط می تواند در صورت اثبات جرم باشد اما دلیلی برای ادامه مزاحمتهای این شخص نمی باشد و ایشان نمی تواند به این بهانه که مثلا شما ارتباط نامشروع داشته اید مزاحم شما شود در صورت ادامه مزاحمت از دادگاه تقاضای مجازات برای ایشان کنید
نویسنده: soheila zand
۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۲:۲۳:۵۲
من اصلادنبال بدی کسی نیستم امامنابه خدارسونده بود...اگه قبل ازنوبت دادگاه برم کلانتری ورضایت بدم اومیتونی ی جوری ازمن شکایت کنه؟اگه اره تومتن رضایتم چی بنویسم که مشکلی واسم درست نکنه؟یابایددنبال شکایتموبگیرم.جان عزیزتون جواب ایمیلموبدین.
نویسنده: soheila zand
۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۲:۱۵:۰۴
فردای ان روزبه کلانتری رفته وازاوشکایت کردام.اودراحضاری اول حاضرشده ومیگفت من دوست این خانم بودام وپولی که گرفتم حقم بودچون خرجش کردام وباوقاهت تمام صحبت میکند.دادستان باراول نوشت به صلح دوطرف تمام شود.اوبازمنکراخاذی ازمن ومزاحمت وتهدیدمیشود.من پیام های تهدیدامیزاوراهنوزدارم.ایابااین وضع میتوانم اورامحکوم کنم؟
نویسنده: soheila zand
۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۲:۰۷:۲۳
من به ناچارچندمرتبه بااوبیرون رفتم.یکباربه فروشگاه کتاب رفتم که دوربین داشت ایابعداز3ماه فیلم راپاک نکرده است فروشگاه کتاب.چون من به هیچ عنوان زیربارنرفتم که من بااوبیرون رفتم.دراخرباگریه های من گفت مقدارپولی که برایت طی چندروزخرج کردام.مثل پولی که به حسابت ریختم.خرج تماس تلفنی من.بده تابروم.من 190به حسابش واریزکردام.
نویسنده: soheila zand
۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۱:۵۸:۰۶
شماره حساب هر2تاکارت عابرم نیزداخل کیف مدارکم بود.اوگفت برای حسن نیست خودمبلغی واریزمیکنم.من به هیچ عنوان حاضربه هم کلامی بااونبودام.ازبی اعتنای های من به خابگادانشگاه تماس میگرفت وبرایم مشغله ی فکری درست میکرد..بعدازمدتی من وخانوادام راتهدیدکردکه به همه میگویم بامن رابطه داشتی،من نیزازترس ابروی خودمجبوربه صحبت های تلفنی شدام .
نویسنده: سهیلا زند
۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۱:۴۶:۴۴
سلام.من دانشجوی.ارشدنرمافزارهستم3ماه پیش،کیف مدارک من داخل ماشین فردی جاماند.بعدازمدتی به تلفن من تماس گرفته ومیگفت کیف شماداخل ماشین من جامانده..چون محل سکونت من ومحل دانشگاه من در2شهرمتفاوت است فرصت نشدکه به موقع کیف رابگیرم.اوایل میگفت من ازشماخوشم امده تنهام ومایلم بامن باشی
نویسنده: امیر
۱۳۹۱/۱۱/۱۳ ۱۴:۵۵:۴۸
با سلام
من دیروز از طریق یک سایت اینترنتی شماره ای پیدا کردم که نوشته بود متعلق به یک دختر است . بنده هم فقط از روی کنجکاوی با آن شماره تماس گرفتم اما به محض اینکه زنگ زدم به روی پیغام گیر رفت و چیزی شبیه به این که این شماره تحت نظر پلیس جرایم رایانه ای است گفت که من بلافاصله قطع کردم. شاید چیزی در حدود 5 ثانیه هم طول نکشید .
چند ساعت بعد از آن پیامی با این مضمون برای من ارسال شده است:
*با توجه به تماس شما با شماره تلفنهایی که در وب سایتهای ممنوعه درج شده است و ایجاد مزاحمت،و بر اساس قانون مبارزه با جرایم رایانه ای ،به اطلاع می رساند شماره شما ضبط و به دادگاه صالحه ارجاع خواهد شد.
در صورت تمایل نسبت به همکاری میتوانید نشانی دقیق وب سایتی که شماره های افراد را از آنها برمیدارید به صورت پیامک ارسال نمایید.همکاری شمامورد نظر قرار خواهد گرفت*
حال سوالم اینه که من که مزاحم کسی نشدم فقط از روی کنجکاوی تماس گرفتم و چند ثانیه بعد هم قطع کردم، تکلیف چیه؟ چیکار باید بکنم؟ و آیا مجازاتی برام در نظر میگیرند؟ چه مجازاتی؟
ممنون میشم راهنمایی ام کنید
باتشکر از شما.
نویسنده: علي
۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۴:۴۲:۰۴
ايا پنهان كردن اعتياد زن تدليس در ازدواج محسوب مي شود وزني كه اعتيادش را پنهان كرده بعد از ازدواج مستحق پرداخت مهريه است؟
نویسنده: ساحل
۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۵۹:۲۶
با سلام.مدتي است يكي از بستگانم كه قبلا با هم اختلافاتي داشتيم ويك بار با چاقو به همسرم حمله كرد وبه ديه محكوم شده با ارسال پيامك ارامش خانواده من را به هم زده ايا با توجه به اينكه متن پيامك حاوي توهين نيست وفقط از مشكلات بوجود امده در زندگي من ابراز شادماني مي كند ميتوانم شكايت كنم به جرم مزاحمت تلفني.خواهشمندم جواب دهيد چون اين تنها مدركي است كه از او دارم واو مشكلات زيادي رو در زندگيم بوجود اورده ولي دستم خالي است ونمي توانم كاري بكنم.
نویسنده: حسین
۱۳۹۱/۱۱/۰۵ ۱۹:۲۱:۴۹
با سلام. اگر شوهری از همسرش گوشی کشف کند که در پرینت ان اس ام اس های حاوی موارد خیانت کارانه باشد ولی سیم کارت بنام همسرش نباشد می تواند از ان علیه همسرش استفاده و شکایت کند؟با تشکر لطفا زودتر پاسخ دهید منتظرم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۱۰/۲۹ ۰۱:۳۸:۳۳
پاسخ به امیر
ایشان قطعا می تواند نسبت به شما به جرم رابطه نامشروع شکایت کند و مجازات ان شلاق است
نویسنده: محمد ح
۱۳۹۱/۱۰/۲۷ ۱۸:۵۹:۵۷
سلام.یه نفر از من به جرم مزاحمت تلفنی فحاشی تهدید شکایت کرد.البته تمام اس ام اس هاروداره.باتوجه به عدم سوئ سابقه چه مجازاتی داره؟ممنون
نویسنده: امیر
۱۳۹۱/۱۰/۲۶ ۱۹:۴۸:۵۳
با سلام
سیمکارتی دارم که مدتی است از آن استفاده نمیکنم امروز شخصی به محل کارم مراجعه کرده و ادعا کرده از این سیم کارت که به نام من است با پیامک مزاحمش شده ام و میخواهد شکایت کند من به خانه مراجعه کردم و مشاهده کردم که سیم کارت سر جایش نیست و گم شده حال تکلیف من چیست که آش نخورده و دهان سوخته شده ام لطفا مرا راهنمایی کنید
نویسنده: پارسا امینی
۱۳۹۱/۱۰/۱۴ ۱۶:۳۲:۲۸
سلام،
مدتی قبل آقای از من بعنوان مزاحمت تلفنی شکایت کرده و از این موضوع را به دلیل اینکه سرباز هستم از دادسرای نظامی پیگیری نموده است و حتی آبروی مرا در محل خدمتم برده است والان نیز پس از حضور یک جلسه ای من در پازپرسی دادسرای نظامی این پرونده به دادسرای عمومی انتقال یافته است ، نکته اینجاست که تلفن منزلی که آن آقا ارائه داده به نام ایشان نمی باشد .آیا می تواند مدعی شود؟
نویسنده: خسرو
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ ۲۲:۱۸:۴۰
باسلام و خسته نباشي شخصي از طريق اس ام اس فحش هاي ركيك و زننده بيشتر از 20 بار براي من فرستاد وشكايت كردم و هرچه اخطار به در منزلش برديم نيامد دادگاه وقاضي حكم جلبش نوشت و متاسفانه هرچه با مامور رفتيم سراغش پيداش نكرديم حتي به قول مادرش ديگر خانه هم نميره هر بار جلب 1ماه دادن به من و الان تمام شده ايا دوباره قاضي جلب ميده يا اگر اصلا گير نيفته تكليف چه ميشه راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم
نویسنده: خسرو
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ ۲۲:۱۷:۲۵
باسلام و خسته نباشي شخصي از طريق اس ام اس فحش هاي ركيك و زننده بيشتر از 20 بار براي من فرستاد وشكايت كردم و هرچه اخطار به در منزلش برديم نيامد دادگاه وقاضي حكم جلبش نوشت و متاسفانه هرچه با مامور رفتيم سراغش پيداش نكرديم حتي به قول مادرش ديگر خانه هم نميره هر بار جلب 1ماه دادن به من و الان تمام شده ايا دوباره قاضي جلب ميده يا اگر اصلا گير نيفته تكليف چه ميشه راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم
نویسنده: خسرو
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ ۲۲:۱۶:۵۶
باسلام و خسته نباشي شخصي از طريق اس ام اس فحش هاي ركيك و زننده بيشتر از 20 بار براي من فرستاد وشكايت كردم و هرچه اخطار به در منزلش برديم نيامد دادگاه وقاضي حكم جلبش نوشت و متاسفانه هرچه با مامور رفتيم سراغش پيداش نكرديم حتي به قول مادرش ديگر خانه هم نميره هر بار جلب 1ماه دادن به من و الان تمام شده ايا دوباره قاضي جلب ميده يا اگر اصلا گير نيفته تكليف چه ميشه راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم
نویسنده: خسرو
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ ۲۲:۱۶:۰۶
باسلام و خسته نباشي شخصي از طريق اس ام اس فحش هاي ركيك و زننده بيشتر از 20 بار براي من فرستاد وشكايت كردم و هرچه اخطار به در منزلش برديم نيامد دادگاه وقاضي حكم جلبش نوشت و متاسفانه هرچه با مامور رفتيم سراغش پيداش نكرديم حتي به قول مادرش ديگر خانه هم نميره هر بار جلب 1ماه دادن به من و الان تمام شده ايا دوباره قاضي جلب ميده يا اگر اصلا گير نيفته تكليف چه ميشه راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم
نویسنده: حبيب
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ ۰۳:۰۹:۱۶
با سلام مجدد
چند سؤال جا ماند: در صورت ارائه پرينت ٦ ماه پيش و پيام هاي قبل از شكايت وي، آيا فرد مذكور ميتواند براي اثبات ادعايش بدان ها استناد كند؟
اگر وي نتواند بدانها استناد كند، آيامدعي العموم ميتواند به عنوان نشر مضامين و مطالب مستهجن از من شكايت كند؟
پيشرپيش از راهنمايي شما استاد ارجمند سپاسگذارم
نویسنده: حبيب
۱۳۹۱/۱۰/۱۱ ۲۲:۰۲:۲۴
با سلام، روز گذشته شماره اي را از پشت درب يكي از سرويس هاي بهداشتي برداشتم كه مطالبي در كنارش نوشته شده بود كه مخاطب را حمل بر لواط كار ميدانست( جسارت بنده را در بيان ببخشيد) من هم چون برايم واقعاً جاي سؤال بود كه چرا...؟! چرا بعضي اينكار را ميكنند؟! پيامي به وي دادم: "بچي كجايي؟ و س-ك-س ميكني؟ همين!!! ميدانم حماقت بوده ولي از روي كنجكاوي بود همش! شخص مزبور با من تماس گرفت و پرسيد چه كسي اين شماره را به من داده؟ من هم چون در آن لحظه در مترو و ازدحام جمعيت بودم نميتوانستم بگويم از پشت درب و...لذا گفتم از يكي از دوستانم گرفته ام! شخص مزبور تهديد به پيگيري كرد و از من شماره دوستم ( كه اصلاً وجود خارجي نداشت) را خواست ولي من امتناع كردم. امروز هم نام شخصي كه خط به نام اوست را به همراه يك شماره پيگيري به من داد! البته بنده به قصد منصرف كردنش از شكايت يك سري حرفا و اطلاعاتي كه در مورد رسيدگي ها و قبول دادخواست ها و مشكلات رايج و طولاني بودن پروسه دادرسي و عدم جرم انگاري عمل بنده در قانون ( من غير پيام مذكور هيچ فحش يا توهيني نكردم و فقط وي را به آرامش دعوت كردم كه اشتباه رخ داده و در پي مسبب اصلي باشد) و اينكه صاحب خط را اصلاً نميشناسم و خط را فعال خريدم به وي دادم!!! حال آنكه فروشنده از دوستان خانوادگي ماست :( اين آقاي شاكي ادعا دارد كه به من كه هيچ حتي پدر و مادرم را هم رها نميكند!! و ضمناً خودش در خلال پيام ها الفاظ ركيكي به من داده: مثل شما ...خوري و غلط كردي و پدرت رو در ميارم ...كه من آنها را نگاه داشتم. حال سؤال اين است: 
١- آيا وي ميتواند به استناد مزاحمت از من شكايت كند، وي ادعا دارد كه به اداره آگاهي اطلاع داده و خطم از طريق جي پي اس پيگيري مي شود! اين در حاليست كه من اصلاً با او تماس نگرفته ام و فقط جواب پيامهايش را داده ام؟!
٢- ادعاي ايجاد دردسر براي خانواده چطور؟!
٣- آيا بنده براي فحاشي و حتك حرمت ميتوانم از وي متقابلاً شكايت كنم؟
٤- (مهم) من خوب پيش از اين با كساني پيامهاي حاوي مطالب سكسي رد و بدل كردم با همين خطم، آيا ايشان به غير از مخابرات از طريق آگاهي و به قول خودش دوستانش مي تواند به پرينت ٦ ماه پيش پيام هاي من براي شكايت كنوني اش دسترسي داشته باشد؟؟؟
متشكرم از حضرتعالي
نویسنده: روح‏ ‏اله‏ ‏احمدی
۱۳۹۱/۱۰/۱۱ ۰۴:۴۰:۴۵
راستش‏ ‏امسال‏ ‏به‏ ‏صورت‏ ‏سنتی‏ ‏ی‏ ‏خواستگاری‏ ‏رفتم‏ ‏که‏ ‏خواهرهمسایه‏ ‏خواهرمه‏ ‏واهل‏ ‏ارومیه‏ ‏هستن‏ ‏بعدازتقریبا‏ ‏ی‏ ‏ماه‏ ‏ونیم‏ ‏گفت‏ ‏که‏ ‏دخترنیست‏ ‏‏ ‏وبکارت‏ ‏نداره‏ ‏منم‏ ‏ب‏ ‏برادرودامادشوو‏ ‏گفتم‏ ‏بصورت‏ ‏تلفنی‏ ‏دعوام‏ ‏بادختره‏ ‏شد‏ ‏وبهش‏ ‏توهین‏ ‏کردم‏ ‏الان‏ ‏بعدازشش‏ماه‏ ‏برام‏ ‏احضاریه‏ ‏اومده‏ ‏درحالی‏ ‏که‏ ‏متعهل‏ ‏شدم‏ ‏یک‏ ‏ماهه‏ ‏که‏ ‏خونه‏ ‏مامزاحم‏ ‏داره‏ ‏حتی‏ ‏همراه‏ ‏خواهرم‏ ‏و‏ ‏مشخص‏ ‏نیست‏ ‏کیه‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ .‏ ‏باتوجه‏ ‏ب‏ ‏اینکه‏ ‏من‏ ‏خواستگاربودم‏ ‏وقصدمزاحمت ‏نداشتم‏ ‏وحالا‏ ‏این‏ ‏خانوم‏ ‏وکیل‏ ‏گرفته‏ ‏تکلیف‏ ‏من‏ ‏چیه‏ ‏نظردادگاه‏ ‏چی‏ ‏میشه.‏ ‏ممنون
نویسنده: روح‏ ‏اله‏ ‏احمدی
۱۳۹۱/۱۰/۱۱ ۰۴:۳۷:۲۷
راستش‏ ‏امسال‏ ‏به‏ ‏صورت‏ ‏سنتی‏ ‏ی‏ ‏خواستگاری‏ ‏رفتم‏ ‏که‏ ‏خواهرهمسایه‏ ‏خواهرمه‏ ‏واهل‏ ‏ارومیه‏ ‏هستن‏ ‏بعدازتقریبا‏ ‏ی‏ ‏ماه‏ ‏ونیم‏ ‏گفت‏ ‏که‏ ‏دخترنیست‏ ‏‏ ‏وبکارت‏ ‏نداره‏ ‏منم‏ ‏ب‏ ‏برادرودامادشوو‏ ‏گفتم‏ ‏بصورت‏ ‏تلفنی‏ ‏دعوام‏ ‏بادختره‏ ‏شد‏ ‏وبهش‏ ‏توهین‏ ‏کردم‏ ‏الان‏ ‏بعدازشش‏ماه‏ ‏برام‏ ‏احضاریه‏ ‏اومده‏ ‏درحالی‏ ‏که‏ ‏متعهل‏ ‏شدم‏ ‏یک‏ ‏ماهه‏ ‏که‏ ‏خونه‏ ‏مامزاحم‏ ‏داره‏ ‏حتی‏ ‏همراه‏ ‏خواهرم‏ ‏و‏ ‏مشخص‏ ‏نیست‏ ‏کیه‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ .‏ ‏باتوجه‏ ‏ب‏ ‏اینکه‏ ‏من‏ ‏خواستگاربودم‏ ‏وقصدمزاحمت ‏نداشتم‏ ‏وحالا‏ ‏این‏ ‏خانوم‏ ‏وکیل‏ ‏گرفته‏ ‏تکلیف‏ ‏من‏ ‏چیه‏ ‏نظردادگاه‏ ‏چی‏ ‏میشه.‏ ‏ممنون
نویسنده: روح‏ ‏اله‏ ‏احمدی
۱۳۹۱/۱۰/۱۱ ۰۴:۳۲:۴۹
راستش‏ ‏امسال‏ ‏به‏ ‏صورت‏ ‏سنتی‏ ‏ی‏ ‏خواستگاری‏ ‏رفتم‏ ‏که‏ ‏خواهرهمسایه‏ ‏خواهرمه‏ ‏واهل‏ ‏ارومیه‏ ‏هستن‏ ‏بعدازتقریبا‏ ‏ی‏ ‏ماه‏ ‏ونیم‏ ‏گفت‏ ‏که‏ ‏دخترنیست‏ ‏‏ ‏وبکارت‏ ‏نداره‏ ‏منم‏ ‏ب‏ ‏برادرودامادشوو‏ ‏گفتم‏ ‏بصورت‏ ‏تلفنی‏ ‏دعوام‏ ‏بادختره‏ ‏شد‏ ‏وبهش‏ ‏توهین‏ ‏کردم‏ ‏الان‏ ‏بعدازشش‏ماه‏ ‏برام‏ ‏احضاریه‏ ‏اومده‏ ‏درحالی‏ ‏که‏ ‏متعهل‏ ‏شدم‏ ‏یک‏ ‏ماهه‏ ‏که‏ ‏خونه‏ ‏مامزاحم‏ ‏داره‏ ‏حتی‏ ‏همراه‏ ‏خواهرم‏ ‏و‏ ‏مشخص‏ ‏نیست‏ ‏کیه‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ .‏ ‏باتوجه‏ ‏ب‏ ‏اینکه‏ ‏من‏ ‏خواستگاربودم‏ ‏وقصدمزاحمت ‏نداشتم‏ ‏وحالا‏ ‏این‏ ‏خانوم‏ ‏وکیل‏ ‏گرفته‏ ‏تکلیف‏ ‏من‏ ‏چیه‏ ‏نظردادگاه‏ ‏چی‏ ‏میشه.‏ ‏ممنون
نویسنده: محمد فلاح
۱۳۹۱/۱۰/۱۰ ۲۰:۱۰:۰۴
با سلام چند وقت پیش شماره تلفنی در اینترنت جهت امتیاز به زیبایی شخصی گذاشته شده بود چون این ایمیل دست بدست چرخیده بود برای ایمیل من عکس خانم نبود فقط متن نوشتاری با شماره تماس بود من با این خط تماس گرفته فورا قطع کردم چون فکر کردم سر کاریست و هیچ حرفی نزدم بعد از 3 دقیقه مرد مسنی تماس گرفت با شماره من گفت شما تماس گرفتی با این خط گفتم اشتباه شده و معذرت خواهی کردم و قطع کردم الان نزدیک یکماه است دو نفر از کلانتری هی تماس میگیرن و سوال میکنند این شماره را از کجا اوردی در صورتی که من فقط یک تک زنگ زدم و قطع کردم حالا از شما میخواهم بدانم حکم این کار من چیست در مرحله دوم که پلیس زنگ زد اسم و مشخصات مرا گفت و من تایید کردم و راست و حقیقت را گفتم خواهشا مرا راهنمایی کنید
نویسنده: الهام پارسا فر
۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۵:۱۷:۳۵
سلام خسته نباشید ما چند وقت پیش با دختر خاله ام که خیلی با هم یه زمانی صمیمی بودیم دعوا کردیم سر دزدی گوشی که اون از خونمون برداشته بود و چند روز بعد ما گوشی را از کیفش پیدا کردیم و چون چند روزی گوشی موبایل دستش بود باوسیله اون باچند نفری تماس گرفته بود که باعث مزاحمت ما شده بود وحرفهای رکیکی زده بود (بصورت اس ام اس)وقتی مادرم بعد از مدت طولانی موضوع دزدی و مزاحمت اون آقا را به پدرش گفت ایشون برای دفاع از خودش برای من پاپوش درست کرده و ادعا میکنه که آقای مزاحم دوست پسر منه و از خط ایرانسل من پرینت گرفته حالا درواقع سوالم اینه که آیا میشه پیرینت اس ام اس کسی دیگه رو گرفت یا اصلا اگر بخواهم خودم برای اثبات بی گناهیم پیرینت خطمو بگیرم باید چه اقداماتی را انجام بدم تو رو خدا لطفا کمکم کنید ممنون وسپاسگذارم از لطفتون!!!!!!!
نویسنده: الهام پارسا فر
۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۵:۱۶:۴۳
سلام خسته نباشید ما چند وقت پیش با دختر خاله ام که خیلی با هم یه زمانی صمیمی بودیم دعوا کردیم سر دزدی گوشی که اون از خونمون برداشته بود و چند روز بعد ما گوشی را از کیفش پیدا کردیم و چون چند روزی گوشی موبایل دستش بود باوسیله اون باچند نفری تماس گرفته بود که باعث مزاحمت ما شده بود وحرفهای رکیکی زده بود (بصورت اس ام اس)وقتی مادرم بعد از مدت طولانی موضوع دزدی و مزاحمت اون آقا را به پدرش گفت ایشون برای دفاع از خودش برای من پاپوش درست کرده و ادعا میکنه که آقای مزاحم دوست پسر منه و از خط ایرانسل من پرینت گرفته حالا درواقع سوالم اینه که آیا میشه پیرینت اس ام اس کسی دیگه رو گرفت یا اصلا اگر بخواهم خودم برای اثبات بی گناهیم پیرینت خطمو بگیرم باید چه اقداماتی را انجام بدم تو رو خدا لطفا کمکم کنید ممنون وسپاسگذارم از لطفتون!!!!!!!
نویسنده: مريم
۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۲:۰۱:۵۹
يه كسي مزاحمم شده از راه تلفني وشمارمو پخش كرده ومن گفتم دوست نميشم اونم دستگير شده يه كسي پيام داده گفته من پليسم با استفاده از شماره اون به من گفته ادرس خونمو بدم ايا اين درسته؟
نویسنده: امیر
۱۳۹۱/۱۰/۰۴ ۱۴:۵۶:۲۹
سلام
جناب مسیحی من براثر جوانی و اشتباه با خانومی متاهل و در آستانه جدایی در اینترنت آشنا شدم
مدت شش ماه با هم مکالمه تلفنی و اس ام اسی داشتیم
تا اینکه همسر ایشان پرینت اس ام اس های موبایل ایشان را به صورت مخفیانه دریافت کرده و از ایشان شکایت کرده است.
بنده آدم آبرو داری بوده ام و تاکنون مرتکب خلافی نشده ام و متاهل و دارای فرزند هستم
بسیار نادم و پشیمانم و از آبروی خودم بیمناک
آیا ایشان می تواند از من شکایت کند؟
در صورت شکایت ایشان چه سرنوشتی خواهم داشت؟
آیا امکان دفاع خواهم داشت؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۱۰/۰۳ ۰۴:۲۵:۲۴
پاسخ به خانم حسنی
سوال شما حقوقی نیست باید از مخابرات پرسیده شود/
نویسنده: حسنی
۱۳۹۱/۰۹/۲۹ ۱۹:۱۹:۳۰
آقایی مزاحم من می شود به مدت 10 سال با هم همکار هم هستیم ولی همسرم به من می گوید خراب هستی ولی چون ایشان با همسرشان مشکل دارند از کمک می خواست ما با هم تماس می گرفتیم و به هم اس ام اس می دادیم حالا آیا می توان متن اس ام اس را پرینت گرفت و تا چه مدت باقی می ماند و پرینت شماره تلفن ها را می توان تا چه مدت در مخابرات باقی می ماند لطفاً کمک کنید مسئله خیلی حیاتی است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۲۹ ۰۲:۳۵:۵۵
پاسخ به رویا
اگر قاضی بخواهد پرینت شماره شما را بگیرد معمولا فقط شماره های و تعداد اس ام اس ها را می گیرد نه متن ان اما اگر موضوع مهم بوده و متن اس ام اس موضوع استعاام دادگاه باشد در مدت مثلا شش ماه همه اس ام اس ها گرفته می شود اما در صدور حکم به موضوع خاص در ارتباط با شما و متهم به بقیه اس ام اس ها توجه نمی کنید اما در عین حال چون موضوع شخصی و محرمانه است می توانید از دادسرا درخواست کنید که فقط متن اس ام اس های ارسالی و دریافتی از شماهر مشخصی را استعلام بگیرند چون ممکن است کسی در این نوع ارتباط با اشخاص خاصی الفاظ غیر رسمی استفاده کرده باشد مثلا شخصی با همسرش راحت بوده و از الفاظ غیر رسمی و خصوصی استفاده کرده است پس باید از دادسرا خواسته شود که متن اس ام اس در ارتباط با شماره متهم خواسته شود
نویسنده: رویا
۱۳۹۱/۰۹/۲۶ ۰۵:۰۶:۱۹
ببخشید تو پیام قبلی در جمله آخر نوشتم " آیا دادستان به اونا هم برای ارائه حکم توجه می کنه؟" که باید اصلاح کنم " آیا قاضی به اونا هم برای ارائه حکم توجه می کنه؟"....
در ضمن پیشاپیش از کمک و راهنمایی تون سپاسگزارم.
نویسنده: رویا
۱۳۹۱/۰۹/۲۶ ۰۴:۵۹:۵۲
با سلام. من یه سوال دارم که می خواستم لطفا بهم جواب بدین.
من از کسی بابت مزاحمت از طریق تلفن و اس ام اس شکایت کردم. تو اس ام اس هاش تهدید و فحاشی های رکیک کرده بود. خودم پرینت اس ام اس هاشو (به طور غیر رسمی) به درخواست معاون کلانتر گرفتم و ضمیمه پرونده شد. طرف رو سه بار احضار کردن به کلانتری واسه جواب گویی، که نیومد و بازداشتش کردن و آوردن کلانتری. طرف تو کلانتری تعهد داد که دیگه مزاحمت ایجاد نکنه. چون این پرونده در رابطه با پرونده دیگه ای بود، برای پیگیری بیشتر رضایت ندادم و پرونده اش به دادستانی فرستاده شد. حالا می خوان پرینت اس ام اس ها رو از مخابرات بگیرن تا سندیت پیدا کنه. حالا اینجا سوال من پیش می آد که آیا وقتی پرینت اس ام اس ها رو می گیرن، فقط تو لیست پرینت شده مخابرات اس ام اس های رد و بدل شده بین شماره من و طرف مزاحم نمایش داده می شه یا نه؛ اس ام اس های دریافتی و ارسالی به کل شماره هایی که در یه مدت زمان معین با من در تماس بودن آورده می شه؟ نمی خوام اس ام اس های شخصی ام با دیگران هم نمایش داده بشه.... اگه اینجور اس ام اس ها هم باشه، آیا دادستان به اونا هم برای ارائه حکم توجه می کنه؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۲۴ ۰۴:۱۶:۵۰
پاسخ به مریم
بهترین را در میان گذاشتن موضوع با خانواده است مخصوصا اگر با مادرت راحت تری فورا اطلاع بدهید از هر گونه ارتباط و پاسخ گویی به وی خوداری کنید و در صورتی که مزاحم شما می شود می توانید از وی شکایت کنید
نویسنده: مریم
۱۳۹۱/۰۹/۲۱ ۲۳:۱۱:۵۶
سلام
یه پسر هی مزاحم من میشه منو تهدید میکنه که اگه با من دوست نشی میرم مخابرات ازت شکایت میکنم.منم نمیتونم این موضوع رو با خانواده در میون بذارم.چکار کنم؟؟؟
با تشکر
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۱۳ ۰۳:۵۹:۲۶
پاسخ به نارگل
نوع رسیدگی ها در دادگستری و طولانی شدن جریان دادرسی که گاهی باعث می شود دادگستری حیات خلوت مجرمین شده و جری تر شوند و بر عکس گاهی هم بی گناهی را با سخت گیری بیش از حد مجازات می کنند بزرگترین معظل در حال حاضر دادگستری است که حاکی از سلیقه های متعدد قضات ان است پرونده نیز باید مکررا پیگیری شود و خود شاکی باید امور پرونده را پیش ببرد و در صورت عجز از پیگیری از وجود یک وکیل خوب استفاده نمایید و در صورتی که توجه نمی شود به رییس کل دادگستری نامه نگاری نمایید قطعا متهم به مجازات خواهد رسید
نویسنده: نار گل
۱۳۹۱/۰۹/۱۲ ۲۲:۲۳:۵۸
مرسی که وقت میذارید
چند ماه پیش شخصی مزاحم من شدوگفت فیلم ناموسی ازت دارم و به شوهرم زنگ زد تا فردا صبح فیلمو به شوهرم نشون بده و فردا ان روز گفت فیلم را نشون نمیدم (در حال صحبت کردن با شوهرم ٍشوهرم ازش فیلم گرفت تا ازش شکایت کند)شکایت کردیم مدارکی که به دادگاه ارائه دایم شامل(فیلمی که از متهم گرفتیم و پرینت پیامهای متهم))الان 6 ماه از شکایت میگذردوایشان مزاحمت های ایجاد کردن که از حد حساب گذشته و با وجود پیگیری مدام دادگاه اخر ایشان برگزار نمیشود که ایشان را به مجازات برساند لطفاُ راهنمایی کاملی مرا بکنید ((شکایت را فروردین ماه انجام دادایم ))
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۲۲:۰۱:۱۰
پاسخ به ehsan
به نظر می رسد بدون اثبات اتهام وارده و گرفتن کمیته انظباتی نمی توانند جلوی تدریس شما را بگیرند و در صورتی که از این اتهام تبرئه شوید مدت تعلیق نیز جزئ سوابق کاری شما محسوب می شود و در خصوص نیابت منظورتان نفهمیدم اگر منظور تعقیب قضایی است که وظیفه اداره حقوقی یا مشاوره حقوقی دانشگاه یا ریاست دانشگاه می باشد
نویسنده: امين تنهايي
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۱۸:۵۵:۵۵
سلام
من با شخصي به مدت 30 ماه رابطه دوست دختري و پسري داشتم و در اين مدت تقريبا 15000 پيام كوتاه من دادم و 14000 طرف قابل. و تماس تلفني هم داشتيم كه من خيلي تماس داشتم تقريبا به هزار ساعت ميشه. الان اين شخص ميخواد برود دادگاه شكايت كند كه من مزاحم ايشان شدم و به محل كار و منزل و همراه ايشان مزاحم شدم. اگه شكايت كند چه جريمه و مجازات كيفري براي من در نظر گرفته مي شود با توجه به اينكه خودشان از ارتباط راضي بودند و الان داردشكايت ميكند.
من هم ميتوانم شكايت كنم؟
لطفا كمكم كنيد چون خيلي حياتي هست و بستگي به آينده ام دارد و شغلم رو از دست ميدهم.
نویسنده: امين تنهايي
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۱۸:۴۳:۳۴
سلام .مطالب شما مفيد بود.
من با خط ايرانسل ام مزاحم كسي شدم كه حرف نزدم و فقط در حدود 20 پيام و 50 تماس تك و تماسي كه حرف نزدم داشتم و شخص مورد نظر بدون شكايت از من فهميده كه مالك سيم كارت هستم. چون اين شخص در اطلاعات مشغول بكاره.آيا ايشان مي توانند بدون شكايت از طريق فعاليتي كه دارند مالك شماره كه من باشم رو پيدا كنند؟ اگه شكايت كنند چه جريمه كيفري براي من در نظر گرفته خواهد شد؟
نویسنده: ehsan
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۱۷:۵۲:۲۷
از راهنمایی شما ممنونم. جواب این سوال را ندادیت که رییس حراست میتونه نیابت قضایی بگیره. وبابرخوردهای نادرست باعث ابرو بشه . ضمنا عضو علمی هستم ودر حال حاضربدون برگذاری کمیته انتظامی جلوی تدریسم را گرفته اند .ودر دانشگاه حضور بدون تدریس دارم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۱۶:۲۱:۰۶
پ به یوسف د
متن اعلامی شما توهین است و چنانچه می توانید رضایت صاحب کار خود را بگیرید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۱۶:۱۹:۲۳
اقای مهدی مددیان لطفا از طریق پروفایل در سایت وارد شده و درخواست مشاوره نمایید
چون موضوع نیاز به مشاوره دارد و از طریق پروفایل بنده قابل پاسخ دهی است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۱۶:۱۷:۰۱
پاسخ به احسان مجدد
موضوع شما نیاز به مشاوره دارد و از طریق پروفایل بنده قابل پاسخ دهی اشت
نویسنده: مهدی مددیان
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۰۲:۵۸:۲۱
با عرض سلام وخسته نباشید بنده با همسرم کارمان به دادگاه کشیده ایشان بدون اطلاع بنده برای مسکن مهر ثبت نام کرده ودر پرونده ثبت نامی ایشان رضایت نامه شوهر وجود ندارد وکپی شناسنامه وکارت ملی مرا رونوشت برابر اصل کرده وضمیمه پرونده خودش کرده یعنی من از حق استفاده از مسکن مهر و غیره سلب امتیاز شدم لطفا راهنمایی کنید که من به چه عنوانی میتوانم شکایت بکنم
نویسنده: یوسف د
۱۳۹۱/۰۹/۰۹ ۱۷:۵۷:۴۸
سلام من هفته پیش با صاحب کارم دعوام شد و ایشان با دوستانش مرا زدن بعد فرار کردن منم از طریق اس ام اس یک فوش دادم و بعد گفتم بیا فلان خیابان و او رفته شکایت کرده به نظر تون مجازات من چی؟
نویسنده: احسان
۱۳۹۱/۰۹/۰۷ ۱۶:۵۵:۵۴
با سلام/در مورد مزاحمت تلفني توضيح نداديد آقاي مسيحي عزيز/آيا ايشان ميتواند بحث مزاحمت را اثبات كند با توجه به عرايض بنده
نویسنده: احسان
۱۳۹۱/۰۹/۰۷ ۱۶:۴۴:۲۰
با سلام مجدد و ممنونم از راهنمايي شما/آقاي مسيحي در صورت نگه داشتن پيامكها توسط ايشان آيا بنده راهي براي انكار اين مطلب دارم يا خير /يعني آيا با انكار مطلق بنده كه به ايشان چنين پيامكي نداده ام آيا مي توانم خودم را از اثبات جرم مبرا كنم / با وجود اينكه از دروغ متنفرم در دادگاه اعلام نمايم ايشان به گوشي من دسترسي داشته اند و ميتوانسته اند خودشان اين پيامكها را براي خودشان بفرستند/لازم بذكر ميدانم من پيامكهاي ايشان را نگه داشته ام همه نوع پيامكي ايشان براي من فرستاده اند از جمله س/ك/س و سياسي و شوخي و خنده و حتي تحديد و فحش البته نه فحشهايي شبيه گفته هاي من /خواهشا راهي را به من بگوييد تا از آن را ه بتوانم خودم را تبرئه كنم از دست چنيدن آدمي خلاصي پيدا كنم /ميدانم كه شما در گير مسائل كاري هستيد و مشكلات كاري شما هم زياد است اما واقعا از شما ممنون مي شوم كه راهكاري دفاعي پيشنهاد كنيد (متشاكي بنده به هر عنوان ميخواهد به بنده صدمه بزند و به هر عنواني دست ميزند و از آنجايي كه خانم هستند و دارراي ظاهري آراسته و زيبا هستند و با توجه به اقدامات ِ اين مدت اخير نگرانم نكند دل قاضي را دچار وسواس كند در دادن حكمي عادلانه /متوجه كه هستيد )
نویسنده: hasan
۱۳۹۱/۰۹/۰۵ ۲۰:۳۰:۵۲
از راهنمایی شما ممنونم. جواب این سوال را ندادیت که رییس حراست میتونه نیابت قضایی بگیره. وبابرخوردهای نادرست باعث ابرو بشه . ضمنا عضو علمی هستم وحضور بدون تدریس در دانشگاه دارم .
نویسنده: مازیار
۱۳۹۱/۰۹/۰۵ ۱۸:۳۱:۱۴
با سلام
چند مدت پیش فردی از من شکایت کرده به جرم مزاحمت تلفنی و فحاشی مرا متهم ساخته است این در حالی است که ادعاکرده است شماره ی مزاحم شونده یک ایرانسل بوده که بنده اصلا از وجود آن ایرانسل خبر نداشته ام وحالاهم شماره ی آن را نمیدانم درصورتی مخابرات نامه داده این ایرانسل از این گوشی و با این سریال که سریال گوشی بنده میباشد مزاحم شده و حتی این شماره ی ایرانسل به برادرم خودم ودوستانم که شماره های آن درگوشی بنده save شده مزاحم شده.واز جنابعالی تقاضا دارم که چطوری بی گناهی خود را در دادگاه ثابت کنم آیا باقسم خوردن در دادگاه میتوانم از این معرکه بیرون آیم و بی گناهی خود را ثابت نماییم؟.منتظر جوابتونم.باتشکر وعرض ادب.مازیار
نویسنده: مازیار
۱۳۹۱/۰۹/۰۵ ۱۸:۲۷:۲۶
با سلام
چند مدت پیش فردی از من شکایت کرده به جرم مزاحمت تلفنی و فحاشی مرا متهم ساخته است این در حالی است که ادعاکرده است شماره ی مزاحم شونده یک ایرانسل بوده که بنده اصلا از وجود آن ایرانسل خبر نداشته ام وحالاهم شماره ی آن را نمیدانم درصورتی مخابرات نامه داده این ایرانسل از این گوشی و با این سریال که سریال گوشی بنده میباشد مزاحم شده و حتی این شماره ی ایرانسل به برادرم خودم ودوستانم که شماره های آن درگوشی بنده save شده مزاحم شده.واز جنابعالی تقاضا دارم که چطوری بی گناهی خود را در دادگاه ثابت کنم آیا باقسم خوردن در دادگاه میتوانم از این معرکه بیرون آیم و بی گناهی خود را ثابت نماییم؟.منتظر جوابتونم.باتشکر وعرض ادب.مازیار
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۰۵ ۰۵:۳۶:۱۲
پاسح به حسن
متاسفانه قطع رابطه شما با دانشگاه کاملا در اختیار دانشگاه است و یک امر کی طرفی است از طرفی دیگر در چنین محیطهایی مثل دانشگاه باید بسیار مواظب بود چون خیلی از افراد به دلایل مختلف دنبال خراب کردن اشخاص بوده و اشخاصی نیز اماده پذیرایی از این نوع اشخاص تشخیص حق نیز بسیار سخت است اما چنانچه حط متعلق به شما نیست وشما نیز مرتکب چنین تخطی نشده نباید از گرفتن پرینت ناراحت شوید هر چند گرفتن پرینت چنانچه به دستور صریح دادگستری باشد قانونی و امکان پذیر است و گرنه غیر قانونی است به هر حال اثبات هر نوع ادعا در این خص.وص مخصوصا که با ابروی اشخاص در ارتباط است باید به وسیله مدعی در دادگاه صورت گیرد و مرجع صالح برای رسیدگی به حق هر کدام از طرفین دادگاه می باشد
نویسنده: hasan
۱۳۹۱/۰۹/۰۴ ۲۲:۲۸:۲۶
سلام من در دانشگاه تدریس میکنم یک روز حراست به من زنگ زد که به احدی از دانشجویان دختر اس ام اس مستهجن دادم واز من شاکی شده. این در حالی بود که خط مد نظر ایشان (ایرانسل)4ماه مفقود شده بود.این خط به نام من نیز نبوده. و رییس حراست به گفته خودش بانیابت قضایی پرینت گرفته است.و مشکلات عدیده ای برای من ایجاد شده وبدون تفهیم اتهامی جلوی تدریسم را گرفته. و ابروی من تحت شعاع قرار گرفته است. و تا امروز حتی نام دانشجو بیان نشده است. ومن نیز تمام اتهامات را رد نموده. حال چند سوال دارم 1 .ایا ایشان حق دریافت پرینت این خط را داشته 2. چگونه میتوان قانونی برخورد کرد (از شما منونم)
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۰۴ ۰۷:۴۶:۲۳
پاسخ به ابوالفضل جعفری
مجازات ان همان یک تا شش ماه است و چنانچه موضوع فحاشی شما هم قابل اثبات باشد دارای مجازات است
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۹/۰۴ ۰۷:۴۳:۴۹
پاسخ به احسان
الفاظ به کار برده شده توسط شما حمل بر توهین و افترا است و مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی مجازات یک ماه تا یک سال حبس است یا تا 74 ضربه شلاق و منوط به اثبات ان است که یکی از راههای اثبات ان نگه داشتن متن اس ام اس است وگرنه رابطه ای که ذکر کردید بدون توان شما در اثبات وجود صیغه موقتی حتی اگر شفاهی باشد رابطه نامشروع تلقی می شود و مجازات ان فقط شلاق است
نویسنده: ابوالفضل جعفری
۱۳۹۱/۰۹/۰۱ ۰۰:۵۸:۰۶
سلام خسته نباشید.شماره ی ایرانسلی به خانه من مزاحم میشود و چون مزاحمت ایشان تکرار میشد من مجبور به فحش دادن به ایشان شده ام و تعداد زنگ های ایشان طبق پرینت 16دفعه ان هم در زمان های 11.10.8.20دقیقه بوده و باعث اختلاف خانوادگی شده و با سلب اسایش خانواده من شده اگر میشود بفرمایید ایا ایشان در مورد فحش های من کاری بکنن میتوانن از من شکایت بکنن و اگر من از مزاحم شکایت بکنم حکم 1الی 6ماه زندان را دارد یا حکم دیگری هم دارد تشکر از لطفتون
نویسنده: احسان
۱۳۹۱/۰۸/۳۰ ۰۵:۰۶:۵۱
با سلام
آقاي مهرزاد عزيز من مهندس هستم و يك شركت ساختماني دارم .4 سال قبل از تاسيس اين شركت با خانمي آشنا شدم كه ايشان بيوه بودند /تصميم گرفتيم با هم ازدواج كنيم با وجودي كه ايشان 9 سال از من بزرگتر بودند .من به خاستگاري ايشان رفتم و پدر ايشان بدليل همين اختلاف سن راضي نبودند و خانواده خودم هم رضايت نمي دادند /به دليل علاقه ايي كه فكر مي كرديم با هم داريم براي رضاي خداوند بين خودمان صيغه خوانديم (بدون شاهد و شفاهي )سالها گذشت و من شركتي ثبت كردم و ايشان و خواهرشان اعضاي هيئت مديره شركت من هستند/روابط تلفني و عاطفي ما هر روز بيشتر مي شد وو تعداد و نوع پيامكها زياد تر /از هر نوع پيامكي /شوخي /س /ك/س و غيره /روابط ما در حد عالي بود كه يك اتفاق ساده باعث شد تا بنده متوجه حضور افرادي باشم كه با ايشان رابطه نامشروع داشته اند /البته يك تماس بي موقع و خارج از برنامه باعث لو رفتن ايشان شد /كه تقريبا ساعت 1 بامداد بود من به درب خانه ايشان رفتم و با مبايلم يك اس دادم كه ج....ده خانم بيا پايين كارت دارم /و فكر مي كنم چون دقيقا يادم نيست چندين پيامك با اين شروع در روزهاي بعد دادم مثلا كجايي ج خانم /با اوني ج خانم /البته ببخشيد كه دقيقا مي گم (كجايي لاشي )البته اين پيامكها مربوط به بهمن ماه سال 90 هستند و از آن تاريخ تا كنون من هيچ پيام يا زنگي به ايشان نزده ام /حال بعد از مدت حدودا 8 ماه كه از اين موضوع مي گذرد ايشان را از كار اخراج نموده اند و چون فكر مي كند بنده علت اخراجشان از آموزش پروش هستم از من شكايتي نموده اند مبني بر مزاحمت تلفني توهين /تهديد و فحاشي كرده اند /حال خواهشا خواهشا راهنمايي نماييد چگونه ميتوانم از خودم دفاع كنم /بعد آيا ايشان مي تواند با توجه به گفته هاي بالا اثبات كند كه من مزاحم ايشان بوده ام /در صورت اثبات جرم دقيقا چه مجازاتي در انتظار من است /و چه بكنم كه از شر اين شكايت خلاص شوم /نيت ايشان انتقام گيري است و كوتاه نمي آيند /در ضمن هر گونه توضيحي كه لازم ميداند امر بفرماييد تا خدمت جنابعالي عرض كنم /(بنده آدم كينه جويي نيستم اما آيا راهي هست كه بشود با شكايت يا همان قانون ايشان را مجاب به رضايت كرد /حداقل از ترس قانون شايد كوتاه بيايد )نا گفته نماند در چندين مورد در طول چهر سال گذشته ايشان چكهاي حقوقي بنده را كه در وجه من صادر شده بودند نقد كرده /. حتي چندين بار من براي ايشان پول واريز نموده ام از طريق كارت به كارت /لازم بذكر ميدانم ايشان از مبايل بنده همان موقع پرينت گرفته اند /اما بنده پرينتي از تلفن ايشانندارم و هنگامي كه از مخابرات پرسيده ام اعلام كردند سوايق پرينت براي مدت 6 ماه مي ماند .
نویسنده: احسان
۱۳۹۱/۰۸/۳۰ ۰۵:۰۴:۰۰
با سلام
آقاي مهرزاد عزيز من مهندس هستم و يك شركت ساختماني دارم .4 سال قبل از تاسيس اين شركت با خانمي آشنا شدم كه ايشان بيوه بودند /تصميم گرفتيم با هم ازدواج كنيم با وجودي كه ايشان 9 سال از من بزرگتر بودند .من به خاستگاري ايشان رفتم و پدر ايشان بدليل همين اختلاف سن راضي نبودند و خانواده خودم هم رضايت نمي دادند /به دليل علاقه ايي كه فكر مي كرديم با هم داريم براي رضاي خداوند بين خودمان صيغه خوانديم (بدون شاهد و شفاهي )سالها گذشت و من شركتي ثبت كردم و ايشان و خواهرشان اعضاي هيئت مديره شركت من هستند/روابط تلفني و عاطفي ما هر روز بيشتر مي شد وو تعداد و نوع پيامكها زياد تر /از هر نوع پيامكي /شوخي /س /ك/س و غيره /روابط ما در حد عالي بود كه يك اتفاق ساده باعث شد تا بنده متوجه حضور افرادي باشم كه با ايشان رابطه نامشروع داشته اند /البته يك تماس بي موقع و خارج از برنامه باعث لو رفتن ايشان شد /كه تقريبا ساعت 1 بامداد بود من به درب خانه ايشان رفتم و با مبايلم يك اس دادم كه ج....ده خانم بيا پايين كارت دارم /و فكر مي كنم چون دقيقا يادم نيست چندين پيامك با اين شروع در روزهاي بعد دادم مثلا كجايي ج خانم /با اوني ج خانم /البته ببخشيد كه دقيقا مي گم (كجايي لاشي )البته اين پيامكها مربوط به بهمن ماه سال 90 هستند و از آن تاريخ تا كنون من هيچ پيام يا زنگي به ايشان نزده ام /حال بعد از مدت حدودا 8 ماه كه از اين موضوع مي گذرد ايشان را از كار اخراج نموده اند و چون فكر مي كند بنده علت اخراجشان از آموزش پروش هستم از من شكايتي نموده اند مبني بر مزاحمت تلفني توهين /تهديد و فحاشي كرده اند /حال خواهشا خواهشا راهنمايي نماييد چگونه ميتوانم از خودم دفاع كنم /بعد آيا ايشان مي تواند با توجه به گفته هاي بالا اثبات كند كه من مزاحم ايشان بوده ام /در صورت اثبات جرم دقيقا چه مجازاتي در انتظار من است /و چه بكنم كه از شر اين شكايت خلاص شوم /نيت ايشان انتقام گيري است و كوتاه نمي آيند /در ضمن هر گونه توضيحي كه لازم ميداند امر بفرماييد تا خدمت جنابعالي عرض كنم /(بنده آدم كينه جويي نيستم اما آيا راهي هست كه بشود با شكايت يا همان قانون ايشان را مجاب به رضايت كرد /حداقل از ترس قانون شايد كوتاه بيايد )نا گفته نماند در چندين مورد در طول چهر سال گذشته ايشان چكهاي حقوقي بنده را كه در وجه من صادر شده بودند نقد كرده /. حتي چندين بار من براي ايشان پول واريز نموده ام از طريق كارت به كارت
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۸/۳۰ ۰۲:۰۸:۵۹
پاسخ به ثمر
بله قطعا چنین اعمالی جرم است
نویسنده: ali
۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۷:۱۷:۵۵
ببخشيد اينم بگم كه اون دختر الان مزاحم پدرمادرم ميشه و اس ام اس توحين آميز ميده
نویسنده: ali
۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۴:۵۲:۲۰
سلام
منم مشكلي مانند جناب سامان و خانوم رويا دارم اون خانوم گفته كه شكايت ميكنه و در صورتي كه بتر اول خودش تماس گرفته و جواب هم ميداده ميتونه از من شكايت كنه؟ فقط در حد زنگ و اس ام اس بوده
نویسنده: ثمر
۱۳۹۱/۰۸/۲۶ ۱۴:۵۳:۴۴
ممنون میخوام بدونم این کاراش جرم محسوب میشه؟مجازاتی داره؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۸/۲۶ ۰۳:۲۸:۲۸
در پاسخ به خانم یگانه
در صورت اثبات متناسب با متن اس ام اس مجازات وی فرق می کند وبرای سوء استفاده از نام دیگری و فعال کردن سیم کارت به نام وی که تقریبا بعید به نظر می رسد نیز تحت تعقیب قرار می گیرد اما در صورت عدم اثبات شخص سوم مسوولیتی ندارد و اصل هم برائت وی می باشد و صاحب سیم که سیم به نامش است مسوول و پاسخگوست
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۸/۲۶ ۰۳:۲۴:۲۳
در پاسخ به خانم مهدیه
پاسخ کاملا منفی است عذر خواهی می شود
نویسنده: مهدیه
۱۳۹۱/۰۸/۲۶ ۰۰:۲۲:۳۴
سلام خیلی ممنونم بابته این اطلاعاتتون...خیلی عالی بود
یه سوالی داشتم شاید خیلی مربوط به این مطلب نباشه ولی میخواستم از شما بپرسم چجوری میتونم کاری کنم که کسی نتونه پرینت سیم کارتمو در بیاره ؟؟؟؟؟البته کاره خاصی نکردم ..مادرم در جریا نه ولی خب از پدرم میترسم
میتونید راهی به من پیشنهاد کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نویسنده: یگانه
۱۳۹۱/۰۸/۲۳ ۱۳:۵۶:۳۷
با سلام :سوال من در رابطه با سیمکارته ایرانسلیه که مزاحم فردی از طریق پیامک شده و فرد شاکی از مالک سیمکارت شاکی شده و مالک ادعا کرده که سیمکارت را فرد دیگری بنام اوخریداری کرده واومزاحمت ایجاد کرده است و شخص مظنون ادعاهای مالک رارد نموده است و پیامکهای ارسال شده رکیک وجنسی نمیباشد از شما خواهشمندم بفرمایید در صورت عدم اثبات چه حکمی ودر صورت اثبات چه حکمی برای شخص سوم جاری میگردد .ممنون از شما
نویسنده: یگانه
۱۳۹۱/۰۸/۲۳ ۱۳:۴۸:۰۱
با سلام :سوال من در رابطه با سیمکارته ایرانسلیه که مزاحم فردی از طریق پیامک شده و فرد شاکی از مالک سیمکارت شاکی شده و مالک ادعا کرده که سیمکارت را فرد دیگری بنام اوخریداری کرده واومزاحمت ایجاد کرده است و شخص مظنون ادعاهای مالک رارد نموده است و پیامکهای ارسال شده رکیک وجنسی نمیباشد از شما خواهشمندم بفرمایید در صورت عدم اثبات چه حکمی ودر صورت اثبات چه حکمی برای شخص سوم جاری میگردد .ممنون از شما
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۸/۱۸ ۰۴:۲۵:۵۷
پاسخ به ثمر
میتوانید از طریق مراجع قضایی موضوع را به اتفاق خانواده پیگیری کنید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۸/۱۸ ۰۴:۲۳:۴۶
پاسخ به پژمان اولا ایمیل شما برای ما نمایش داده نمی شود ثانیا شما می توانید به جرم مزاحمت تلفنی علیه این شخص به دادسرا به تقدیم شکوائیه ای شکایت کنید ضمنا توهین نیز در هر حال جرم است و نیاز به اثبات دارد
نویسنده: پژمان
۱۳۹۱/۰۸/۱۸ ۰۳:۱۹:۲۴
با سلام
خطي رو به تازگي خريداري كردم و خانمي مدام مزاحم ميشه ظاهراً صاحب خط به همين دليل خط رو فروخته بوده تا الان هيچ تماسي از طرف من با ايشون نبوده اما طي تماس هاي ايشون به من بهش توهين كردم اما باز دست بردار نيست
دو سوال داشتم ؟
١- توهين و صداي ضبط شده من مشكلي براي من ايجاد ميكنه ؟
٢- چطور ميشه از اين ادم شكايت كرد !
لطفاً اگر براتون مقدوره جواب رو برام ايميل كنيد
نویسنده: ثمر
۱۳۹۱/۰۸/۱۵ ۱۶:۰۴:۰۴
با سلام و خسته نباشید.یه سوالی داشتم ازتون.من یه مزاحمی دارم که 7 سال مزاحمم میشه.یه مدتی هم هس که تهدید میکنه.از طریق اس ام اس.میگه نفرینت کردم و بد تلافی میکنم حالتو میگیرم بدبختت میکنم..به موقعش نقشه دارم واست و از این حرفا..3سال پیشم همین آدم با یه آدم دیگه کامپیوتر من و یه نفر دیگرم هک کردن اینجور که خودشون میگن عکسامونو از کامپیوتر کش رفتن.یه بارم تو اس ام اس تهدید کرد که با چیزایی که ازت دارم آبروتو میبرم بیچارت میکنم.منظورش همون عکسا بوده که هک کرده.نه تنها من مزاحم خانوادمم میشه.رفته خواستگارمو هم پیدا کرده بهش گفته که 6سال با من دوس بوده و ازم فیلم داره و حرفای بدی در موردم گفته.الان مزاحم اونم میشه.من چیکار میتونم بکنم؟
نویسنده: میترا سپیددرخواه
۱۳۹۱/۰۸/۱۴ ۱۶:۱۸:۲۶
با سلام ،در مورد پیام تلفنی بنده به خواهر ناتنی خویش و شوهرش که موجب شد خواهرم از من شکایت کیفری نماید به عرض جنابعالی میرسانم که من در روز بازپرسی برای دفاع از خودم انکار نمودم و اینطور بیان نموده ام که من در منزل مادرم مهمان بودم و از مبایل من سو استفاده شده است و مادرم نیز برای دفاع از خواهرم حتما حضور پیدا می کند و میگوید که من دروغ میگویم ودر منزلش نبوده ام در روز دادگاه نیز نمیتوانم انکار را تغییر دهم و بگویم تحت تحریک ایشان قرار گرفته ام و نمیتوانم اقرار به چنین ارتکابی نمایم من سرپرست فرزندم می باشم و نگران از اینکه حکم من زندان باشد در این صورت کارم را از دست داده و پسرم بی کس و تنها میشود و واقعا بنده بی گناهم آنها مقصرند و بارها و بارها من را مورد دشنام قرار دادند اما من نادانی کردم و پیام دادم من برای نجات خود چکار کنم؟
نویسنده: محمدرضاکشوری
۱۳۹۱/۰۸/۱۴ ۰۲:۳۲:۳۹
با سلام .شخصی پیامک تهدید به ابرو ریزی به این جانب فرستاده اما دادگاه قرار منع تعقیب صادر کرده .چرا آیا دلیلی ممکن است داشته که حق این جابب را نداده اند.متشکر از زحمات شما
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۸/۰۴ ۱۹:۴۲:۰۱
پاسخ به ساناز
چنانچه قصد ازدواج دارید سعی کنید پدرتان را راضی نمایید در غیر این صورت به چنین رابطه ای مخفیانه ادامه ندهید و چنانچه شخص مورد نظر به منزل شما مکرر تماس بگیر و ایجاد مزاحمت نماید و پدرتان شاکی شود دادسرا موضوع را پیگیری و موجب تعقیب و و احتمالا مجازات قانونی او گردد
نویسنده: ساناز
۱۳۹۱/۰۸/۰۴ ۰۷:۵۷:۳۶
سلام من دو سالی با آقایی دوستم وخانوادم متوجه شدن ومخالف هستن دیروز ایشون با خطی ایرانسل به خونه ای ماتماس گرفته وپدر من قصد شکایت از ایشون رو داره ......ممکن هست بگین عواقب آنچه من و اون چه خواهد بود؟؟؟؟
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۱۵:۳۸:۴۸
پاسخ طناز
اولا که چنین تجسسی در زندگی شما صحیح نمی باشد و جرم نیز تلقی می شود و چنانچه کسی این پرینت را به وی بدهد مرتکب جرم شده و مخابرات و شخص مورد نظر و شوهر فرضی شما قابل تعقیب کیفری است و از طرف دیگر در پاسخ به سوال اولتان بله مکن است به طور غیر قانونی پرینت را به دست اورد ولی چون احتمال ان خیلی ضعیف است و در حد صفر لذا به نظر می رشد دست پیش گرفته تا به شما رو دست بزند
بهتر است از ابتدا بنای زندگی بر اعتماد و شفاف سازی باشد و چنانچه مورد خاصی است با وی در میان بگذارید تا به بی اعتمادی بعدی منجر نشود که این بی اعتمادی خوره زندگی است
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۱۵:۳۲:۵۲
پاسخ به رضا ع
با توجه به اینکه شاهد ندیده است ونقل قول می کند نز از نظر دادگاه به عنوان یک ادله متقن شرعی مورد پذیرش نمی باشد اما ممکن است برای قای به عنوان یک قرینه ای علم به وجود اورد لذا بستگی دارد به اینکه تا چه اندازه شهادت این شخص نزد قاضی یقینی و علم اور باشد و در هر حال در قانون ایین دادرسی مدنی نیز شهادت بر شهادت دارم اما شهادت به اقرار نداریم
نویسنده: طناز
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۰۴:۲۹:۲۴
با سلام. من یه سوال خیلی مهم داشتم .ممنون میشم راهنماییم کنید. نامزد من نسبت به روابط گذشته من حساس هستن و همیشه سر این موضوع درگیر هستیم. حالا ایشون ادعا می کنن که با آشنایی که داشتن متن تمام پیامک های من از همه خطوط اعم از اعتباری و دائمی رو پرینت گرفتن و دستشون هست.آیا چنین چیزی امکان پذیر هست؟؟اگر آشنای قوی تو مخابرات داشته باشن یا اطلاعات چی؟از اونجایی که ما هوز عقد نکردیم و ایشون نسبت قاونی با من ندارن آیا اگر پرینت رو واقعا گرفته باشند من میتوم از ایشون شکایت کنم؟؟خواهش می کنم راهنماییم کنین.ممنون
نویسنده: رضا.ع
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۰۳:۱۶:۳۷
با سلام و ضمن تشکر بابت پاسختان ، در مورد شاهدی که (دوست نزدیکش) ادعا کرده از من اعتراف گرفته"ندیده" که دزدی را انجام داده ام ، آیا این شاهد و اس ام اس می تواند مکمل هم علیه من باشد و در مورد دزدی چند شاهد لازم است؟
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۰۲:۳۹:۲۹
پاسخ به رضا ع
عذرخواهی بابت تاخیر در جواب البته بنده یادم هست که پاسخ شما را فوری دادم و به ایمیل شما ارسال کردم اما به هر حال به نظر بنده اس ام اس مورد اشاره شما هیچ گونه اعتباری نداری و به عنوان سند و مدرک جرم قابل ترتیب اثر دادن نیست و شکایت شاکی نیز در این مورد قابل پیگیری نمی باشد و به احتمال زیاد به تبرئه منتهی می شود و شما می توانید به عنوان اعاده حیثیت و اتهام افترا از وی شاکی شوید
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۰۲:۳۳:۲۹
پاسخ به محمد
اقای محمد که دانشجوی دکتری هستید ضمن عدم تایید کار شما باید گفت که هر احتمالی ممکن است بیفتد مثل مراجعه حضوری شحص مورد نظر به دانشگاه و غیره و این شخص می تواند از شما شاکی شود ودر این صورت دادسرا شما را احضار می کند وچنانچه بتوانید ثابت کنید که درخواست صیغه در سایت همسر یابی بوده است در رد اتهام شما موثر است بهتر است در دادسرا همه چیز را ابتدا انکار کنید فعلا هم برای کاری که هنوز اتفاق نیفتاده است نگران نباشید امید است که از شما شاکی نشود در این صورت سعی کنید به دلیل اینکه اشتباهی صورت گرفته است و اشتباهی گرفته اید و بارها خواستید عذرخواهی کنید از وی رضایت بدون قید و شرط بگیرید
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۸/۰۲ ۰۲:۲۶:۴۰
پاسخ به اقای نصیری
جناب نصیری من که در متن مقاله همه انواع مجازات این نوع مزاحمت را نوشتم در عین حال اگر مزاحمت ونوع الفاظی که به کار برده اید توهین هم تلقی شود به مجازات توهین که احتمالا قاضی به شلاق و جزای نقدی در صورتی که سابقه نداشته باشید اکتفا کند
نویسنده: سخاوت نصیری
۱۳۹۱/۰۷/۳۰ ۲۰:۰۲:۱۴
سلام:من بایک ایرانسیل که بنام کس دیگه ای است باگوشی خودم مزاحم شدم وپیامهای بدی دادم وازم شکایت کرده اندوکارمند هم هستم حالا به نظر قانونی شما حکم بنده چیه؟ منمنون میشم اگه زود جواب بدید وراهنماییم کنید.
نویسنده: محمد
۱۳۹۱/۰۷/۳۰ ۰۴:۲۸:۲۱
آقای مسیحی عزیز
سلام
بنده چند وقت پیش به یکی ازسایت های صیغه یابی مراجعه کردم که فیلتر هم نبود در آنجا یک نفر سه شماره تلفن گذاشته بود که دو تا ایرانسل و یکی همراه اول بود از روی شماره همراه اول متوجه شدم که شماره ها مربوط به استان محل زندگی بنده است با توجه به اینکه بعضی ها در آن سایت در مورد بعضی شماره ها نوشته بودند که تماس گرفته اند و شماره الکی بوده است تمام سایت را بررسی کردم و دیدم در مورد این شماره چیزی نوشته نشده است لذا اعتماد کردم. ضمنا در ذیل شماره قید شده بود که به عنوان رمز گفته شود شماره را از فلانی گرفته ام. من با یکی از این شماره ها که ایرانسل بود تماس گرفتم دو سه بار تماس گرفتم که تلفن برداشته می شد اما حرفی زده نمی شد هدفم از تماس این بود که ببینم آیا طرف مقابل زن است یا مرد تا مطمئن شوم شماره الکی نیست یک بار که تماس گرفتم گفتم الو و طرف مقابل هم جواب داد و گفت الو که فهمیدم زن است و قطع کردم سپس پیام دادم و در پیام اسم کسی را که به عنوان رمز گفته شده بود که بگویید شماره از فلانی گرفتم آوردم و نوشتم شماره شما را از فلانی گرفتم جوابی نیامد به همین دلیل پیامک دادم که شماره شما را از سایت برداشتم ولی باز هم جواب نیامد دوباره پیام دادم که من شماره شما را از سایت به عنوان کسی که صیغه می شود برداشته ام اگر درست است که در خدمت شما هستم اگر نه که هیچی که باز هم جوابی نیامد قبل از این پیامک ها چند پیام حاوی سلام فرستاده بودم اما یادم نیست که آیا پیامی حاوی مطالبی مانند آشنا شویم و ... هم فرستادم یا نه البته بعید می دانم
خلاصه بعد از چند ساعت پیامی آمد که باید در دادگاه پاسخگو باشی و فلان می کنم و فلان می کنم من هم در جواب نوشتم که من این شماره از سایتی برداشتم و الان که فهمیدم عذرخواهی می کنم و حلالیت می خواهم اما پیام های حاوی فحش از طرف این شماره ادامه پیدا کردم که مین از متن پیام ها متوجه شدم که طرف مقابل من را با کس دیگری که احتمالا همان کسی است که در سایت به عنوان رمز گفته بود بگویید شماره را از فلانی گرفتم اشتباه گرفته است و فکر می کند دارد برای او پیام می فرستد پیام های حاوی فحش و تماس های گاه و بیگاه این شماره ادامه پیدا کرد صبح زود شب عصر هر وقتی تماس می گرفت من در جواب پیام ها فقط می نوشتم دارید اشتباهی پیام می فرستید و من شخص مورد نظر شما نیستم
تماس ها ادامه پیدا کرد تا یک بار که زنگ زد و قطع شد تماس گرفتم و گفتم چرا مرتب زنگ می زنید اول خیلی لات ولوتی صحبت می کرد بعد که فهمید من کسی که مورد نظر او است نیستم لحنش ملایم شد من متاسفانه اشتباه کردم و به او گفتم که اهل کجا هستم و در کدام دانشگاه تحصیل می کنم آن طرف هم خودش گفت که احتمالا از گوشی شما یکی از دوستانتان برای ما مزاحمت ناموسی ایجاد کرده است که من چون فکر می کردم که با این خیال دیگر بی خیال می شود نه رد و نه تایید کردم اما او اینگونه فکر کرد
فکر می کردم دیگر کار تمام شده است اما باز دوباره ساعات مختلف شبانه روز تماس می گرفت می دانستم چرا تماس می گیرد می خواست مطمئن شود که این شماره مال من است و مال آن شخصی که مورد نظر او بود نیست
فراموش کردم بگویم که از متن پیام هایی که می فرستادم تقریبا متوجه شدم باید افسر نیروی انتظامی باشد
بعد از مدتها که تماس می گرفت و من جواب می دادم و حرف نمی زد یا تماس می گرفت و من متوجه نمی شدم بعد دوباره تماس می گرفتم و مطمئن می شد که خودم هستم یک بار تماس گرفت و گفت که اسمت را بگو و من گفتم لزومی ندارد گفت می خواهم ببینمت من گفتم مشکلی نیست و گفت خبرت می کنم اما بعد از اینکه قطع کرد یکی از آشناها که آنجا بود توصیه کرد که ملاقات حضوری نداشته باشم چراکه خطرناک است من هم فردا صبح آن شب دو بار تماس گرفتم که بگویم از دیدن حضوری منصرف شده ام اما جواب نداد به همین خاطر پیامک دادم که " دوبار تماس گرفتم جواب ندادید خواستم بگویم دلیل و لزومی برای دیدن حضوری شما نمی بینم در پناه خدا موفق باشید" و بعد از آن سیم کارتم را که ایرانسل اعتباری بود در آوردم و منهدم کردم
با عرض شرمندگی که خیلی پرحرفی کردم حالا چند سوال داشتم
1- آیا با توجه به ماجرایی که برایتان توضیح دادم این فرد می تواند از من به عنوان مزاحم به دادسرا شکایت کند یا خیر؟ و اگر شکایت کند بنده به دادگاه احضار خواهم شد؟
2- اگر بتواند شکایت کند و احضار شوم آیا در دادگاه بنده تبرئه خواهم شد یا نه؟
3- آیا می تواند اسم و مشخصات بنده را گیر بیاورد؟ (چراکه باتوجه به اینکه به او گفته ام کدام دانشگاه درس می خوانم می ترسم با اسم و مشخصاتم بیاید و در دانشگاه برایم شر درست کند)
4-آیا اگر از فرد مورد نظرش که گفتم ظاهرا با او مشکل داشت شکایت کند می تواند با ادعای ارتباط من با او مرا به دادگاه بکشاند یا نه؟ اگر بتواند تبرئه خواهم شد؟
5- باتوجه به اینکه بنده دانشجوی دکترا هستم و در بحث صلاحیت های عمومی یکی از شرایط پذیرش نداشت محکومیت کیفری موثر است آیا این فرد در این زمینه می تواند مشکلی برای من بوجود بیاورد؟
از مطالب بسیار مفیدتان بسیار ممنونم
اگر لطف کنید و به سوالاتم پاسخ دهید بسیار ممنون می شوم
اعصابم واقعا به خاطر این ماجرا به هم ریخته است
باز هم ممنون
موفق باشید
نویسنده: رضا.ع
۱۳۹۱/۰۷/۳۰ ۰۴:۰۰:۴۷
سلام و خسته نباشید. آقای مسیحی جواب همه رو دادی جز من ، تو رو خدا جواب ما رو بده این مسئله برام خیلی حیاتیه.
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۲۹ ۲۰:۰۹:۳۷
پاسخ به مهرداد
جناب مهرداد محترم خیلی از مشکلات متاسفانه راه حل دقیق حقوقی ندارد و مشکل مطروحه شما قابل لمس است و از قدیم گفته اند اپارتمان نشینی نیز فرهنگ خاصی می خواهد لذا به نظر بنده در صورت عدم رعایت یک همسایه بی ملاحظه و عدم اثبات این موضوع به طور کامل بهتر است محل مسکونی خود را عوض کنید
نویسنده: مهرداد
۱۳۹۱/۰۷/۲۹ ۱۸:۱۱:۵۰
سلام آقای مهرزاد مسیحی
من خودم تا حالا چندین مرتبه به طور خصوصی این مسئله را با همسایه ام مطرح کرده ام و حتی از ایشان خواهش کرده ام که کمی مراعات کنند ولی ایشان به صورت زننده ای جواب من را داده اند که چها دیواری و اختیاری و در آپارتمان نشینی بایستی فرهنگ رعایت همدیگر داشته باشیم و در جواب اینکه شما می گویید که من آدم سختگیری هستم اگر شما هم شب ساعت 2 نصف شب با سرو صدای همسایه ات از خواب می پریدید و بچه 4 ماهه با گریه بیدار می شد دیگر این حرفها نمی زدید و
این جوابی که شما به ما دادید اصلا حقوقی وکارساز نبود باز هم از شما به خاطر وقتی که گذاشتید متشکرم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۲۹ ۰۱:۴۶:۳۴
پاسخ به مهرداد
موضوع مطروحه از جانب شما مساله ای نیست که از طرف دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد و جرمی نیز در این مورد متصور نیست بهتر است بر حسب احترام همسایگی شما نیز به چنین عملی دست نزنید و با همسایه خود با ملاطفت ومهربانی صحبت کنید قطعا مشکل مرتفع می شود شاید شما هم ادم سخت گیری هستید یا رابطه خوبی با همدیگر ندارید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۲۹ ۰۱:۴۲:۵۶
هرچند عمل شما قابل توجیه نمی باشد اما به فرض کنترل کاری به مسائل شخصی ندارند و برای امر دیگری تلفن وی کنترل بوده است فریب این اقا نحورید و ارتباط نامشروع خود را قطع نمایید
نویسنده: الهام22
۱۳۹۱/۰۷/۲۶ ۲۲:۴۲:۳۸
سلام از سر تنهایی یه روز یه شماره تلفن گرفتم تابایه پسردوست شم فقط 3روز حرف زدنمون طول کشید سریع گفت باهم درمورد رابطه جنسی حرف بزنیم منم زدم باهاش وارد رابطه شدم فقط یه بار دیگه ادامه ندادم بهم گفت یه روز یه نفروسوار ماشینش کرده مواد داشته گرفتنش دقیقا همون روزی که من بهش زنگ زده بودم گفت خطش کنترل بوده خودشم معتاد بوده گفت ترک کرده خیلی میترسم تلفنش کنترل بوده صدام ضبظ شده میگیرنم؟ابروم میره؟گفت به خاطر اینکه گرفتنش باید بره دادسرا دروغ نمیگفت چون ازصداش مغلوم بود معتاده میگیرنم؟ چه کارم میکنن توروخداراهنماییم کنید من نماز میخونم ابرودارم .مطمعنم تلفنش کنترل بوده چون به غیر یه باری که با موبایلش رابطه برقرار کردیم 2یا3 بارازتلفن مغازش حرف میزد با موبایلشم نگفت که میخواد بره دادسرا کمکم کنید توروقران
نویسنده: مهرداد
۱۳۹۱/۰۷/۲۶ ۱۶:۱۸:۴۰
همسایه طبقه بالا با ایجاد سر و صدا و دویدن خود و بچه هایش از ما سلب آسایش کرده اند آیا راهی برای شکایت از او هست چون من شنیده ام که برای شکایت نیاز به شهادت 2 تن از همسایه ها است ولی متاسفنانه کسی برای خراب کردن وجه خود حاضر به شهادت نیست ولی واقعا زندگی کردن برایم سخت شده است از شما تشکر می کنم اگر راهنمایی کارسازی بکنید
نویسنده: رضا.ع
۱۳۹۱/۰۷/۲۵ ۰۶:۰۱:۰۸
با سلام و تشکر از راهنمایی ها شما
من تقریبا سه ماه در یک مغازه کامپیوتری کار می کردم که برای حقوق یک چک 300 هزار تومنی گرفتم و من از کار با اون جدا شدم اما بعد منو تهدید کرد که اگر سر کار برنگردی چک رو پاس نمی کنم و حساب را مسدود کرد اما من چک رو خرج کردم و وقتی فهمید به دادگاه شکایت کرد و گفت که پرینتر را من دزدیدم! و یک شاهد(دوست صمیمی اش) در دادگاه شهادت داده که ایشان از من اعتراف گرفته که من پرینتر را دزدیده ام "نگفته دزدی را دیده ام" و همچنین ادعا کرده من به او فحش داده ام برای این مورد شاهدی ندارد. همچنین اس ام اس از شماره من دارند که پرینتر پیش من است ، هر کسی می تواند پیامک را داده باشد. آیا اصلاً پیامک مدرک محسوب میشود. در اولین جلسه دادگاه من همه اتهامات را رد کردم و گفتم پرینتری پیش من نیست و ایشان از سر عصبانیت از خرج چک شکایت کرده.من سوء پیشینه ندارم. آیا شکایت ایشان به جایی میرسد و اگر به جایی نمی رسد ، من می توانم اعاده حسیت کنم و مجازاتش چیست؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۲۱ ۱۶:۳۹:۲۹
احتراما به عرض شما می رساند
این نوع ارتباط از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم و ارتباطی نامشروع است و مطابق ماده641 قانون مجازات اسلامی متهم محکوم به یک ماه تا شش ماه حبس میگردد که معکولا دادگاه همان سه ماه ویک روز حبس را در نظر می گیرد مگر اینکه عمل مرتکب مشمول عنوان مجرمانه دیگری هم باشد
نویسنده: رویا
۱۳۹۱/۰۷/۲۰ ۲۳:۵۰:۱۹
سلام جناب آقای مسیحی.
یکی از دوستان من (پسر) از طریق پیامک و تلفن برای مدتی طولانی (حدود ۱ سال) با دختری ارتباط داشته و صحبت هایی با محتوای جن...سی نیز با هم داشته اند. اکنون خانواده ی دختر از قضیه باخبر شده و قصد شکایت از دوست من را دارند. می خواستم لطف کنید و توضیح دهید در صورت شکایت چه عواقبی گریبانگیر دوستم خواهد بود.
بسیار ممنون هستم اگر در اسرع وقت پاسخ را به ایمیل بنده ارسال نمایید. خیلی خیلی متشکرم.

پی نوشت: ضمنا گویا محتوای پیامک های یاد شده در موبایل آن دختر خانم محفوظ است.
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۷/۱۸ ۱۷:۵۷:۱۳
پاسخ به سارا
بله در صورتی که برای قاضی ارتباط نامشروع از طریق تلفن ثابت شود از طریق دادسرا این موضوع هم قابل پیگرد می باشد
نویسنده: سارا
۱۳۹۱/۰۷/۱۵ ۰۲:۰۴:۲۹
ممنون
شما گفتین از طریق پلیس پیگیری کنین.مزاحم دیگه اون خط رو روشن نمیکنه.واسه همیشه خاموش کرده.پس کنترل زیادی نمیشه انجام داد.فقط اینو میخوام بدونم که چقدر طول میکشه تا به نتیجه برسیم؟ما تو شهرستان کوچکی زندگی میکنیم.میخوام بدونم که اگه ما از خط شکایت کنیم و بعدا دادگاه بفهمه که خواهر من با مزاحم دوست بوده و ارتباط تلفنی داشتن،مشکلی واسه خواهرم پیش نمیاد؟مثلا به خاطر رابطه تلفنی که داشتن،محکومش نمیکنن؟اگه محکوم میکنن تا بیخیال پیگیری بشیم.
نویسنده: سارا
۱۳۹۱/۰۷/۱۳ ۰۰:۴۵:۳۷
ممنون
شما گفتین از طریق پلیس پیگیری کنین.مزاحم دیگه اون خط رو روشن نمیکنه.واسه همیشه خاموش کرده.پس کنترل زیادی نمیشه انجام داد.فقط اینو میخوام بدونم که چقدر طول میکشه تا به نتیجه برسیم؟ما تو شهرستان کوچکی زندگی میکنیم.میخوام بدونم که اگه ما از خط شکایت کنیم و بعدا دادگاه بفهمه که خواهر من با مزاحم دوست بوده و ارتباط تلفنی داشتن،مشکلی واسه خواهرم پیش نمیاد؟مثلا به خاطر رابطه تلفنی که داشتن،محکومش نمیکنن؟اگه محکوم میکنن تا بیخیال پیگیری بشیم.
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۱۳ ۰۰:۲۰:۲۴
جواب به سارا
شما می توانید موضوع را کماکان از طریق پلیس پی گیری نمایید و قطعا راهکارهایی برای یافتن رد پای مزاحم وجود دارد و دادگاه قادر است تلفن وی را کنترل کند و چنانچه از شخص خاصی مظنون هستید وی را معرفی کنید تا مورد تحقیق و بازجویی قرار گیرد
نویسنده: سارا
۱۳۹۱/۰۷/۱۱ ۲۱:۲۹:۳۷
سلام
یه شماره ناشناس ایرانسل خواهر منو تهدید کرده که اگه دست از سر فلان پسر بر نداری،عکستو تو فیس بوک پخش میکنم.بعد چند وقت یه اکانت با نام خواهر من در فیس بوک ساخته شد.و عکس با حجاب خواهرم رو پروفایلش بود.بعد یک شب اکانت رو حذف کرد.ما هم رفتیم و از خط شکایت کردیم.اما خط به نام کس دیگه بوده.و دارنده سیم کارت(که میدونیم کار اون نیست)گفته من از سیم کارت استفاده نکردم.اون خطی که مزاحم میشده،چند ماهی هست که خاموشه.حدودا چهار ماه.حالا ما بهتره که شکایت رو ادامه بدیم یا نه؟چقدر زمان و هزینه میبره که ما به نتیجه برسیم؟آیا دادگاه میتونه پرینت متن اس ام اس های اون خط رو دربیاره؟لطفا راهنمایی کنید.در ضمن کسی که مزاحمت رو ایجاد کرده،هنوز به سن قانونی نرسیده.و متآسفانه با خواهر من رابطه تلفنی داشتن.اما ما نمیتونبم ثابت کنیم که مزاحم،همون دوست پسر خواهرمه.آیا شکایت ما از خط باعث به درد سر افتادن خواهرم هم میشه؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۰۵ ۰۴:۲۱:۵۳
پاسخ به میترا
اولا : شرایطی که تحت تاثیر ان مجبور به عکی العمل شده اید را برای قاضی پرونده توجیح کنید قطعا در اعمال نظر وی موثر است ثانیا مجازات مزاحمت تلفنی تنها زندان نیست بلکه قاضی می تواند مزاحم را به جزای نقدی محکوم نماید و با توجه به اینکه زن هستید و متاهل و بچه کوچک دارید و تحت تحریکات انها مجبور به کار بردن الفاظ بد شده اید قاضی شما را به جزای نقدی محکوم می نماید در عین حال می توانید وکیل بگیرید
نویسنده: میترا سپیددرخواه
۱۳۹۱/۰۷/۰۴ ۱۶:۴۳:۱۸
باسلام، خواهر ناتنی من و شوهرش که به تازگی عقد کرده اند و مادرم با من که خانمی هستم که خود سرپرستی فرزندم را به عهده دارم و از صبح تا شب با زحمت زندگی را میگذرانم با من درگیری لفظی داشتند و من نادانی کردم به خواهرم که اورا بزرگ کرده ام و زحمتش را کشیده ام و همچنین شوهرش پیام دادم و حرفهای بسیار رکیکی را با پیام با آنها دادم خواهرم از من شکایت کیفری کرده است بابت مزاحمت تلفنی و فحاشی و با بت ضمانت کفیل خواستند که گذاشتم و روز بازپرسی این مساله را انکار کرده که من در منزل مادرم میهمان بودم و از موبایلم سو استفاده شده است و میدانم که مادرم در روز دادگاه میگوید که من در منزلش نبوده ام خواهش میکنم به من بگویید جزای من چیست چون فرزندم غیر از من کسی را ندارد و اگر حبس باشد او بی سرپناه میشود و من نیز کارم رااز دست میدهم ضمناً اینکه این خواهر ناتنی من هیچ وقت ما را قبول نداشته است و همیشه با ما مشکل داشته است .
نویسنده: الف_ح
۱۳۹۱/۰۷/۰۳ ۲۳:۵۰:۲۲
باسلام چند ماه قبل یکی از فامیل به برادرم زنگ زد و گفت دختر خالت میگه خواهرت با دوست پسرش رقصیده برادرم قبلا از دختر خالم خواستگاری کرده بود و ارتباط ما چند سالی قطع شده بود به هر طریقی شماره دامادشون را پیدا کرده بود و در این مورد صحبت با دامادشونکرده بود داماد برخورد درستی نداشت و تماس را قطع میکرد برادرم هم عصبانی شد و اس ام اس های زیادی همراه با کنایه و توهین بهش داد اون الان شکایت کرده و موضوع شکایتش مزاحمت تلفنی و فحاشی است اون فامیل هم میگه من این حرفها را نزدم ما هم در جواب شکایت داماد خالم حرفهای دختر خالم و موضوع خواستگاری را آوردیم و شکایتی هم کردیم می خواستم راهای پیروزی ما در این پرئنده را بگید و در صورت محکوم شدن ما مجازاتش را بگید و اینکه ما میتوانیم از قاضی درخواست تحقیق محلی در مورد دختر خالم بکنیم ؟چون دختر خالم روابط نا مشروعی داشته و چون خواهرم از این قضیه با خبر شده این تحمت را زده
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۷/۰۳ ۰۲:۴۴:۴۷
اقا یا خانم مری
باید تشریف ببرید مرجعی که شکایت شما درانجا مطرح است تا مشخص کنند چه کسی و به چه علت از شما شاکی شده است چنانچه موردی نداشته و تماسی باکسی نداشته اید کسی نمی تواند از شما شاکی شود پس استرس برای چیست؟
نویسنده: مری
۱۳۹۱/۰۷/۰۲ ۱۵:۵۷:۵۵
من خطم یکسال و نیم هست که استفاده نکردم اما الان ازم شکایت کردن چجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
جان مادرت جواب بده دارم سکته می کنم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۲۷ ۰۴:۰۸:۰۲
پاسخ به محمد نژاد
در خصوص تماس اشتباهی شما تصور هیچ گونه جرمی نمی رود و هر نوع تماس تلفنی جرم تلقی نمیگردد و مشکلی به نظر نمی رسد اما در مورد ایشان و توهین کتبی فرستاده شده تحت عنوان توهین می توانید شاکی شوید که به نظر بنده به درد سر ان نمی ارزد جهالت و بی ادبی وی را می توانید نادیده بگیرید
نویسنده: محمد نژاد
۱۳۹۱/۰۶/۲۴ ۲۳:۱۲:۴۹
با سلام واحترام خدمت شما چند روز قبل بنده از خط ایرانسل به شماره تلفن ثابتی تقریبا" ساهت 16 بودزنگ زدم اما گوشی را برنداشتند و من تا سه بار تماس گرفتم ولی گوشی را برنداشتند(توضیح اینکه شماره را اشتباهی گرفته بودم) بعد از یک ساعت از همان شماره به من زنگ زدند وچون رانندگی میکردم گوشی را برداشتم اما صدایی نمی آمد (حالا یا عمدا" صحبت نمیکرد یا صدا نمیآمد)ومن چند بار الو گفتم وقطع کردم بعد از یک روز از یک خط ناشناس ایرانسل پیامکی ارسال شد با این مضمون که :(مریضی زنگ میزنی گوسفند) من نیز چون مشغول کار مهمی بودم بعد از نیم ساعت اس ام اس دادم شما؟ اون فرستاد شما؟من فرستادم :نمیدونم حتما"منو میشناسین که اونطور توهین کردین . بعد نوشت شما به این شماره ثابت 2روزه زنگ میزنین وبعد که تماس گرفته میشه جواب نمیدید.
من نوشتم شما به چه حقی توهین میکنین؟ بعد نوشت اگه خودتو معرفی نکنی مزاحم محسوب میشی ومجبور میشم مثل مزاحم باهاتون برخورد کنم وچند بار هم تماس گرفت وچون من درگیر کارمهمی بودم فرصت نکردم حتی اس ام اس هاشو کامل بخونم بعد من نوشتم آقا یا خانم محترم لطف کنید یا خودتونو معرفی کنید یا لطفا"دیگر مزاحم نشوید. بعد که اس ام اس های ردوبدل شده را دقیق خواندم فردایش خواستم زنگ بزنم وبگویم که اشتباهی صورت گرفته ایرانسلش را خاموش کرده بود وبه شماره ثابت هم زنگ زدم کسی جواب نداد. حال با عنایت به شرح ماوقع 2 سوال دارم از خدمت شما: 1- آیا این عمل من در ابتداکه به شماره ثابت 3 بار زنگ زدم وکسی گوشی را برنداشته از نظر قانون جرم تلقی میشود یا خیر ؟ 2- آیا من میتوانم از وی شکایت کنم هم در مورد مزاحمت و هم توهینی که نموده واگر جواب مثبت است تحت چه عناوینی اقامه دعوی کنم؟ با تشکر از شما استاد گرامی
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۲۳ ۰۲:۴۸:۲۲
برای شما وقتی مزاحمتی ایجاد نکردی هیچ مشکلی پیش نمی اید و بدون دلیل و مدرک نیز نمی توانند کاری کنند شما با خیال راحت به نیروی انتظامی مراجعه کرده وتوضیح دهید که هیچ گونه ارتباطی با شحص مورد نظر ندارید ونقشه یا متعلق به خودشان یا شخص مزاحم سومی می باشد
نویسنده: مهرداد
۱۳۹۱/۰۶/۲۲ ۲۰:۲۳:۰۱
با سلام

حدود 2 ماه پیش من با دوست نامزدم اشنا شدم . الان من از نامزدم جدا شدم و کاری هم نه با نامزدم و نه با دوستشون دارم من زیاد از دوست نامزدم خوشم نمیومد حالا بعد چند وفت مزاحمت تلفنی داره کسی هم که بهش زنگ میزنه خودش میگه اسم منو میاره در صورتی که من روحمم از این موضوع خبر نداره و حالا به خانواده من زنگ زدن از نیروی انتظامی که ما داریم تحقیق میکینیم میخاستم ببینم اگه واسه من پاپوش درست کرده باشن یا واقعا مزاحم شده باشن ولی من نکرده باشم چی میشه؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۱۸ ۰۰:۵۶:۳۰
جواب به فرزاد
چنانچه اشتباهی اس ان اس داده باشی به دلیل فقد سوء نیت هیچ گونه مجازاتی نخواهی داشت مخصوصا که چیز بدی ننوشته ای و توصیه می شود از اینگونه اشتباهات پرهیز شود چون اشتباه لوثی است و قاضی نخصوصا در صورت تکرار نمی پذیرد
نویسنده: فرزاد محمدزاده
۱۳۹۱/۰۶/۱۵ ۲۰:۴۳:۵۵
با سلام من اشتباها از شماره ام به خطی ایرانسل اس داده ام و اس اول سلام و دوم چه خبر؟ سوم : رازداری چیزی بگم؟
و چهارم از بخت بد بنده نوشتم اسم دخترم فلان که هم اسم با اون خانوم هست الان اون طرف شکایت کرده است می خواستم ببینم جرمش چیه ؟
شرمنده
نویسنده: فرزاد محمدزاده
۱۳۹۱/۰۶/۱۵ ۲۰:۴۲:۵۱
با سلام من اشتباها از شماره ام به خطی ایرانسل اس داده ام و اس اول سلام و دوم چه خبر؟ سوم : رازداری چیزی بگم؟
و چهارم از بخت بد بنده نوشتم اسم دخترم فلان که هم اسم با اون خانوم هست الان اون طرف شکایت کرده است می خواستم ببینم جرمش چیه ؟
شرمنده
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۰۹ ۱۷:۱۰:۳۹
جواب به محمد
مجددا تکرار می کنم بنده در ملاقات برادر این شخص خیری نمی بینم چنانچه مایل به ملاقات بودید با حضور چند نفر بزرکتر این کار بکنید و دلیلی برای وی با وجود عدمک ارتباط شما وجود ندارد در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر به پروفایل اینجانب مراجعه نمایید
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۰۹ ۱۷:۰۶:۳۶
جواب به سر کار نجوا
خیر این شخص تحت هیچ شرایطی نمی تواند از شما ادعای خسارتی نماید و طبق قانون صرف ختی وعده ازدواج نیز الزام وتکلیفی ایجاد نمی کند و چنانچه مزاحم شما می شود می توانید از وی در دادسرا شاکی شویددر صورت نیاز به طرح شکایت به پروفایل اینجانب مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی نمایم
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۰۹ ۱۷:۰۱:۴۰
جواب به سر کار خانم شهرزاد
من قبلا حواب شما را به ادرس ایمیلتان دادم اما چنانچه شخصی برای شما مزاحمت ایجاد می مکند قطعا می توانید به دادسرا شکایت کنید و با کنترل تلفن و رد یابی مزاحم را پیدا کنید و تحویل قانون دهید و این خواستگار که ت.وصیف کردید حق ندارد برای شما ایجاد مزاحمت کند و صرف خواستگاری نیز برای هیچ یک از طرفین حق یا تکلیفی ایجاد نمیکند تا از شما ادعای خسارت یا غیره نمایند و همچنین می توتانید شماره تلفن خود را برای مدتی قطع یا اینکه عوض کنید تا از شر او بدون مراجعه به دادگاه خلاص شوید
نویسنده: شهرزاد از کرج
۱۳۹۱/۰۶/۰۹ ۱۶:۲۲:۱۲
تورو خدا جوابمو بدید:(
با سلام و تشکر از این همیاری شما
5سال پیش پسری بر سر راهم برای خواستگاری آمد بنده با اصرارهای زیاد او تسلیم خواسته اش شدم و درخواست خواستگاری ایشان را قبول کردم
چند باری هم با هم بیرون رفتیم و صحبت کردیم 4سال پیش مادرش به خواستگاری آمد و رفت و دیگر خبری از آن نشد 3 سال پیش خواهرش از بنده خواستگاری مجدد کرد من اعلام کردم مخالف هستم و جوابم منفی هست تا اینکه یک سال پیش دوباره با خانواده به خواستگاری ام آمدند بدون اینکه نام و نشانی خود را اعلام کنند و وقتی بنده آنها را دیدم شوکه شدم دوباره خبری از آنها نشد تا 2ماه بعد تماس های پسر و خواهر و مادر و پدرش زیاد شد و برای ما مزاحمتهای زیادی ایجاد کردند از کیوسک های تلفنی متفاوت از تهران و کرج با منزل ما تماس گرفته می شد و برای برادر و خاله ام و منزلمان مزاحمت ایجاد کرده اند و حرف حسابشان این است که چرا ما را گول زدی؟ چرا ما را مسخره و پاسوز خودت کردی؟ چرا این پسر را دلگرم خودت کردی جزای این کارت را خواهی خورد و...
در صورتی که من باید شاکی باشم که چرا خواستگاران و موقعیت هایم را به خاطر حرف های این خواهر و برادر از دست دادم
با این حرفها و اس ام اس ها باعث سلب آرامش بنده و خانواده ام شده اند
در ضمن خواستگاران زیادی را بابت این جریان و ترس از مزاحمت این خانواده رد کرده ام
آیا راهی هست که من برای همیشه از شر این خانواده راحت شوم؟


نویسنده: نجوا
۱۳۹۱/۰۶/۰۸ ۰۲:۴۲:۱۳
با سلام. سه سال پیش آقایی از بنده خاستگاری کردن منم بهشون علاقه مند بودم ما باهم رابطه داشتیم البته هیچ گونه رابطه نامشروع نداشتیم تا اینکه با خانواده ام مطرح کردم و با مخالفت شدید پدرم مواجه شدم چون اون آقا از لحاظ فرهنگی و تحصیلات از من پایینتر بودن و کارهم نداشتن بنده هم مخالفتی با پدرم نکردم و با ایشون قطع رابطه کردم ولی ایشون بارها به شکلهای مختلف خاستن بنده رو ببینن و بنده موافقت کردم چون همچنان بهشون علاقه داشتم. سه سال به قهر و آشتی گذشت تا اینکه بنده بخاطر برخی تهدیدات و حرفای زشت اسشون تلفنمو خاموش کردم و باهاشون قطع رابه کردم خبری نبود تا اینکه جندوقت پیش خانمی به منزل ما زنگ زدن و گفتن چند وقتیه با ایشون دوست شدن و حرفای زشت و توهین امیزی به من زدن البته منم جواب دادم تا اینکه این آقا با مسیج و یا زنگ مزاحم من و خانواده ام یعنی تلفن خونه میشن و مبلغ یک میلیون ازما میخان بابت هزینه هایی که تو سه سال دوستی به منکردن اعم از کادو و هزینه هایی تلفنی در صورتی که همیشه به میل خودشون و بی اصار من این هزینه هارو کردن آیا چنین حقی دارن؟ لطفا بنده رو هر چه سزیعتر ارهنمایی کنید ضمنا تهدید کردن که همسر آینده بنده رو هم مطلع خواهنذ کرد. یک چیز ذیگه ایشون تا حالا دو پرونده در دادسرا داشتن چون شاکی داشتن.
نویسنده: نجوا
۱۳۹۱/۰۶/۰۸ ۰۲:۴۱:۴۰
با سلام. سه سال پیش آقایی از بنده خاستگاری کردن منم بهشون علاقه مند بودم ما باهم رابطه داشتیم البته هیچ گونه رابطه نامشروع نداشتیم تا اینکه با خانواده ام مطرح کردم و با مخالفت شدید پدرم مواجه شدم چون اون آقا از لحاظ فرهنگی و تحصیلات از من پایینتر بودن و کارهم نداشتن بنده هم مخالفتی با پدرم نکردم و با ایشون قطع رابطه کردم ولی ایشون بارها به شکلهای مختلف خاستن بنده رو ببینن و بنده موافقت کردم چون همچنان بهشون علاقه داشتم. سه سال به قهر و آشتی گذشت تا اینکه بنده بخاطر برخی تهدیدات و حرفای زشت اسشون تلفنمو خاموش کردم و باهاشون قطع رابه کردم خبری نبود تا اینکه جندوقت پیش خانمی به منزل ما زنگ زدن و گفتن چند وقتیه با ایشون دوست شدن و حرفای زشت و توهین امیزی به من زدن البته منم جواب دادم تا اینکه این آقا با مسیج و یا زنگ مزاحم من و خانواده ام یعنی تلفن خونه میشن و مبلغ یک میلیون ازما میخان بابت هزینه هایی که تو سه سال دوستی به منکردن اعم از کادو و هزینه هایی تلفنی در صورتی که همیشه به میل خودشون و بی اصار من این هزینه هارو کردن آیا چنین حقی دارن؟ لطفا بنده رو هر چه سزیعتر ارهنمایی کنید ضمنا تهدید کردن که همسر آینده بنده رو هم مطلع خواهنذ کرد. یک چیز ذیگه ایشون تا حالا دو پرونده در دادسرا داشتن چون شاکی داشتن.
نویسنده: نجوا
۱۳۹۱/۰۶/۰۸ ۰۲:۴۱:۰۷
با سلام. سه سال پیش آقایی از بنده خاستگاری کردن منم بهشون علاقه مند بودم ما باهم رابطه داشتیم البته هیچ گونه رابطه نامشروع نداشتیم تا اینکه با خانواده ام مطرح کردم و با مخالفت شدید پدرم مواجه شدم چون اون آقا از لحاظ فرهنگی و تحصیلات از من پایینتر بودن و کارهم نداشتن بنده هم مخالفتی با پدرم نکردم و با ایشون قطع رابطه کردم ولی ایشون بارها به شکلهای مختلف خاستن بنده رو ببینن و بنده موافقت کردم چون همچنان بهشون علاقه داشتم. سه سال به قهر و آشتی گذشت تا اینکه بنده بخاطر برخی تهدیدات و حرفای زشت اسشون تلفنمو خاموش کردم و باهاشون قطع رابه کردم خبری نبود تا اینکه جندوقت پیش خانمی به منزل ما زنگ زدن و گفتن چند وقتیه با ایشون دوست شدن و حرفای زشت و توهین امیزی به من زدن البته منم جواب دادم تا اینکه این آقا با مسیج و یا زنگ مزاحم من و خانواده ام یعنی تلفن خونه میشن و مبلغ یک میلیون ازما میخان بابت هزینه هایی که تو سه سال دوستی به منکردن اعم از کادو و هزینه هایی تلفنی در صورتی که همیشه به میل خودشون و بی اصار من این هزینه هارو کردن آیا چنین حقی دارن؟ لطفا بنده رو هر چه سزیعتر ارهنمایی کنید ضمنا تهدید کردن که همسر آینده بنده رو هم مطلع خواهنذ کرد. یک چیز ذیگه ایشون تا حالا دو پرونده در دادسرا داشتن چون شاکی داشتن.
نویسنده: mohamad heydari
۱۳۹۱/۰۶/۰۴ ۰۲:۰۵:۲۳
ba salame mojadad
mikhastam begam ke dar toole in yekmah dige hich ertebati bain shakhs nadashtam baradare in khanoom khodeshoon dobare tamas gereftan va goftan mikhan mano bebinan goftan agar be didareshoon naram az man shekayat mikonano yeseri tahdidhaye dige
mikhastam bedoonam manke dige hich ertebati dar toole in yekmah nadashtam agar be khasteye baradareshun amal nakonam in agha mitoone azman shekayat kone va moshkel be vojood biyare baram

merci az komaketoon
ba nahayate tashakor
نویسنده: شهرزاد از کرج
۱۳۹۱/۰۶/۰۴ ۰۰:۳۰:۲۱
با سلام و تشکر از این همیاری شما
5سال پیش پسری بر سر راهم برای خواستگاری آمد بنده با اصرارهای زیاد او تسلیم خواسته اش شدم و درخواست خواستگاری ایشان را قبول کردم
چند باری هم با هم بیرون رفتیم و صحبت کردیم 4سال پیش مادرش به خواستگاری آمد و رفت و دیگر خبری از آن نشد 3 سال پیش خواهرش از بنده خواستگاری مجدد کرد من اعلام کردم مخالف هستم و جوابم منفی هست تا اینکه یک سال پیش دوباره با خانواده به خواستگاری ام آمدند بدون اینکه نام و نشانی خود را اعلام کنند و وقتی بنده آنها را دیدم شوکه شدم دوباره خبری از آنها نشد تا 2ماه بعد تماس های پسر و خواهر و مادر و پدرش زیاد شد و برای ما مزاحمتهای زیادی ایجاد کردند از کیوسک های تلفنی متفاوت از تهران و کرج با منزل ما تماس گرفته می شد و برای برادر و خاله ام و منزلمان مزاحمت ایجاد کرده اند و حرف حسابشان این است که چرا ما را گول زدی؟ چرا ما را مسخره و پاسوز خودت کردی؟ چرا این پسر را دلگرم خودت کردی جزای این کارت را خواهی خورد و...
در صورتی که من باید شاکی باشم که چرا خواستگاران و موقعیت هایم را به خاطر حرف های این خواهر و برادر از دست دادم
با این حرفها و اس ام اس ها باعث سلب آرامش بنده و خانواده ام شده اند
در ضمن خواستگاران زیادی را بابت این جریان و ترس از مزاحمت این خانواده رد کرده ام
آیا راهی هست که من برای همیشه از شر این خانواده راحت شوم؟

نویسنده: شهرزاد از کرج
۱۳۹۱/۰۶/۰۳ ۱۸:۳۹:۴۵
چرا جواب منو نمیدین توروخدا من منتظرم؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۰۳ ۰۳:۴۲:۵۹
جواب به مینا
می توانید شکایت کنید اما شکایت مستلزم رسیدگی است و برای شما به ادرستان احضاریه و اوراق دادسرا ابلاغ می شود و چون تحت عنوان ارتباط نامشروع قابل پیگرد می باشد برای هر دو ارتباط قبلی شما جرم تلقی می شود ولی مزاحمت کنونی وی جرمی برای اوست که حق مزاحمت برای شما ندارد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۶/۰۳ ۰۳:۳۹:۴۷
جواب به محمد
به نظر بنده در این وضعیت توصیفی بهترین کار قطع ارتباط کامل با این شخص می باشد
نویسنده: mina
۱۳۹۱/۰۶/۰۲ ۱۷:۲۱:۲۷
سلام خواهش میکنم کمکم کنین.من 2سال پیش با یه پسر رابطه داشتم اما توبه کردمو باهاش قطع رابطه کردم اما اون خیلی تهدیم میکرد من اعتنا نمیکردم تا اینکه 2 شبه یه شماره ایرانسل زنگ و اسمس میده و فحاشی وتهدید به مرگ میکنه میخواستم بدونم اگه شکایت کنم خانوادم متوجه میشن یا نه؟پای خودمم گیره یا نه ممنون میشم جواب بدین
نویسنده: mohamad heydari
۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۰۳:۲۲:۱۱
ba salam ye soal dashtam
man ba dokhtari hodoode yeksale pish ertebate payamaki dashtam
ta ghablaz eyd ke ertebateman ghat shod ke ta yek mahe pish jooyaye halesh shodam va payamaki ro ersal kardam barash ke javab dad shoma ke javab dadam ja bendaz bekhabim ta yadet biyad
ke badaz chand daghighe aghai ba man tamas gereft va pas az fahashi va tahdid goft az man mikhad shekayat kone ke badaz sohbat va tozih ghene shodan
ama alan badaz gozashte yek mah dobare baman tamas gereftan va goftan mikhan shekayat konan magar inke be didareshun rafte va roo dar roo harf bezanim ke mitarsam naghshei dar kar bashe
lotfan rahnamaim konid chekar konam binahayat sepas gozaram
نویسنده: mohamad heydari
۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۰۳:۱۰:۳۶
ba salam ye soal dashtam
نویسنده: شهرزاد از کرج
۱۳۹۱/۰۵/۲۹ ۰۲:۱۷:۵۷
با سلام و تشکر از این همیاری شما
5سال پیش پسری بر سر راهم برای خواستگاری آمد بنده با اصرارهای زیاد او تسلیم خواسته اش شدم و درخواست خواستگاری ایشان را قبول کردم
چند باری هم با هم بیرون رفتیم و صحبت کردیم 4سال پیش مادرش به خواستگاری آمد و رفت و دیگر خبری از آن نشد 3 سال پیش خواهرش از بنده خواستگاری مجدد کرد من اعلام کردم مخالف هستم و جوابم منفی هست تا اینکه یک سال پیش دوباره با خانواده به خواستگاری ام آمدند بدون اینکه نام و نشانی خود را اعلام کنند و وقتی بنده آنها را دیدم شوکه شدم دوباره خبری از آنها نشد تا 2ماه بعد تماس های پسر و خواهر و مادر و پدرش زیاد شد و برای ما مزاحمتهای زیادی ایجاد کردند از کیوسک های تلفنی متفاوت از تهران و کرج با منزل ما تماس گرفته می شد و برای برادر و خاله ام و منزلمان مزاحمت ایجاد کرده اند و حرف حسابشان این است که چرا ما را گول زدی؟ چرا ما را مسخره و پاسوز خودت کردی؟ چرا این پسر را دلگرم خودت کردی جزای این کارت را خواهی خورد و...
در صورتی که من باید شاکی باشم که چرا خواستگاران و موقعیت هایم را به خاطر حرف های این خواهر و برادر از دست دادم
با این حرفها و اس ام اس ها باعث سلب آرامش بنده و خانواده ام شده اند
در ضمن خواستگاران زیادی را بابت این جریان و ترس از مزاحمت این خانواده رد کرده ام
آیا راهی هست که من برای همیشه از شر این خانواده راحت شوم؟
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۵/۲۶ ۰۴:۰۸:۲۹
با توجه به کاده 641 قانون مجازات اسلامی مجازات جرم مزاحمت تلفنی یک تا شش ماه حبس است اما به نظر نمی رسد عمل شما منطبق با این ماده باشد و صرفا الفاظ به کار برده در حد جرم افترا و توهین اسن که مطابق ماده 697 همان قانون یک ماه تا یک سال حبس دارد و شما می توانید به پرینت تلفن خود استناد کنید تا ثابت شود که وی به شما ابتدا توهین نموده و افترا زده است و تحریک کرده است و طلب شما نیز دلیلی برای اثبات رابطه ای تلفنی غیر از رابطه نامشروع است باید چنین ادعایی را بتوانی برای قاضی اثبات کنید .
نویسنده: مهدی
۱۳۹۱/۰۵/۲۲ ۱۴:۳۹:۴۲
باسلام و آرزوی قبولی طاعات در این ماه مبارک
من درشرکتی که کار میکنم به یکی از همکارانم(خانم) که بدلیل زندانی شدن برادرش و باتوجه به اینکه خرج زندگی را برادرش میداده و به مشکل مالی برخودر کرده بود طی چند مرحله وجه نقد قرض دادم و بعد ازمدتی که مبالغ زیادتر شد و وی گفت من دیگر یادم نمیاد که چقدر پول ازتو قرض گرفتم برای همین با توافق همدیگه برگه ای را بصورت وام تنظیم کردیم تا بدانیم چه مبلغی(000/000/25ریال) بین ما رد و بدل شده و باتوافق شفاهی که تازمانی برادرش در زندان است طبق توافقنامه مبلغ صدهزارتومان به من بدهد و بعد از آزادی برادرش او مبلغ بیشتری را به من بدهد تا تسویه حساب سریعتر انجام گیرد حال برادر او در اردیبهشت91 آزاد شد و من هم باتوجه به اینکه سه ماه است که شرکت تإخیر حقوقی دارد و برایم مشکلات مالی زیادی پیش آمده بود باتوجه به توافق شفاهی که داشتیم از وی بصورت شفاهی و همچنین طی چندین مرحله از طریق پیامک تقاضای پول بیشتر کردم. که درکمال ناباوری وی به من گفت که طبق توافقنامه که نوشتیم پول را بهت میدهم و تو داری من را تحت فشار میذاری چون این قرضها را از روی هوس بازی به من دادی و برایم برنامه داشتی و چون من به خواسته های شهوانیت پاسخ ندادم مرا تحت فشار گذاشتی و مزاحمم میشوی. من هم از کوره در رفتم و در پاسخ به پیامک وی اورا زنی بدکاره خطاب کردم و اوهم دوباره برای من پیامک زشت و رکیکی دوباره فرستاد. حال او با این پیامک به دادگاه مراجعه کرده و از من شکایت کرده است(تهمت و افترا، تهدید، مزاحمت و سلب آسایش) و من هم باتوجه به متأهل بودنم که نمیتوانستم پیامکهای اورا در گوشیم ذخیره داشته باشم پاک کرده ام. لطفاً راهنمایی کنید که من چه دفاعی می توانم داشته باشم و چطور ثابت کنم که او اول به من توهین کرده است وبنظر شما دادگاه چه مجازاتی را تعیین میکند؟22/05/1391
نویسنده: مهدی
۱۳۹۱/۰۵/۲۲ ۱۴:۲۷:۰۷
باسلام و آرزوی قبولی طاعات در این ماه مبارک
من درشرکتی که کار میکنم به یکی از همکارانم(خانم) که بدلیل زندانی شدن برادرش به زندان افتاده بود و باتوجه به اینکه خرج زندگی را برادرش میداده و به مشکل مالی برخودر کرده بود طی چند مرحله وجه نقد قرض دادم و بعد ازمدتی که مبالغ زیادتر شد و وی گفت من دیگر یادم نمیاد که چقدر پول ازتو قرض گرفتم برای همین با توافق همدیگه برگه ای را بصورت وام تنظیم کردیم تا بدانیم چه مبلغی(000/000/25ریال) بین ما رد و بدل شده و باتوافق شفاهی که تازمانی برادرش در زندان است طبق توافقنامه مبلغ صدهزارتومان به من بدهد و بعد از آزادی برادرش او مبلغ بیشتری را به من بدهد تا تسویه حساب سریعتر انجام گیرد حال برادر او در اردیبهشت91 آزاد شد و من هم باتوجه به اینکه سه ماه است که شرکت تإخیر حقوقی دارد و برایم مشکلات مالی زیادی پیش آمده بود باتوجه به توافق شفاهی که داشتیم از وی بصورت شفاهی و همچنین طی چندین مرحله از طریق پیامک تقاضای پول بیشتر کردم. که درکمال ناباوری وی به من گفت که طبق توافقنامه که نوشتیم پول را بهت میدهم و تو داری من را تحت فشار میذاری چون این قرضها را از روی هوس بازی به من دادی و برایم برنامه داشتی و چون من به خواسته های شهوانیت پاسخ ندادم مرا تحت فشار گذاشتی و مزاحمم میشوی. من هم از کوره در رفتم و در پاسخ به پیامک وی اورا زنی بدکاره خطاب کردم و اوهم دوباره برای من پیامک زشت و رکیکی دوباره فرستاد. حال او با این پیامک به دادگاه مراجعه کرده و از من شکایت کرده است(تهمت و افترا، تهدید، مزاحمت و سلب آسایش) و من هم باتوجه به متأهل بودنم که نمیتوانستم پیامکهای اورا در گوشیم ذخیره داشته باشم پاک کرده ام. لطفاً راهنمایی کنید که من چه دفاعی می توانم داشته باشم و چطور ثابت کنم که او اول به من توهین کرده است؟22/05/1391
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۵/۲۲ ۰۴:۱۵:۵۵
جواب به مونا
کاربر گرامی با عرض سلام و اما پاسخ سوال شما در پروفایل بنده در صورت ارسال اس ام اس زشت از جانب خاله تان می توانید از او شاکی شوید چون وی نیز حق مقابله به مثل نداشته است و و تحریک وی بهب ارسال مجدد جوابهای خلاف نزاکت نیز در تخفیف شما تاثیر دارد که قاضی می تواند به استناد به ماده 22 قانون مجازات اسلامی به شما تخفیف دهد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۵/۲۲ ۰۴:۱۱:۰۳
جواب به زهرا لطفی جرم مزاحت تلفنی دارای جنبه عمومی نیز می باشد و رضایت فقط در حق شاکی خصوصی تاثیر دارد و دولت از باب جنبه عمومی جرم نیز میتواند مجازات در نظر بگیرد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۵/۲۲ ۰۴:۰۸:۰۳
جواب به وحید
وحید جان اصطلاح خرید حبس غلط و عامیانه است مگر اینکه حکم شما قابل اعتراض باشد و پس از اعتراض دادگاه تجدیدنظر بنا به ملاحظات مندرج در ماده 22 قانون مجازات اسلامی حبس را تبدیل به جزای نقدی کند وگرنه تنها راه تبدیل ان به جزای نقدی تحصیل رضایت شاکی و اعمال ماده 277 قانون ایین دادرسی کیفری است
نویسنده: mona
۱۳۹۱/۰۵/۲۱ ۲۲:۴۱:۵۴
salam. man yek khateirancel daram ke bachegi kardam va be khaleam mozahem shodam. chon ghablan bedalile bazi masael rabeteye khanevadegimoon khoob nabood behesh goftam damad sar khoone dari. oon ham smse zesht be man dad, chand ta sms rado badal shod. hala rafte shekayat karde. man chekar bayad konam? aya inke oon ham be man smse zesht dad dalili mishe ke man tabraee besham? lotfan age vasatoon momken bashe javab ro be emaile man bezanid.mer30
نویسنده: وحید
۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۹:۵۱:۰۶
سلام من یک سیم کارت گم کردم که باهاش مزاحم شدن ازم شکایت شده وبعد چندماه حکم حبس تعزیری اومده میخواستم بدونم این حکمو میشه خرید یعنی به جزای نقدی تبدیلش کرد بعدم من دانشجوم ایا این واسم سوه پیشینه میشه
نویسنده: بهروز برادران
۱۳۹۱/۰۵/۱۳ ۱۵:۱۰:۵۳
با سلام و عرض خسته نباشید
در زمینه مزاحمت تلفنی سوالی داشتم
سیم کارت دختر عموی من برای مدت پیش من بود
بعد از چند روز پسر همسایمون 6تا اس ام اس عاشقانه برای دختر عموم فرستاد
من سعی کردم با سیم کارت خودم باهاشون تماس بگیرم تا در مورد مزاحمتس باهاشون حرف بزنم اما چون میدونست منم جواب نمیداد
من نتونستم خودمو کنترل کنم و به ایشون توهین کردم
میخوام بدونم شکایت ایشون بر شکایت من تقدم داره؟
چه جرایمی داره؟
در ضمن من و دختر عموم قسط ازدواج داریم و ایشون با علم بر این ایجاد مزاحمت کردن هم چنین سابقه مزاحمت در تاریخ 19 مرداد سال 90 رو دارن
از این جریان فقط 1 روز میگذره
خواهش میکنم جوابمو بدین منتظر هستم
نویسنده: بهروز برادران
۱۳۹۱/۰۵/۱۳ ۱۴:۱۹:۳۸
با سلام
سیم کارت دختر عموی من برای مدتی دست من بود
بعد از روشن کردن شماره پسر همسایمون 6بار به خط دختر عموم اس داد و من خواستم با خط خودم باهاش تماس بگیرم و در مورد مزاحمتش باهاش حرف بزنم اما چون می دونست که منم جواب نمیداد
من ندونستم جلوی خودمو بگیرم و بهش با اس توهین کردم
ایا شکایت اون بر شکایت من تقدم داره
در ضمن ایشون سوابق مزاحمت با همون خط رو به دختر عموم داشتن
لطف جواب بدید فقط 1روز از این جریان میگذره به کمکتون نیاز دارم
نویسنده: زهرا لطفی
۱۳۹۱/۰۵/۰۹ ۱۷:۰۵:۲۵
با سلام من یک خط ایرانسل دارم و با این خط مزاحم شدم و ازم شکایت شده بعد شاکی در پروندم رضایت گذاشته اما باز احضاریه برام اومده که برا رسیدگی باید به دادگاه مراجعه کنم میخاستم بدونم با اینکه رضایت در پروندم هست چرا باز برام احضاریه اومده در ضمن چند خط دیگر هم مزاحم این خانم شدن از انها هم شکایت اما رضایت برا انها نگذاشته میخاستم راهنماییم کنیدنویسنده: زهرا لطفی
۱۳۹۱/۰۵/۰۹ ۱۷:۰۴:۳۹
با سلام من یک خط ایرانسل دارم و با این خط مزاحم شدم و ازم شکایت شده بعد شاکی در پروندم رضایت گذاشته اما باز احضاریه برام اومده که برا رسیدگی باید به دادگاه مراجعه کنم میخاستم بدونم با اینکه رضایت در پروندم هست چرا باز برام احضاریه اومده در ضمن چند خط دیگر هم مزاحم این خانم شدن از انها هم شکایت اما رضایت برا انها نگذاشته میخاستم راهنماییم کنیدنویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۵/۰۷ ۱۵:۴۱:۳۷
به عباس
به کار بردن چنین جمله ای ممکن است حمل بر توهین باشد
نویسنده: مهرزاد مسیحی
۱۳۹۱/۰۵/۰۷ ۱۵:۳۹:۳۶
به خانم صنم عبدی
شما قطعا می توانید نسبت به شماره ای که برای شما اس ام اس ارسال می کنند و مزاحم می شوند شکایت خود را مطرح نمایید و دادسرا نیز موضوع را پی گیری می کند و چون نمی دانید شماره مال خودش هست یا خیر راهکارهایی برای شناسایی مالک وجود دارد مثل اینکه مخابرات قادر خواهد بود شماره هایی که قبلا روی گوشی که در حال حاضر شماره مذکور را پشتیبانی میکند شناخته و با شناسایی و پیدا کردن مالک انها شما را در پیدا کردن مزاحم کمک کند
نویسنده: عباس
۱۳۹۱/۰۴/۲۷ ۲۰:۰۲:۱۱
باسلام اگر کسی از طریق پیامک به مردی بگوید (مثل زنها قایم نشو )میشه از او شکایت کرد؟ و احتمال محکومیت او هست یا نه؟
نویسنده: صنم عبدی
۱۳۹۱/۰۴/۱۱ ۱۲:۱۰:۲۵
سلام من چند روزی هست که مزاحم دارم و برام اس های خیلی بدی می دهد و من آن شخص را می شناسم اما خط را نمی دانم مال خودش است یا نه و تهدید های ناجوری می کند لطفا من را راهنمایی کنید چه کار کنم تا این شخص را به زندان بیاندازم تمامی اس هایش را دارم
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۳/۲۳ ۰۴:۰۶:۳۴
می تونی شکایت کنی تا پلیس این قضیه رو پی گیری کنه چون زمانی که شما شاکی بشی و هنوز از اون سیم کارت استفاده بشه مشخص می شه که حق با شماست و بالاخره هم که گیر می افته و حقیقت ثابت می شه به نظر بنده بهتره که فورا شکایت کنید
نویسنده: حسین
۱۳۹۱/۰۳/۲۲ ۲۱:۰۳:۴۵
سلام. منم یک سیم کارت ایرانسل داشتم مدتی پیش گمش کردم اول فکر کردم خونه است اقدام به سوزاندنش نکردم ولی سیم کارتم بیرون افتاده بود کسی پیداش کرده باهاش مزاحم میشه حالا یه نفر از من شکایت کرده سیم کارت هم به اسم منه دستم به کجا بنده خواهشا ج بدید؟
نویسنده: لیلا
۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ۱۳:۵۳:۲۳
سلام و خسته نباشید
مدتی هست که یک نفر که می شناسمش مرتب به من زنگ می زنم اما من جواب تلفن او را نمی دهم چون می دانم قصد مزاحمت دارد از یک ماه پیش تا کنون 3 پیام داده که پیام اخری ان فحاشی هست ایا این کار او مصداق مزاحمت تلفنی هست( من به تماسهای او جواب ندادم) و این کار شامل ماده واحده قانون اصلاح تبصره 2 ماده 14 قانون تأسيس شركت مخابرات می شود؟
و ایا پیام کوتاه فرستاده شده ظبط خواهد شد که امکان تهیه پرینت متن ان در صورت شکایت وجود داشته باشد؟
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۳/۰۵ ۰۵:۰۱:۳۳
بهترین راه این است که شما هم از طریق شرکت ایران سل نسبت به قطع سیم کارت و هم نسبت به شکایت علیه وی اقدام کرده و شکایتی نیز در همین ارتباط به داد سرای محل اقامت خود تقدیم کنید تا موضوع از طریق مراجع قانونی پی گیری شود
نویسنده: محمد
۱۳۹۱/۰۳/۰۴ ۲۲:۲۵:۰۷
سلام من یک سیم کارت ایرانسل داشتم مدتی پیش گمش کردم اول فکر کردم خونه است اقدام به سوزاندنش نکردم ولی سیم کارتم بیرون افتاده بود کسی پیداش کرده باهاش مزاحم میشه حالا یه نفر از من شکایت کرده سیم کارت هم به اسم منه دستم به کجا بنده خواهشا ج بدبد؟
نویسنده: محسن
۱۳۹۱/۰۲/۲۵ ۰۱:۲۷:۴۲
سوال دیگری هم داشتم .
در پرینت سیمکارت لیست تماسها و پیامک ها تا چه مدتی قابل دسترسی است؟
نویسنده: محسن
۱۳۹۱/۰۲/۲۵ ۰۱:۱۶:۱۴
باعرض سلام خدمت شما
منم مشکل اقای سامان رو داشتم و منو تهدید به شکایت کرده اند.ایا اونا میتوونن منو از طریق سیمکارتم که به نام پدرم هست پیدا کنن؟
ما 1ماه ارتباط تلفنی داشتیم واصلا همدیگر را ندیده ایم.واگر منو پیدا کنن با توجه به اینکه با توافق هم ارتباط تلفنی داشتیم ایا میتوانند با پارتی خود برایم پرونده سازی کنند؟ و ایا ما رو مجبور به عقد میکنند؟
واگر منو پیدا کردند جرمم چیست؟
لطفا کامل توضیح بدین چون خیلی نگرانم.
ممنونم
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۲/۲۳ ۱۸:۱۲:۴۷
ادعای وی وجاهت قانونی ندارد
نویسنده: سامان
۱۳۹۱/۰۲/۲۳ ۱۶:۲۳:۱۷
با تشکر از شما سوال دیگری هم داشتم.
با توجه به این مسئله که فرمودید این قضیه مشمول مزاحمت تلفنی نمیشود و در صورت شکایت ایشان خودشان هم محکوم به ارتباط نامشروع میشوند ایا امکان دارد ایشان از من شکایت کنند؟
چون ایشان مرا تهدید به این کار کرده اند و گفته اند که من با احساسات ایشان بازی کرده ام در صورتی که چنین نبوده است.
با تشکر
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۲/۲۳ ۰۲:۴۲:۰۰
چون به توافق هر دو نفر پیامها تماسهایی رد وبدل شده است مشمول جرم مزاحمت تلفنی نیست مگر اینکه یک طرف علی رغم رضایت دیگری تماس یا اس ام اس خود را ادامه دهد اما چون بنا به گفته خودتان اشنایی بوده و هر دو برای هم اس ام اس فرستاده اید ممکن است برای هر دو نفر جرم ارتباط نامشروع بتوان تصور کرد که در رویه معمول این کار می کنند ودر این صورت هر دو محکوم هستند و مجازات ان نیز خد اکثر تا 99 ضربه شلاق (مستندا به ماده 697 قانون مجازات اسلامی عمل می کنند که البته طبق ماده مزبور صرف ارتباط تلفنی مشمول این ماده نمی شود و این ارتباط را قرینه بر ارتباط مصداق ان ماده می دانند که به نظر بنده کاملا غلط ایت اما رویه بدان عمل می کنند که رویه غلطی نیز می باشد)
نویسنده: سامان
۱۳۹۱/۰۲/۲۲ ۲۲:۲۴:۰۵
سلام من 1هفته پیش در اینترنت با دخنری اشنا شدم و پس از اشنایی شماره تلفن خودم را به او دادم و برای اولین بار او زنگ زد و پیامک داد و بمدت 1هفته با هم در ارتباط بودیم و من این رابطه را قطع کردم و او مرا تهدید کرد که اگر با او اشتی نکنم بکمک پدرش که قاضی هست مرا زندانی میکند.
ایا این کار من مزاحمت تلفنی محسوب میشود؟
و ایا این مسئله برای من مشکل ساز خواهد بود؟
ممنون
نویسنده: مهرزاد
۱۳۹۱/۰۲/۱۸ ۰۱:۴۸:۱۹
بلی قطعا شما می توانید پی گیری کنید بنده توصیه می کنم به دادسرا شکایت کنید و تقاضای پریت تلفن و شنود مکالمات بدهید تا تلفن شما را کنترل نمایند و پرینت مزاحمتهای وی نیز بگیرند و به مجازات عمل خود برسانند
نویسنده: سارا
۱۳۹۱/۰۲/۱۷ ۱۲:۲۴:۲۳
با سلام و ممنون از مطلب بسیار راه گشای شما
اطلاعات خوب و جامعی بیان داشتید. در حال حاضر من درگیر یک پرونده اخاذی در این زمینه شده ام. متاسفانه شخصی پس از یک قرار ملاقات با استفاده از مواردی که در اختیار دارد از طریق تلفن برای من ایجاد مزاحمت می کند. مزاحمت او ختم به تهدید شده است. دیگر با من تماس نگرفته اما تهدید او به قوت خود باقی است.
خط او اعتباری است آیا امکان پی گیری دارم؟
چگونه بدون شاهد می توانم از طریق تماسهای تلفنی اثبات ادعا نمایم؟
 
 
 
 
 
Captcha
 
آمار وبلاگ

تعداد مطالب: 88

تعداد نظرات: 598

تعداد بازدید: 196,321 بار

© MOSHAVERE.NET